Přejít na obsah

Nejlepší UPC modem na hry - ping/stabilita?


Návštěvník dostafan

Doporučené příspěvky

Návštěvník dostafan

Dobrý den,

máte někdo zkušenosti s UPC modemy a který z nich má nejlepší ping a stabilitu? K využití především v PC hrách. Někde jsem se dočetl že nový Compal (který jsem UPC možná unáhleně řekl že beru) má vyšší rychlosti, pokrytí, dual frekvence, ale horší ping. Nejde mi o wi-fi ale při zapojení přes kabel bych očekával ping do 5ms.

Je mi jedno jestli budu stahovat 100mbps nebo 150mbps ale jde mi primárně o ten ping.

Je lepší jít do Cisco/Technicolor?

Máte někdo zkušenosti/porovnání prosím?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U zařízení do pronájmu si nemůžete diktovat, jaké chcete. A prodává se jen Compal. Takže není co řešit.

Modemy Cisco (LynkSys) UPC již vůbec nedodává, stejně jako se už skoro nedodává UBEE. Zbývá tedy Technicolor (Broadcom chipset) vs. Compal (Puma chipset).

Technicolory se prodávaly, nějaký bazarový by se tedy dal pořídit.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dostafan

OK dekuji, zkusim pro zacatek Compal a kdybych mel problem zkusit poridit bazarovy Technicolor.

Ma nekdo zkusenosti prime s pingem Compal vs Technicolor?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Compal ma horsi ping a vacsiu latenciu.. co by nebolo az take zle, ale pri vacsich rychlostiach (vyssi pocet DOCSIS kanalov pri downloade) velky jitter (hodnoty ping a latencie lietaju hore-dole), predpokladam, ze tak do 200 Mbit by sa to nemalo prejavovat.

Technicolor je Broadcom, to je istota a ziadne problemy.. nie nahodou velki kablovi operatori nasadzuju na DOCSIS 3.1 prednostne modemy s Broadcom chipsetom (a je ich nedostatok), nikto nechce Intel Puma odpad.

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ono Puma chipset dělalo i AMD. A je rozdíl mezi Puma 5 a Puma 6. Je to všechno jedna velká alchimie. Ono by asi stačilo nasadit lepší procesor (v případě Intelu je to Atom) a mohl by to zvládat. Stejné průšvihy jsou známy i od jiných výrobců, dokonce i slavné Cisco EPC 3925 (3/4 součástek byla od odkoupeného LynkSysu) nezvládal díky slabému HW uNATovat více jak cca 150Mbps. Zase na druhou stranu Cisco mělo nejmenší problémy s kompatibilitou s čímkoliv (dle toho, co jsem zažil) - od síťových tiskáren, přes různé servery až po telefonní část - s tím mají či měli problém zase jiní výrobci.

A kdo ví, co nás čeká, jestli se Qualcomm sloučí s Broadcomem (resp. Broadcom chce koupit Qualcomm).

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Originalny DOCSIS Puma chipset bol od Texas Instruments (pouzivali ho napr. legendarne Motoroly 51xx ci 6120), ten vsak pouzival MIPS CPU (Texas Instruments ma viac ako 30 rocne skusenosti s RISC), Puma 5 bol este bez problemov (pouzity v UBEE modemoch/routeroch, 8x4 DOCSIS 3.0), Puma 6 (24x8 DOCSIS 3.0) a 7 (DOCSIS 3.1) je uz paskvil zalozeny na x86 Atom CPU.

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...