Přejít na obsah

Jak rozvést TV a internet po bytě


Návštěvník B.F.G.

Doporučené příspěvky

Návštěvník B.F.G.

Dobrý den, mám takový obecný/konkrétní dotaz.

Jakým způsobem můžu zapojit dvě televize, internet, NAS server, wifi router a 2 ks internetových zásuvek v bytě? Aktuálně mám zásuvku, za ní stávající modem UPC (typ nevím, jsem mimo domov), z něj WIFI router, z routeru kabelem internet do TV  (v TV mám CI + kartu), z modemu kabelem TV, toto vše je v jedné místnosti. Dále z routeru kabelem NAS server v jiné místnosti.

Moje přání je instalovat druhé TV (přesněji PC monitor s TV tunerem) v další místnosti a v této místnosti mít i pevnou zásuvku na internet.  Nápad byl přestěhovat účastnickou zásuvku do místnosti s NAS serverem, sem dát modem UPC a WIFI router, rozbočit TV kabel do obou dalších místností s televizory a do obou těchto místností rozbočit i síťový kabel. Obě TV chci mít s CI modulem (druhý přístroj PC monitor s TV tunerem).

A otázka je, jde to udělat nějak elegantněji? Lze použít nějak, na místo druhého přístroje, PC monitor? Lze využít pro jednu/druhou/ obě "TV" pouze síťový kabel? A to případně  i za využití jiných přístrojů od UPC?

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý večer,

do rozvodu UPC byste neměl zasahovat. Doporučuji si tedy nechat vybudovat druhé přípojné místo za 555Kč od UPC, získáte tím záruku na signál v obou zásuvkách. Poté můžete každou televizi zapojit k jedné zásuvce. Modem si přemístit do druhé místnosti a pak už jen zbývá rozvést z routeru ethernetové kabely, kam budete potřebovat. Dají se i koupit zásuvky se zdířkou na RJ45, jestli chcete mít přímo zásuvku.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník B.F.G.

Díky za reakci. Jedna kapitola je jak fyzicky vybudovat rozvod TV, ale otázka zněla primárně, jak to celé zprovoznit? Jak to fyzicky zapojit?  Musím mít pro sledování televize na TV přístroji nebo PC monitoru bez počítače nutně zásuvku s TV konektorem a mezi zásuvkou a TV setobox? Tzn. musím vždy použít koaxiál i síťový kabel pro připojení "televize"?

Ad UPC rozvod, já si zásuvku pro připojení TV zapojoval v samotném bytě sám, i kompletní rozvod pro televizi jsem si vybudoval sám. Jakákoliv změna proti původnímu stavu znamená dost náročnou práci - nedokážu si představit, že mi UPC za 555CZK odstěhuje většinu nábytku v několika pokojích, odlištuje podlahy a provrtá několik zdí a  ukončovacími lištami natahá veškerou TV kabeláž a následně ji zapojí. Rozhodně nechci mít po bytě rozvod kabelem natlučeným hřebíky s objímkami u stropů.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, B.F.G. napsal:

Lze využít pro jednu/druhou/ obě "TV" pouze síťový kabel? A to případně  i za využití jiných přístrojů od UPC?

Nelze, televizní signál od UPC lze vést pouze koaxiálním kabelem, jinak CA modul je sice fajn, ale možná by jsi měl vážit pořízení set-top boxu, který navíc umí využít funkci zpětné zhlédnutí a videotéky.

5 minutes ago, B.F.G. napsal:

Tzn. musím vždy použít koaxiál i síťový kabel pro připojení "televize"?

Síťový kabel do televizoru nutně jít nemusí.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník B.F.G.

Díky, pokud chci na TV využívat internet tak musí, a to je můj případ. Druhá TV vlastně nemá být "TV", primárně to má být monitor k NTB, a jako doplněk chci možnost sledovat na něm TV. Koukám že se do toho zamotáváme :) Pokud bych chtěl na místo CA modulu u PC monitoru použít set-top box, tak sice nemusím řešit monitor s TV tunerem, nicméně UPC škatulky stojí docela majlant a došlo mi, že je trochu problém, jak přehrát zvuk. Tak jako tak, to asi nijak elegantně nepůjde... Ještě jsem zvažoval HD DVR mediabox, ovšem ten se nedá koupit?

