Přejít na obsah

Nové stanice


Pavel m

Doporučené příspěvky

V DVB-T2 je u ČT 1080p50.

Kdysi byla ČT první, která přišla s HD. A to se taky všude psalo, jaká je to zbytečnost a dneska běžný standard. Totéž s UHD. Výdaje-nevýdaje, prostě ČT s tím přijít musí. Resp. necpat miliardy do nativního 1080p50, které prostě budoucnost už nemá.

Upraveno uživatelem Adolf.Shitler
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 Retiree: kdepak, digitalizace výroby postupovala postupně, něco se dělalo na digibetu, něco ještě na SP a digitalizovalo se. Stejná komedie byla s přechodem formátu 4:3 na 16:19. To se také nějakou dobu jen ořezávalo do formátu. Ona tahle technika, zvláště v řetězci od kamery přes přenosáky, střihové pracoviště atd, atd je zatraceně drahá. A vezmi si, kolik zásadních změn přišlo v relativně krátké době po sobě...

2 Adolf.S: no právě, to klíčové slovo jsou "miliardy". Teda, já bych byl poslední, kdo by se UHD bránil (teda, pokud by nebyl primárně v 30Mb/sec jako z mého mobilu a v 5Mb/sec ve streamu...), tak jsem zvědavý. No a na to kouzlo, jak se z 50 půlsnímků udělá 50 plných, to by mě teda zajímalo, jak to vzniká. 

  • -
  • -
  • Komplet
  • Takový bílý, nastojato
  • Praha Žižkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Medvěd napsal:

No a na to kouzlo, jak se z 50 půlsnímků udělá 50 plných, to by mě teda zajímalo, jak to vzniká. 

Například u 1920x1080i TFF, nejjednodušší způsob je z lichých řádků dělat 1. snímek s rozlišením 1920x540, roztáhnout na 1920x1080, pak z sudých řádků dělat 2. snímek 1920x540 a roztáhnout na 1920x1080. Kvalita výsledných snímků tedy odpovídá jen 1920x540 a navíc se obrázek trochu kmitá nahoru-dolu, proto tento jednoduchý algoritmus dneska už se nepoužívá.

Díky vyššímu výpočetnímu výkonu dnešních procesorů už se dá v reálném čase mnohem kvalitněji provést deinterlacing pokročilejšími algoritmy, např. kombinaci filtrů yadif a mcdeint, výsledek skoro stejný jako skutečný 1920x1080.

  • Super 800 Mb/s Profi
  • -
  • Komfort
  • VF Station + 3x CA Moduly
  • Praha - Jinonice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevěřím, že bude ČT vysílat v UHD. Možná za deset, patnáct let, až to bude běžnější. Viděl jsem na vlastní oči ceník kolik stojí akvizice ve formátu 4K. U sportu se platí milionové příplatky, u filmů jsou to 2x větší částky než u HD. A to nemluvím o výbavě jako jsou nové přenosové vozy, nová studia apod. Když nemá ČT (podle jejich slov) ani na provoz osmi hodinového ultra levného programu jako je ČT 3, tak na ČT 4K zapomeňte. Možná, někde na satelitu bude někdy něco testovat, to nevylučuji, ale řádné vysílání jako má třeba Rai nebo NHK nepřipadá v úvahu.

  • Basic
  • Red Basic
  • -
  • -
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rok 2005:

Nevěřím, že bude ČT vysílat v HD. Možná za deset, patnáct let, až to bude běžnější. Viděl jsem na vlastní oči ceník kolik stojí akvizice ve formátu HD. U sportu se platí milionové příplatky, u filmů jsou to 2x větší částky než u SD. A to nemluvím o výbavě jako jsou nové přenosové vozy, nová studia apod. Možná, někde na satelitu bude někdy něco testovat, to nevylučuji, ale řádné vysílání jako má třeba Rai nebo NHK nepřipadá v úvahu.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...