Přejít na obsah

Silné zarušení wifi v okolí


Návštěvník LubosM

Doporučené příspěvky

Návštěvník LubosM

Zdravím,

prosím o radu, při proměření telefonem (Wifi Analyzer) je v okolí našeho bytu (centrum Brna, cca 300m) cca 59 wifin (na 2,4Ghz), takže celkem silné zarušení, v podstatě všechny zařízení kromě setoboxu UPC jsou na 2,4 takže přepojení na 5Ghz mě nepomůže ... má toto nějaké řešení ... nebo mám s wifi smůlu (téměř nepoužitelná, stránky se pomalu načítají, stream v podstatě nepoužitelný úplně) a mám si to natahat kabelově  (což ale neřeší mobilní telefony) ... 

Děkuji 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník warman

Nejde ani tak o počet sítí, jako spíš o aktivitu na jednotlivých sítí. Člověk může mít v okolo bydliště 5 sítí a může na tom být hůř, než ten, co má v okolí 50 sítí.

Co můžeš vyzkoušet, tak měnit frekvenci (nepřekrývající jsou 1, 5, 9, 13) a využívat jen 20Mhz pásmo. Co máš za router?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jobro
před 4 hodinami, sodekcz napsal:

s tak hustou okolní sítí budeš těžko bojovat.

Dosah běžných domácích WiFi sítí bývá v desítkách metrů od zdroje. Pokud ti ukazuje analyzátor WiFi intenzitu v dB, posaď svoji síť na obsazený kanál, který je v místě příjmu nejslabší. Nevýhoda WiFi routerů UPC bývá ale v tom, že jsou většinou nastaveny na automatickou volbu kanálu. Takže rozdělení kanálů, které platí dnes, nemusí platit zítra. Potom nezbývá, než to občas kontrolovat a přeladit svůj router na jiný kanál.

Je k neuvěření, že i pásmo 5GHz je u vás "zamořeno". Tam se obvykle najde prázdné místo. Průser je, když připojené zařízení (mobil, tablet, počíatč) neumí 5GHz...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen
21 minutes ago, jobro napsal:

Je k neuvěření, že i pásmo 5GHz je u vás "zamořeno".

Nic takoveho tam nikde napsano neni. Prechodu na 5 GHz brani nepodpora tohoto pasma vetsinou zarizeni, nikoliv "zamoreni" toho pasma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník LubosM

... jjoo ty kanály 1,5,9,13 jsem si vygooglil už dřív, ale je to u nás celkem rovnoměrně napříč od 4-7 wifin na kanál ... dřív s tím nebyl problém, ale cca poslední rok či dva se to čím dál víc zhoršuje ... cca to začalo plus/mínus se spuštěním wififree, resp. od té doby mě to přijde na bezdrátu (telefon, notebooky) nepoužitelné, když to zkusmo (PC, notebook) hodím na kabel, tak ten jede bez problému ... typ routeru hodím později (z hlavy si to nepamatuju)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je třeba začít být aktivní a udělat si z bytu malou Faradayovu klec. Začít se dá s nátěrem obvodových zdí: http://www.caparol.cz/produkty/penetrace/vodni/pigmentovane/electro-shield.html používat odstiňující sádrokarton, mít tříkomorové plastové okna nebo fólii na skle ... Bohužel 2,4 pásmo je ve městech už tak moc zarušené, že nemá cenu ho na internet používat.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...