Přejít na obsah

Nové stanice


Pavel m

Doporučené příspěvky

Návštěvník marosf

Zofre, píšete polopravdy. Vy o tom v skutočnosti veľa neviete. Neznalý človek by Vám aj uveril.

Je pravda, že sa na Slovensku držia analógu, ale ten je v mnohých mestách pomalým tempom okresávaný na najzákladnejšie programy. V dobách pred spustením DVB-C bolo nočnou morou nie zriedkavé čierne napojenie na hlavné káblové rozvody v domoch. To by ste sa čudovali čoho boli ich obyvatelia (áno, aj bieli) schopní. Snahou UPC bolo teda čo najskôr a čo najviac programov dostať do digitálu kvôli kódovaniu. To sa im podarilo. Nie, analóg skutočne nie je problém v pridávaní HD programov.

Ich zvyšovaniu bráni len to, že je v sieti veľa Handan Set-top boxov (najmä CV-5000 - r.2007; možno aj CV-6000 - r.2008), ktoré pracujú výhradne s SD rozlíšením. Práve preto nemôžu nahrádzať SD programy HD verziou.

K dnešnému dňu tak máme 31 duplicitných programov (do zoznamu som dal len tie, ktoré vysielajú rovnaký obsah) na miesto ktorých by sa dali zaradiť ďalšie v HD len kvôli zákazníkom, ktorí majú staré STB. Domnievam sa, že len STB, pretože neviem či všetky HD STB od UPC je možné prepojiť s TVP aj analógovo (ak má niekto starý CRT alebo LCD/plazmu, ktorá nespracuje FullHD).


 
AMC Animal Planet
AMC HD Animal Planet HD
   
Arena Sport 1 CT :D/CT art
Arena Sport 1 HD                    CT :D/art HD
   
CT1 CT2
CT1 HD CT2 HD
   
CT24 Dajto
CT24 HD Dajto HD
   
Doma duckTV
Doma HD duck TV HD
   
Dvojka Eurosport 1
Dvojka HD Eurosport 1 HD
   
Eurosport 2 Film plus
Eurosport 2 HD Film Plus HD
   
HBO HBO2
HBO HD HBO 2 HD
   
HBO3 History SD
HBO 3 HD History HD
   
Jednotka JOJ
Jednotka HD JOJ HD
   
JOJ Cinema JOJ PLUS
JOJ Cinema HD JOJ Plus HD
   
m1 Markiza
m1 HD Markiza HD
   
Spektrum Sport 1
Spektrum HD Sport 1 HD
   
Sport 2 TA3
Sport 2 HD TA3 HD
   
TV Barrandov TV LUX
TV Barrandov HD TV LUX HD
   
WAU  
WAU HD  

 

 

Upraveno uživatelem marosf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami , marosf napsal:

Domnievam sa, že len STB, pretože neviem či všetky HD STB od UPC je možné prepojiť s TVP aj analógovo (ak má niekto starý CRT alebo LCD/plazmu, ktorá nespracuje FullHD).

Analogový výstup mají všechny STB od UPC.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, zofre napsal:

@marosf, ale ja som pisal o tom, co je najvacs rozdiel medzi SK a CZ - teda viac analogovych frekvencii, a menej digitalnych v SK. Modely STB a to, ze mnohe kanaly su vysielane duplicitne v SD aj HD je pravdou ako pre SK tak aj pre CZ.

Otázka je či sa dá niečo do budúcnosti spraviť preto aby bolo viac HD verzií a čo najmenej SD . Ja som amatér a nie odborník čo sa do tejto problematiky nevizná . Jednoducho zrušiť SD verzie a bude priestor pre zaradenie nového obsahu . To ale neje je také jednoduché ako sa domňievam že ???

  • -
  • -
  • TV Komfort
  • CA modul
  • Svätý Jur
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník marosf

Tomus, ďakujem za info. Sám používam len CA moduly + už som dlho mimo zdroja a nemám prehľad.

Zofre, áno, to som počul, že v CZ je analóg skôr na ústupe a tiež že majú v pláne nahrádzať SD programy HD. Slovač je špecifický národ. Veď sa len pozrite na môj zoznam. DuckTV pre kojencov, Lux pre silne veriacich v SD aj HD.

Viditeľné nahrádzanie SD za HD vidím ešte na nejaký čas nereálne. Môže za to len tradične technologicky zaostalý zákazník. Výmena všetkých STB (CV-5000 a CV-6000) zjavne nie je v záujme UPC. To je tiež odpoveď pre Libora.

Upraveno uživatelem marosf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník notizia
před 14 hodinami , ladcafa@seznam.cz napsal:

Jde vám na Horizon Go rtm+ Mě ne. V TV to jede. 

To rtm+ jde v DVB-C nebo v Základní nabídce nabídce Start přes DVB-T k internetu a k dalším TV přístrojům v domácnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ladcafa@seznam.cz

Tak nyní to už fakt nechápu. Změna je ta, že na Horizon Go  v počítači mě to již jede, ale v tabletu stále ne. Píše mě to" video nyní nelze přehrát (-2030)". Ostatní programy, aspoň co jsem zkoušel na tabletu jedou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník notizia
před 8 minutami , ladcafa@seznam.cz napsal:

Tak nyní to už fakt nechápu. Změna je ta, že na Horizon Go  v počítači mě to již jede, ale v tabletu stále ne. Píše mě to" video nyní nelze přehrát (-2030)". Ostatní programy, aspoň co jsem zkoušel na tabletu jedou. 

Kde všude to RTM+ jede? Mám velké obavy z toho aby stanice Polar TV s TV Slovácko nebyly na Moravě a ve Slezsku v DVB-T u nabídky Start nahrazeny stanicemi Praha TV s RTM+.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...