Přejít na obsah

Nové stanice


Pavel m

Doporučené příspěvky

Před hodinou, sikorajiri25@gmail.com napsal:

Jsem tady nový, ale fórum prohlížím už několik měsíců. Před pár dny jsem napsal UPC a dostal od nich zajímavou odpověď, dávám k přečtení, ať si každý udělá názor: 

otázka: Dobrý den,
nedá mi to se nezeptat, tak proto vznáším dotaz. Jste největší kabelový poskytovatel TV to je pravda, tak proto mě zaráží, pár věcí.
Např. ta, proč ještě stále nějaké stanice nejsou v HD, když teď vybírám např. PODA TV, což je poskytovatel asi tak 100x menší než UPC nabízí výběrem tyto stanice v HD a vy nikoliv: TA3, Tuty, Mňam, Fine Living.


To, že jste přidali STV 1 / 2 v HD koncem února to je sice fajn, ale ostatní kabeloví poskytovatelé je nabízeli mnohem dříve.
Na UPCZONE už bylo nespočet dotazů, kdy např. TA3 bude v HD a vy jste odpověděli ve smyslu, že stanice požaduje neúměrně vysoký poplatek za poskytování signálu v HD. Výše zmíněná PODA TV je jak už jsem výše psal asi 100x menší než UPC v počtu uživatelů a má ji. Takže to bude spíše jistá neschopnost se domluvit? …
Dále mám otázku k TLC a WAR TV  – nemáte informaci, že stanice vůbec někdy bude v HD?


A na UPCZONE jsem si přečetl, že možná bude od května Československo HD – nakolik je tato informace jistá?
Děkuji za odpovědi

 

 

odpověď: Dobrý den, přeposílám Vám zprávu, kterou jsem dostal od kolegů z příslušného oddělení zabývajícím se touto problematikou:  Jsme si vědomi delší reakční doby v přidávání nových programů a přechodu z SD ne HD. Ne vždy je ale všechno černo-bílé.


TA3, opravdu nemáme dohodu na poplatcích. TA3 se sice tváří, že v Čechách můžeme pustit HD a pokračovat v modelu 0-0, ale slovenský příběh je úplně jiný. Provozovatel požaduje poplatek ve výši, kterou jinak platíme za Novu International nebo Primu PLUS, kde oba programy v HD a s plnými právy pro Horizon Go, Zpětné zhlédnutí apod. Navíc sledovanost Novy a Primy je v úplně jiné dimenzi.
Jak si dohodu řeší Poda, to opravdu nevíme. Pro nás ale mají prioritu programy s vyšší sledovaností, kde se snažíme získávat všechna potřebná práva pro přidané služby: Replay, Offline sledování apod. TA3 ..ač nás to mrzí ..je na pokraji zájmu klientů, a proto i v pořadí důležitosti nové dohody na HD vysílání hodně daleko.
K dalším programům:
- Tuty a Fine Living přejdou do HD na začátku května (SD verze budou ukončeny),
- TLC a WAR zatím neplánují HD verzi,
- Mňam nemáme zprávy o přechodu na HD ..s ohledem na nižší sledovanost také není prioritou,
- Československo HD, zatím odloženo, ne dříve, než na podzim...


A ještě krátkou poznámku v Podě vs. UPC: Společnosti mají různé technologie a taktiku. UPC preferuje lineární vysílání via DVB-C, Poda via IPTV. UPC asi nebude úplně konkurovat v počtu HD programů, ale u těch šířených se bitraty pohybují v úrovních 10-12 Mbps, olympijské programy Eurosport 3-4-5 HD „jely“ až 18 Mbps. Poda nenabízí elegantní řešení pro další TV v domácnosti v podobě TV START pro DVB-T televize bez dalších doplatků.

Ďakujem za informácie  sikorajiri25@gmail.com

A dávam ti  palec hore  :)

Čo dodať? Dosť sa čudujem že UPC radšej platí  za podobný odpad ako sú totálne nepozeratelné TV  Prima plus a Nova internacional. Zaráža ma najmä fakt že UPC vraví : Pro nás ale mají prioritu programy s vyšší sledovaností, kde se snažíme získávat všechna potřebná práva pro přidané služby

Tak sa pýtam či TA3 má menšiu sledovanosť než oklieštené verzie Nova a Prima. TA3 je jediná spravodajská televízia na Slovensku a je to smutné  že sa takto nevie dohodnúť najväčší operátor. To už fakt sa zrejme dočkáme aj Haf HD a teším sa aj na UHD. 

