Přejít na obsah

Kostičkování obrazu


Návštěvník zrudi

Doporučené příspěvky

Návštěvník zrudi

Prosim o pomoc, kdy by mohl byt problem. Viz priloha. CA modul, koupil jsem i novy znackovy koax, original konektory. Delaji to pouze nektere HD programy, hlavne Sport 1 a 2. Tyto programy v SD a ostatni v HD jsou v pohode

20180515_215111.jpg

20180515_215145.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to jsem na tom podobně. Nejhorší je to u Hustler HD (ještě že na něj nekoukám 😆), u těch zbývajících to není až tak tragické, kostičkování tam sice je, ale ne neustále a na celé ploše... Ale dělá mi to jen TV Samsung LE40B650 v obýváku - pokud místo něj dám Samsung UE22H5600, který jinak mám v ložnici (a kde i zmiňované programy šlapou jak víno), je to v pohodě. V obou TV je CA modul, rozbočení signálu do obýváku a ložnice dělal technik od UPC. Takže se obávám, že chyba v mém případě bude pravděpodobně v LE40B650.

  • -
  • -
  • TV Komplet
  • CA modul (1× vlastní, 1× pronajatý)
  • Plzeň
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník zrudi
 

Tak to jsem na tom podobně. Nejhorší je to u Hustler HD (ještě že na něj nekoukám 😆), u těch zbývajících to není až tak tragické, kostičkování tam sice je, ale ne neustále a na celé ploše... Ale dělá mi to jen TV Samsung LE40B650 v obýváku - pokud místo něj dám Samsung UE22H5600, který jinak mám v ložnici (a kde i zmiňované programy šlapou jak víno), je to v pohodě. V obou TV je CA modul, rozbočení signálu do obýváku a ložnice dělal technik od UPC. Takže se obávám, že chyba v mém případě bude pravděpodobně v LE40B650.

Také mám problém u Samsungu řady 650 s CA. A taky podezírám televizi. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

V naprosté většině těchto a podobných případů rušení a chybového zobrazení je nedokonalý rozvod signálu od účastnické zásuvky UPC k přijímači.

Argumenty typu rozvod dělal technik UPC (či jiný "technik"), účastnická šňůra/koaxiál je nová(ý) a pod. jsou naprosto irrelevantní.  Kvalitní přenos signálu je naprostý základ a Kvalitní není totéž co Značkový

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Retiree - nechci zpochybňovat tvůj příspěvek, ale pokud by na vině byl rozvod (tedy v mém případě), tak by se s největší pravděpodobností kostičkování projevilo i ve chvíli, kdy místo LE40B650 připojím UE22H5600. Jenže to se neděje. Chybou bylo, že jsem před cca 2 lety provedl v LE40B650 upgrade FW, při předchozím FW se kostičkování neprojevovalo, bohužel downgrade se mi nepodařil. Koax mám opravdu kvalitní, délka cca 3,5 m, konektory bnc. Takže teď jen čekám, až LE40B650 umře a pověsím místo ní něco jiného...

  • -
  • -
  • TV Komplet
  • CA modul (1× vlastní, 1× pronajatý)
  • Plzeň
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Což vzít do úvahy taky rok výroby tv a odlišnou vstupní citlivost tuneru... Nejsem si jistý, zda běžný televizor má BNC konektor, ale nejčastěji bývá problém právě s montáží konektorů (IEC, F-šroubovací nebo lisovací,...). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník zrudi

Souhlas s Lubošem, možná to tu můžeme zavřít. Problém je od posledního update fw TV. Nový už nevydali, vrátit se na starší nelze.

Coax jsem schválně vybíral tak, abyc do něj nemusel zasahovat. Takže potřebné konektory přidělané od výrobce, žádná redukce. 

Jen mi je divné, že problém je pouze s programy v určitém pásmu,  ostatní šlapou 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree
 

opravdu kvalitní, délka cca 3,5 m, konektory bnc

 

 

Coax jsem schválně vybíral tak, abyc do něj nemusel zasahovat. Takže potřebné konektory přidělané od výrobce, 

Jen mi je divné, že problém je pouze s programy v určitém pásmu,  ostatní šlapou 

Snad to okomentuje někdo další.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...