Přejít na obsah

Výměna modemu Cisco


Návštěvník dstn

Doporučené příspěvky

Návštěvník dstn

Zdravím, chtěl bych se vás optat na jeden problém/dotaz. Od UPC mám tarif s 300 mpbs a router Cisco EPC3925. Na zařízení mám připojeno několik zařízení (2x SP, tablet, TV, NTB a PC), vše přes WiFi. A teď k jádru "problému". Když připojím notebook (kabelem) k modemu, tak se rychlost vyšplhá na maximálně 150 mbps.

Na zákaznické lince mi bylo řečeno, že je to takto správně jelikož v módu router tento modem více nezvládne. Jedině vyměnit router, ale to jsem byl zase varován, že rychlost WiFi s novým modem může být ještě nižší než teď (teď se to pohybuje kolem 40-70 mbps).

Má otázka je, zda je to s tím novým modem opravdu tak a pokud ano, tak zda-li existují další možnosti (technik na telefonu říkal něco o routeru, ale že tam je zase omezen počet IP) jak o něco zvednout rychlost připojení při používání přes WiFi. Jsem realista, takže je mi jasné, že i tak rychlost bude třeba třetinová než co by to jelo přes kabel. Zvažoval jsem i přechod na nižší tarif, ale zase se mi libí rychlost uploadu u této vyšší varianty. Děkuji vám za vysvětlení/návrhy a předem se omlouvám pokud již něco takového tady zaznělo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebojte se přejít na novější modem. Buď dostanete Technicolor (neumí dualband, 801.11 ac) anebo Compal. Rychlost WiFi závisí na mnoha faktorech. Když k modemu připojíte zařízení, které umí max. 801.11 g, pak se celá síť degraduje na tuto úroveň. Dle toho co píšete za rychlosti, máte nejspíše všechna zařízení na 801.11 n - tam to záleží na počtu antén co má zařízení (síťovce, ovladačích ...), ale i s jednou anténou je teoretická rychlost 150 - něco si sežere šifrování, nějaké to rušení, ztráta, atp. co zbyde děleno dvěma na upload a download a jste na těch až 70Mbps.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník stamahto

Co se týče toho nového modemu, má 2 pásma. Na 2,4GHz je opravdu rychlost okolo 70 mbps, ale jestli Váš note má podporu 5GHz a dostatečnou síťovku, tak běžně po wifi měřím cca 299-302 mb/s. LAN jsem nezkoušel, ale tam klasicky není důvod nedostat se na nejvyšší hodnotu. 

Závěrem: Zjistěte si jestli máte podporu pásma 5GHz - https://cs.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.11

pokud ano - výměna, pokud ne, ale připojení přes LAN není problém - výměna, jinak ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dstn

Marek: Děkuji za bleskurychlou odpověď. Domluvím se tedy se zákaznickou linkou a nechám router vyměnit.

stamahto: Dle dokumentace NTB podporuje standard ac. Akorát můj stařičký smartphone ne, ale ten se stejně dočká výměny.

Je mi jasné, že s WiFi to bude vždy horší než po kabelu, ale opravdu se mi nechce řešit tažení kabelu. Až to bude můj vlastní byt, tak to bude jiná. :) Každopádně moc oběma děkuji za ujasnění pojmů a upřesnění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...