Přejít na obsah

Nastavení IP adresy HORIZON HD DVR MEDIABOX


Návštěvník BohousP

Doporučené příspěvky

Návštěvník BohousP

Dobrý den,

jsem nový užívatel HORIZON HD DVR MEDIABOX (zítra ho přivezou). Hledal jsem podrobný návod, ale našel jsem jen leták pro začátečníky/uživatele bez technického backgroundu. Vzhledem k tomu, že mám poměrně složitou infrastrukturu, rád bych si připravil konfiguraci předem.

Má otázka: 1) Je někde k dispozici podrobný instalační návod? (např. jak nastavit např. pevnou IP adresu ve vnitřní síti (DHCP nechci a v podstatě ani nemůžu použít), routování a pod.) Dále mne zajímá nastaveni firewallu (pokud tam nějaký vůbec je ...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud vím, router v cihle je tak špatně udělaný, že v něm nejen že nejde nějakému zařízení nastavit pevnou IP, ale on prý ani vůbec nepřipojí zařízení, na kterém je natvrdo nastavená adresa, i když je to adresa ze správného rozsahu. Ale já cihlu nemám, jen jsem to tady četl.

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Modem Compal, HD Mediabox, CA modul
  • Mladá Boleslav
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník IQ2

Ja zkousel na Cihle vypnout interni DHCP a skoncilo to velice spatne. Nastavil jsem jako DHCP server jiny server, chvili zarizeni fungovalo bez problemu.

Problem nastal po restartu Cihly (napriklad kvuli vypadku proudu), uz nikdy nenabehla modemova cast (ta co bezne miva 192.168.1.1) a tak se nedalo pripojit k internetu. Do DHCP prisel pouze pozadavek na tu cast se STB.

 

A pokud mam zaple DHCP v Cihle: Taktez router naprosto ignoruje, jake v nem nastavite, jake DNS ma predavat svym DHCP klientum. Vzdy se nastaveni resetuje do vychoziho nastaveni.

Upraveno uživatelem IQ2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník BohousP

Tak jsem vyzkoušel změnu IP adresy vnitřní sítě i rozsahu dhcp a zatím se zdá, že to funguje. DNS jsem neměnil, zatím nemám potřebu.

Asi nějaký lepší oddíl, např. STS Chvojkovice ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...