  • -
  • -
  • TV Komfort
  • CA modul
  • Svätý Jur
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník William_
před 1 hodinou, sikorajiri25@gmail.com napsal:

Jsem tady nový, ale fórum prohlížím už několik měsíců. Před pár dny jsem napsal UPC a dostal od nich zajímavou odpověď, dávám k přečtení, ať si každý udělá názor: 

otázka: Dobrý den,
nedá mi to se nezeptat, tak proto vznáším dotaz. Jste největší kabelový poskytovatel TV to je pravda, tak proto mě zaráží, pár věcí.
Např. ta, proč ještě stále nějaké stanice nejsou v HD, když teď vybírám např. PODA TV, což je poskytovatel asi tak 100x menší než UPC nabízí výběrem tyto stanice v HD a vy nikoliv: TA3, Tuty, Mňam, Fine Living.


To, že jste přidali STV 1 / 2 v HD koncem února to je sice fajn, ale ostatní kabeloví poskytovatelé je nabízeli mnohem dříve.
Na UPCZONE už bylo nespočet dotazů, kdy např. TA3 bude v HD a vy jste odpověděli ve smyslu, že stanice požaduje neúměrně vysoký poplatek za poskytování signálu v HD. Výše zmíněná PODA TV je jak už jsem výše psal asi 100x menší než UPC v počtu uživatelů a má ji. Takže to bude spíše jistá neschopnost se domluvit? …
Dále mám otázku k TLC a WAR TV  – nemáte informaci, že stanice vůbec někdy bude v HD?


A na UPCZONE jsem si přečetl, že možná bude od května Československo HD – nakolik je tato informace jistá?
Děkuji za odpovědi

 

 

odpověď: Dobrý den, přeposílám Vám zprávu, kterou jsem dostal od kolegů z příslušného oddělení zabývajícím se touto problematikou:  Jsme si vědomi delší reakční doby v přidávání nových programů a přechodu z SD ne HD. Ne vždy je ale všechno černo-bílé.


TA3, opravdu nemáme dohodu na poplatcích. TA3 se sice tváří, že v Čechách můžeme pustit HD a pokračovat v modelu 0-0, ale slovenský příběh je úplně jiný. Provozovatel požaduje poplatek ve výši, kterou jinak platíme za Novu International nebo Primu PLUS, kde oba programy v HD a s plnými právy pro Horizon Go, Zpětné zhlédnutí apod. Navíc sledovanost Novy a Primy je v úplně jiné dimenzi.
Jak si dohodu řeší Poda, to opravdu nevíme. Pro nás ale mají prioritu programy s vyšší sledovaností, kde se snažíme získávat všechna potřebná práva pro přidané služby: Replay, Offline sledování apod. TA3 ..ač nás to mrzí ..je na pokraji zájmu klientů, a proto i v pořadí důležitosti nové dohody na HD vysílání hodně daleko.
K dalším programům:
- Tuty a Fine Living přejdou do HD na začátku května (SD verze budou ukončeny),
- TLC a WAR zatím neplánují HD verzi,
- Mňam nemáme zprávy o přechodu na HD ..s ohledem na nižší sledovanost také není prioritou,
- Československo HD, zatím odloženo, ne dříve, než na podzim...


A ještě krátkou poznámku v Podě vs. UPC: Společnosti mají různé technologie a taktiku. UPC preferuje lineární vysílání via DVB-C, Poda via IPTV. UPC asi nebude úplně konkurovat v počtu HD programů, ale u těch šířených se bitraty pohybují v úrovních 10-12 Mbps, olympijské programy Eurosport 3-4-5 HD „jely“ až 18 Mbps. Poda nenabízí elegantní řešení pro další TV v domácnosti v podobě TV START pro DVB-T televize bez dalších doplatků.

Ještě bych se zeptal na Primu Comedy Central HD ale jinak parádní čtení :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Ono to taky muze byt o tom, ze se provozovatele odpadnich kanalu snazi UPC, coby "molocha, kterej ma urcite prachu jako slupek", nehorazne podojit a o tom, ze UPC si to nehodla nechat libit... (zatimco PODE to klidne prodaji za uuuplne jinou cenu).
Konkretni podminky nam samozrejme ani jeden neprozradi, takze beztak muzeme jen spekulovat...

