Přejít na obsah

Odpojování internetu, výskyt poslední týden


Návštěvník Altex

Doporučené příspěvky

Návštěvník Altex

Zdravím, 

na začátek, jsem amatér co se týče sítí a konektivity. 

Poslední cca týden se mi stává, že internet normálně funguje a z ničeho nic se odpojí. Ve win 10 vyskočí na síti žlutý warning. Troubleshooting vždy restartuje adaptér, odstane novou IP konfiguraci a vše je OK. Předpokládám, že jde o SW error, je tak? Nebo je možné, že je to způsobené i samotným UPC a je to spojeno s nedávnými několika hodinovými výpadky sítě v mé lokalitě? Přetížení sítě?

Díky za help v diagnostice

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle může dělat klidně i vadný ethernetový kabel / koncovka. Nejdříve bych si nechal od UPC zkontrolovat hodnoty na modemu, pak bych zkusil vyměnit ten kabel. Máte dost starý modem, kde odcházejí napájecí adaptéry a kondíky uvnitř, třeba se jen modem brzy odporoučí do křemíkového nebe. Ten modem máte v pronájmu či odkoupený?

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Altex

Modem mám odkoupený (možná už 4. rok?), napájecí adaptér odešel loni. Možná je čas na upgrade na novější modem. 

Ke kontrolkám - všiml jsem si, že jdou dost zpožděné - teď když byly výpadky v mé lokalitě, tak si modem vesele svítil Online a blikat začal až po restartu zařízení. Zkusím vyměnit kabel a pozorovat situaci. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Ahoj všem, rád bych se zeptal na radu pro mojí mamku, která má iPhone 12, a připojení s tarifem Internet Super, a má přidělenou iPV6 IP adresu. Vždy se sí po nějaké době nedaří připojit ke Compalu, vždy jí doporučím restart modemu a poté jí WI-FI naskočí, a po nějaké době se jí zase nechce mobil připojit k WIFI, musí tedy opakovat restart, je to cca každý 3 týdny, co s tím?

Zbytek zařízení co je připojen k WIFI nemá žádný probém až na iPhone

  • Premium, Super DSL
  • Basic, Premium 5G, Red Basic
  • ALLinONE
  • Vodafone Station WiFi 5, Zyxel VMG8623-T50B, Vodafone TV Standard
  • Praha, Nová Ves
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhledem k takovému intervalu, není to vždy po automatickém nočním restartu routeru? Nebo ten se restartuje pravidelně v nočních hodinách v jiném cyklu? 

Jinak by snad nefungovala častěji, resp. kdykoliv po příchodu odněkud domů apod., kdyby byl obecně vadný Compal nebo mobil. 

  • Super
  • -
  • ALLinONE
  • Compal CH7465
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A když se zrovna problém vyskytne, co na telefonu smazat uloženou wifi (zapomenout ji) / vypnout wifi / zapnout wifi / vyhledat si wifi v okolí / a přihlásit se k ní (zadat k ní opět heslo)

To by se telefon připojil, nebo také ne? Tzn bez restartu Compalu  

  • Super
  • -
  • ALLinONE
  • Compal CH7465
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když dame zapomenout wifi tak se pak nevyhledá do doby restartu compalu

ostatní zařízení jako samsung od jejího přítele a počítač je bez problémů

  • Premium, Super DSL
  • Basic, Premium 5G, Red Basic
  • ALLinONE
  • Vodafone Station WiFi 5, Zyxel VMG8623-T50B, Vodafone TV Standard
  • Praha, Nová Ves
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@kautskymiOS má mentální problém když se 2,4 GHz a 5 GHz síť jmenuje stejně. Někdy pomůže změnit SSID jedné ze sítí. Pokud to nepomůže, tak ať zkusí v případě neschopnosti iPhonu se připojit k wifi na chvilku přepnout iPhone do leteckého režimu - tohle je už takový evergreen a mám pocit, že je to od té doby, co wifi vrstvu pro iOS dodalo Cisco. Půvabný na tom je, že se to táhne už hromadu let, občas to nějaká aktualizace spraví a jindy zase to další aktualizace rozbije. Jo a taky mám odpozorováno, že iOS nesnáší na 2,4 GHz kanál č. 1, takže pokud je možnost, tak je lepší se mu vyhnout.

  • To se mi líbí 1
  • Děkuji 1
  • 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • VTV Premium, KCF-B4003HCO, 2x Conax
  • Praha 6
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...