Přejít na obsah

Nové stanice


Pavel m

Doporučené příspěvky

jestli nepoznáte rozdíl mezi HD a UHD tak buď máte krám anebo si zajděte na oční

na 55" OLED Philips je rozdíl markantní, ať už porovnávám na Netflixu, Prime Video anebo Apple TV+

samozřejmě na datovém toku záleží viz. rozdíl mezi kanály HBO a zbytkem v kabelu, ale 4K byl rozdíl i na 40" Samsungu

  • 150 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Compal bridge, 4x CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, dost také záleží, jak si daný videoprocesor v Tv s obrazem pohraje. Jak ho vyhladí atd. Jinak na takto malých úhlopříčkách nemá UHD velký smysl. Samozřejmě, tak jako máme mezi sebou audiofily, kterých je procentuálně naprosté minimum, tak máme mezi sebou lidi, kteří si ujíždí na dokonalém obrazu. Ale sáhněme si do svědomí, když sledujeme pořad, většinou nám jde o obsah a že se škubne v rychlé scéně obraz, nás pálí obvykle do příští akce. Jak jsem tu již několikrát psal. Je vědecky dokázáno, že většině žen je jedno, jestli je obraz v SD či HD a u mužů je to i otázkou zraku, který se věkem zhoršuje. Samozřejmě u dokumentu s úchvatnými záběry přírody v HDR si každý příslovečně ustříkneme, ale když budu koukat na stejný dokument v SD, informační hodnotu to pro mě bude mít stejnou. Nemyslím si, že koukat na obří Tv ze 2-3 metrů v paneláku či na malou úhlopříčku v UHD je obhajitelné. Ale je to jen mů názor.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Názor na to máme určitě každej z nás jinej, a můžeme se tady dohadovat co kdo vidí, jakou má TV, jakej má ta televize procesor atd. já to vidím že nejlepší řešení je pustit UHD Eurosport a Eurosport v HD a pak se můžem začít dohadovat jak to kdo vnímá a vidí. To je myslím řešení, a pro VF určitě zpětná vazba s jakým názorem zákazníků se setká. Zřejmě je to ale VF jedno, takže když zákazník VF by i na zkoušku chtěl UHD obraz tak může koukat tak akorát do kamen 🤣

  • 1000 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komplet
  • CA modul 3x + ac Wi-Fi COMPAL CH7
  • Liberec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník black13
14 hours ago, Marek-26 said:

 Nemyslím si, že koukat na obří Tv ze 2-3 metrů v paneláku či na malou úhlopříčku v UHD je obhajitelné. Ale je to jen mů názor.

Tak tvoj nazor je zjavne nespravny alebo sa zasekol este niekde v case CRT obrazoviek. Vacsina odporucani na sledovanie HD TV totiz odporuca vzdialenost 1,5 - 2,5 nasobok uhlopriecky TV a pri 4K UHD TV 1 - 1,5 nasobok. A z vlastnej skusenosti to na 100% potvrdzujem. A to nie som ziadny videofil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To dodnes nemůžu pochopit. To jako podle těch tabulek máte TV na zdi a sedíte od ní metr..? Nebo tu TV máte umístěnou uprostřed obýváku. 

Vůbec mi nejde do hlavy, jestli sedím metr od obrazovky, kde mám tem prostorový zvuk z ostatních repro? To je máte všechny v jedné rovině?

  • -
  • -
  • Komplet
  • CA
  • OVA
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník black13

Prehanas. V obyvacke mam 65' a pri standardnych sirkach panelakovych obyvaciek 3,5 - 4 m pozeram TV z cca 2,7 metra. V spalni je 55' TV na konzole pri konci postele a teda pozorovacia vzdialenost je asi 2 metre. A na priestorovy zvuk to nema ziadny vplyv. Ale ved vyskusaj a uvidis. Spociatku som bol skepticky aj ja, no ten zazitok je z takej vzdialenosti naozaj lepsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Počítat ještě umím - "..a pri 4K UHD TV 1 - 1,5 nasobok.." Když vezmu 65", takže bych měl podle této poučky sedět cca. +- 1.65 - 2.5 m. Promiň, ale to bych za chvilku skončil u očního. Opravdu nepotřebuju počítat pixely, nebo o co tu vlastně jde. Mám 42" FHD, když jsem to meřil, sedím od ní cca. 3.30 a fakt nepotřebuju počítat mravence na obrazovce. A v ložnici mít obrazovku 2 metry od xichtu? Ne, opravdu se obejdu a raději dám na své oko.

  • -
  • -
  • Komplet
  • CA
  • OVA
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...