Přejít na obsah

Protažení kabelu ze světlíku do bytu


Návštěvník TomasP93

Doporučené příspěvky

Návštěvník TomasP93

Zdravím,

objednal jsem si služby UPC s tím, že jsem si myslel, že některá ze zásuvek v bytě je UPC. Bohužel v tomto bytě, který jsem si nedávno pronajal UPC nikdy nebylo.

Dnes dorazil technik s modemem a zjistili jsme, že kabel visí ve světlíku. bohužel i trochu blbě, že na něj nelze řádně dosáhnout. Do světlíku je přístup z chodby v přízemí, naproti bytu. V bytě je zabetonovaný. Máte někdo zkušenost s tím, jak UPC toto řeší?

Technik mi jen řekl, že bude nejspíš třeba horolezec, aby se uvnitř chytil a protáhl kabel do bytu dírou, kterou je třeba vytvořit z místnosti. (Formulář pro souhlas majitele s upravami v bytě mi dal).

 

Jen teď nevím, zda budu muset celou tu akci platit já, nebo to aspoň k protažení kabelu do bytu bude na UPC a na mně pak dotažení k zásuvce a její předělání na UPC zásuvku.

 

Budu moc rád za každou radu a zkušenost. Mám z toho od rána akorát nervy. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No stress, nějak to dopadne. U nás v domě je páteř tažená dvěma světlíky. Byty, které internet nebo jiné služby UPC nechtěly, mají kabel zakončený ve světlíku tak, aby se dal prodloužit a natáhnout až do bytu. Byty, které o služby měly zájem, mají kabel dotažený až do bytu a zakončený zásuvkou. Za základní rozvod tažený až do zásuvky nikdo nic neplatil.

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

UPC má i nestandardní instalace dotované, když nepřekročí částka za materiál, práci a lidi určitou mez, která je zase přímo úměrná objednaným službám, nic hradit nebudete.
V tomto případě bude muset horolezec jít zezhora, většinou ze střechy či posledního patra, spustit se dolů, najít volný kabel, proměřit ho, vyvrtat díru ze světlíku do bytu, protáhnout kabel, případně naspojkovat. A nakonec v bytě udělat standardní instalaci, tedy zásuvku. Otázka několika tisíc (jen ten horolezec vyjde na cca 1000kč/hodina).
Jestliže by po Vás chtěli nějakou finanční spoluúčast, dali by to z UPC vědět, ale myslím si, že se budete vejít do částky, kterou UPC zaplatí samo a na Vás nic nezbude.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...