Přejít na obsah

Nové stanice


Pavel m

Doporučené příspěvky

@ Medvěd Signál ČT v DVB-T2 je skutečně šířený v 1080p. Nicméně primárně se získává z 1080i, protože nativní 1080p ČT zatím neumí. Ale má v plánu na toto přejít. Což je mimochodem tragédie, protože by měla přejít rovnou na UHD a ne se zaobírat již dosluhujícím formátem, který stejně nemá budoucnost, a díky kterému v ČT ustrne technický rozvoj na dlouhá léta.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Já to nevím, jen se mi zdá logické, že ČT vyrábí (alespoň na Kavkách) své pořady v 1080p a pro další šíření (pro zachování kompatibility se starým CRT tv) signál převádí na 1080i resp. 576i .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

@Adolf.ShitlerHmm, já jen hodně pamatuju. Říkalo se v předdigitální době (odborníci z ČT v ČT), že všechny pořady se (už) vyrábějí digitálně a pro distribuci se převádějí do analogu. Asi tak...

Nicméně, pokud se nepleteš, tak by převod prokládaného na progresivní obraz mohl vysvětlovat chybné přehrávání záznamu (ts), které se (na tv, ne na pc) jeví asi jako přeskakující políčka filmového pásu (jako když pás vyběhne z perforace)...

Ještě k UHD... Volné kanály stále jsou (myslím tv kanál 8 MHz), analog se začal oficiálně rušit, ale nezrušil se všude. Pro případné zařazení UHD není třeba žádná další technologie, pokud by se jednalo jen o retranslaci (?). Vyvraťte mně to , ať nežiju v bludu.

Upraveno uživatelem Retiree
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, Adolf.Shitler napsal:

Je to přesně opačně - vše se vyrábí v 1080i a do 1080p pak uměle převádí pro vysílání v DVB-T2.

Přesně tak. https://www.lupa.cz/aktuality/ct-vynalozi-kvuli-prechodu-na-dvb-t2-a-1080p-az-1-3-miliardy-korun/

Upraveno uživatelem hpfunny
  • Start
  • -
  • -
  • Compal CH7465
  • Brno-Žabovřesky
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ Jack_6428 Výkřik do tmy ze strany Českých Radiokomunikací, a to jenom proto, že mají volný prostor v muxu, kam nikdo nechce. Kdysi dávno - v dobách SD - udělaly podobný výkřik s HD, kdy do muxu 3 strčily 2 HD programy ČT po dobu Olympiády. Jak se najde nějaký platící zájemce o prostor v tom dotyčném muxu, tak UHD zmizí jak pára nad hrncem a bez fanfár.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nebyla žádná ironie. Výrobu a technické parametry znám moc dobře, ještě před nedávnem jsem tam 3 -4 týdně nosil nahrané XDCAMové placky nebo karty a moc dobře si pamatuju, jak mi technici kameru nastavovali aby výsledek odpovídal technickým předpisům společnosti. Moc toho nevím o dalším překódování, proto jsem se ptal. Takže výsledek v DVBT2 je 1080p/25, tedy z lichého a sudého půlsnímků se poskládá 1 plný, takže z 50i je 25p.. To se musím někde podívat jak vypadají zpomalovačky a rychlé horizontální švenky. 
2 Adolf.S: Copak o to, mně by se to líbilo, ale zajímalo by mě, jaký má ta změna k UHD stanovený horizont. V dnešní době spíše omezování výdajů do veřejnoprávní televize nevím... 

  • -
  • -
  • Komplet
  • Takový bílý, nastojato
  • Praha Žižkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...