Za me davam odpovedi UPC jednoznacne plusove body (a ze zadnym obdivovatelem UPC nejsem, to se vi)... vsechno mi to dava smysl a je v tom kus logiky. A ty bitraty jsou zatracene dulezitej argument... mozna ne pro vyplachnuty milenialy pouzivajici 4,5" iPhičoviny nebo max. 13" notebooky (tem je HD akorat tak k tomu, aby nebyli ve tride 'out'), ale pro normalni lidi (pozor, "normalni" clovek neni nutne to same, co "bezny" clovek) ano.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám. Mile překvapilo :) Teď už z dětských zbyl v SD jen Minimax, Megamax, JimJam, DuckTV, Nick Jr., Nick a Disney Channel - zvláště u posledních dvou to je trochu zarážející. Přesto věřím, že se letos aspoň u Disney už fakt dočkáme :)

Upraveno uživatelem Jack_6428
  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník sikorajiri25@gmail.com
11 minutes ago, Jack_6428 napsal:

Koukám. Mile překvapilo :) Teď už z dětských zbyl v SD jen Minimax, Megamax, JimJam, DuckTV, Nick Jr., Nick a Disney Channel - zvláště u posledních dvou to je trochu zarážející. Přesto věřím, že se letos aspoň u Disney už fakt dočkáme :)

No, s tím bych asi tak brzo nepočítal...dle mého jsou v nabídce totální stupidity, jako Mňau, Šlágr, TV Noe, ... já bych je vyřadil ze základní nabídky a dal je do nějakého balíčku, kdo chce, zaplatí. Stejně bych udělal i zahraniční. Myslím ty exotičtější, jako je např. KBS Word HD, ruské stanice, čínské atd. Nahradil bych je něčím kvalitnějším, jako je např. Československo HD - dle FB: 

‎Jiří Vinduška‎ pro UPC Česká republika

Dobry den Vazene UPC a Davide.Prosim o vysveleni z Vasi strany,v cem je zakopany pes.Dnes jsem mluvil se zastupcem Ceskoslovenska HD,panem Tomasem Zandrou(director) a ten mi potvrdil,ze UPC zastoupene pane Kacafirkem,jiz nejmene 3 slibilo zarazeni Ceskoslovenska HD do sve nabidky a z neznamych duvodu,nakonec vzdy ze slibu vycouva.Nejsem jsem sam,kdo by Ceskoslovensko HD chtel v nabidce UPC a tak se ptam proc tomu tak je.Proc opet tato stanice,ktera mela byt od kvetna 2018 v nabidce opet nebude?Doufam ze dostanu chlapskou odpoved a ne detske vymluvy :-(

UPC Česká republika Zdravím Jiří. Ani pan Žondra, ani Petr Kacafírek, nejsou ředitelé nebo jednatelé společností. Ano, došlo k odložení startu a zástupce Film Europe dobře ví, proč k odložení startu došlo. Nicméně přes Facebook nebo jiná média není ideální cokoli ventilovat. Alespoň UPC se tím hodlá řídit. David - UPC

 5 h Jiří Vinduška Dobra,dekuji za vysvetleni Davide,jsem zvykly,se zeptat,kdyz me neco zajima.Ale co se tyka Ceskoslovenska HD,se to tahne opravdu uz proste moc dlouho :-)

· 5 h · Upraveno

UPC Česká republika Jiří, Československo HD již nadále nebudu komentovat. David - UPC

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen
40 minutes ago, Jack_6428 napsal:

Nick a Disney Channel - zvláště u posledních dvou to je trochu zarážející

...o to vic, ze Nickelodeon HD uz v UPC byl a navzdory tomu, ze vysilal NAPROSTO SHODNY program jako SD verze, tzn. absolutne nic nebranilo nasazeni ceske stopy, misto logickeho kroku (tj. pocesteni HD verze) jsme se dockali vyrazeni HD verze z nabidky kvuli nizke sledovanosti (fakt?! no to je vazne "prekvapeni", ze se decka nekoukaji na nepocesteny program...) a zbyla jen ta SD mazanice... :-\

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ronuquet

Do you have any news about Epic Drama HD?? At (UPC) Romania, on 4 april 2018 was tested without name and without EPG - Epic Drama HD, but later it was removed.

https://forum.softpedia.com/topic/1101269-informaii-despre-testele-tv-de-la-upc-sd-hd/page__st__18#entry22718820

I don't see the edit button to add pics, so sorry for double-post.

 

I repeat - this was tested on UPC Romania. :)

ph1.jpg

ph2.jpg

Upraveno uživatelem ronuquet
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...