Zkusím si odpovědět sám:

"Zásuvka UPC, rozbočeno na jedno a druhé TV - jedno TV CA modul, druhé TV HD DVR - z něj jeden kabel s internetem do první TV, druhý kabel do NAS, tím pádem NAS přístupný všem zařízením na síti (to je teorie, netuším jak HD DVR funguje).  Zároveň bych tím vyřešil nutnost wifi routeru pro provozování sítě pro ostatní zařízení.

No ale bude to takto fungovat, např. včetně streamingu z NAS do TV a wifi zařízení?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen
46 minutes ago, B.F.G. napsal:

Druhá TV vlastně nemá být "TV", primárně to má být monitor k NTB, a jako doplněk chci možnost sledovat na něm TV.

No a musi to byt nutne linearni TV vysilani? Tak koukej pres Horizon GO a je to...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

58 minutes ago, B.F.G. napsal:

Pokud bych chtěl na místo CA modulu u PC monitoru použít set-top box, tak sice nemusím řešit monitor s TV tunerem, nicméně UPC škatulky stojí docela majlant a došlo mi, že je trochu problém, jak přehrát zvuk

Já mám u počítače také monitor s TV tunerem A k němu mám mimojiné také připojen setobox od UPC,  zvuk není potřeba nějak řešit,  protože  monitor má vestavěné reproduktory, propojené je to skrz HDMI kabel.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník B.F.G.
16 minutes ago, Evzen napsal:

No a musi to byt nutne linearni TV vysilani? Tak koukej pres Horizon GO a je to...

Nemuselo by, kdybych měl u toho monitoru i PC,  jenže to tam chybí.

5 minutes ago, tomus napsal:

Já mám u počítače také monitor s TV tunerem A k němu mám mimojiné také připojen setobox od UPC,  zvuk není potřeba nějak řešit,  protože  monitor má vestavěné reproduktory, propojené je to skrz HDMI kabel.

Viz výše, nechci u toho monitoru mít PC trvale, jen někdy notebook. Bohužel 27 monitor s TV tunerem je prakticky jen jeden, a to jsem původně chtěl 4K a SMART. 27" je už docela velká úhlopříčka pro rozlišení 1920x1024. Monitor který bych si představoval ovšem neexistuje. Zařízení má být v místě, kde pro PC není místo.

Ad výše, Horizon Go není pro mě řešení,  neexistuje monitor, který splňuje moje základní požadavky a má i LAN (TV funkce + SMART), proto i kdybych Horizon Go měl, tak je mi zde k ničemu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen
26 minutes ago, B.F.G. napsal:

Nemuselo by, kdybych měl u toho monitoru i PC,  jenže to tam chybí.

?!?!?!
Vzdyt pises, ze to ma byt "primarne monitor k NTB"... takze pokud "NTB" znamena "notebook", tak co resime?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník B.F.G.
59 minutes ago, Evzen napsal:

?!?!?!
Vzdyt pises, ze to ma byt "primarne monitor k NTB"... takze pokud "NTB" znamena "notebook", tak co resime?

:) nevím co řešíš ty, já řeším fakt, že by tam měl být "monitor" - primárně monitor pro notebook, a sekundárně samotný "monitor" (nebo jiný krám, využitelný pro zobrazování, na kterým půjde pracovat s NTB, to v mém případě znamená zejména úpravy fotek a jejich třídění a...) na kterým se bude dát pustit televize.

Ten NTB tam rozhodně nebude pořád.

Tohle je hraní se slovíčky, hlavní otázka je v prvním postu, je nějaké rozumnější řešení - méně kabelů, bourání, tahání, škatulek, wifinek, settopboxů... :)  ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...