Přejít na obsah

kvalita obrazu na Sport 1/2 při F1


novcze

Doporučené příspěvky

Sleduju přenosy F1 na Sport 1 a Sport 2, všechno nahrávám na STB, takže můžu obraz kdykoliv zastavit. Protože od začátku sezony vídám v šedých částech obrazu žluto-zelené fleky, které se objevují na zlomek sekundy, tak jsem šel frame po frameu, abych zjistil jestli mám halucinace a samozřejmě nemám. viz. foto obrazovky. Zkoušel jsem to postnout na Sport TV facebook, ale klasická odpověď, že u nich vše v pořádku. Je to jak v obrazu z STB, tak přímo z tuneru v TV, takže u mě to problém není, jedině, že by si UPC hrála s bitrate a jejich kodér nezvládal jednolité šedé plochy.

Další věc co je v obrazu na Sport 1 trvale, je posunutých pár horních řádků obrazu oproti zbytku, na Sport 2 je to ok. 

Osobně si myslím, že jestli je to problém u UPC, tak i tak by to měla řešit Sport TV a ne já jako zákazník UPC. 

sport1.jpg

  • Basic
  • -
  • Základní, Sport, Cinema
  • Compal CH7465
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník kayman

Už som si myslel, že mi mám dačo s očami lebo toto prebliknutie fľakov som si všimol už minimálne na VC Číny a aj teraz v Baku. A to som v inej krajine..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako obvykle, AMC (provozovatel stanic Sport1 a Sport2) tvrdí, že má vše v pořádku a perfektní.

Proto tyto programy nefungují na některých TV (obraz kostičkuje a zadrhává se). Je tomu od okamžiku, kdy vyměnily vysílací technologii a nemají korektně nastaveny encodery.

Bohužel s maďarem se nedomluvíš pokud on nechce a toto je bohužel tento případ.

Jak signál z Budapešti přichází, tak ho posíláme dál

  • -
  • -
  • Jiná služba
  • nic
  • UPC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ještě přišla odpověď na facebooku, tak pro info to dám i sem:

"Dobrý den, netřeba nahrávat záznam. Při opětovném a podrobnějším prozkoumání signálu z Baku jsme v redakci tyto barevné anomálie našli. Předali jsme dotaz (včetně několika screenů) na technické oddělení do Maďarska, kde se obrazový signál Sport1 a Sport2 odbavuje a kontroluje. Stejně jako Vaše upozornění/dotaz na posun řádků v obraze Sport1. Až budeme znát odpověď, ozveme se. Děkujeme za konstruktivní připomínku. Jarda, redakce"

 

  • Basic
  • -
  • Základní, Sport, Cinema
  • Compal CH7465
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak info z výsledku šetření v Maďarsku:

"Dobrý den, takže odpovědi na Vaše otázky. Po kontrole záznamu příchozího signálu z distribučního satelitu kolegové technici zjistili, že tyto barevné anomálie jsou již v příchozím signálu od FOM. Budou to dále řešit. Co se týká posunu horních řádků, tak kolegové chybu odhalili a v brzké době ji odstraní. Ještě jednou děkujeme za konstruktivní připomínky a omlouváme se za tyto technické nedostatky. Jarda, redakce"

 

okomentoval bych to asi takhle .... je možné, že jim to tak už chodí od FOM, protože celkově je kvalita obrazu od začátku roku horší než byla za Ecclestona, třeba to daj Američani někdy do kupy, stejně jako občas nefungující informační grafiku při přenosu. Posun pár horních řádků obrazu na Sport 1 je už tak dlouho co pomatuju, takže jestli na to v Maďarsku přišli až teď, tak to jsou opravdoví odborníci :)

 

  • Basic
  • -
  • Základní, Sport, Cinema
  • Compal CH7465
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...