Přejít na obsah

HD Mediabox vs. TV LG42PC1D - nejde zvuk


Návštěvník mir69

Doporučené příspěvky

Návštěvník mir69

Dobrý den, nesetkal se někdo s problémem se zvukem při zapojení HD Mediaboxu? Na jedné (novější tv Samsung) při zapojení přes HDMI kabel vše jede jak má, na starší tv - plasmě (LG 42PC1D) při zapojení přes HDMI kabel jede jen obraz, ale zvuk ne. Zkoušel jsem 3 různé HDMI kabely, žádný se na plasmě LG nechytá - stále jen obraz bez zvuku. Při připojení přes SCART jede i zvuk, ovšem obraz je v poněkud jiné kvalitě... Nějaké tipy, v čem by mohl být zakopaný pes (zvuk)? Děkuji, Mirek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není zařízení (hardware) jako zařízení. Tenhle člověk měl stejný problém už v roce 2009. Z jednoho zařízení mu po HDMI šel obraz i zvuk. Z jiného zařízení už mu zvuk nejde. Nevyřešil to.

https://www.highdefforum.com/archive/t-105936.html

 

Zkus laborovat v menu STB (ohledně HDMI vs. audio). V menu TV toho moc v tomto smyslu nenajdeš.

Prohození s druhou zásuvkou HDMI na TV jsi to asi zkoušel, předpokládám

Kdyby jsi s tím nepohnul (zázraky se dějí)., tak na STB jsou audio výstupy a na TV máš audio vstup. Takže audio vést extra příslušným kablíkem. Nezapomenout se mrknout do menu obou přístrojů a provést příslušná "zafajfknutí"

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • STB Vodafone, modem Compal CH7465
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mir69

Díky za info, snažil jse se něco dohledat, na link z "highdefforum" jsem nenarazil. Na infolice UPC mi řekli, že to zcela jistě nebude v set-up boxu. Ten má menu docela jednoduché, zláště co se audia/zvuku týče.  HDMI vstupy jsem na tv samozřejmě projel oba dva, i veškerá možná nastavení... Jediná záchrana by bylo nějaké "hidden menu" na stb...  Asi to budu muset vyřešit extra kabely na zvuk.

Ale - teď když koukám na zadní panel - nějak tam ty audio výstupy postrádám...  :-(

 

HD_Mediabox_zadní_panel.jpg

Upraveno uživatelem mir69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby to nepomohlo, tak je ještě možnost  použít digitální audio výstup ze zásuvečky S/PDIF. K tomu ovšem budeš potřebovat převodník z S/PDIF na analog, tedy stereo výstup (levý kanál, pravý kanál). Něco takového:

https://www.mironet.cz/prevodnik-z-digitalniho-signalu-spdif-a-optickeho-toslink-na-2x-cinch+dp162316/

Vyrábí to několik firem, jsou různá provedení a různé ceny. Neporadím konkrétní, pouze neber ty nejlevnější, a ani ty nejdražší. Nějaký rozumný střed. Vstup stereo (L+R) bys snad v TV měl mít

Upraveno uživatelem Ivo Mašek
  • Super 500 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • STB Vodafone, modem Compal CH7465
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mir69

Jasan, ve Scartu jsou, možná někde vykopu kablíky s extra scartem a audiem, co jsem kdysi používal.

Dadko - zkoušel, ještě zkusím tovární nastavení, to je jediné, co jsem zatím nedělal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Jeste me napada - jestli se nepletu, tak pokud je "HDMI/DVI" vstup v rezimu "DVI", tak ocekava pouze obraz... a zvuk se predpoklada vedeny samostatne.
Tak jestli neni zakopany pes nekde tady - ze by to bylo prepnute do rezimu PC (tj. DVI)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...