Přejít na obsah

Automatické řazení TV kanálů (CA+ modul)


Návštěvník RadekJ

Doporučené příspěvky

Návštěvník RadekJ

Dobrý den,

rád bych se zeptal na zkušenosti s automatickým řazením TV kanálů u LG TV s CA modulem.
Původně jsem měl modul pro satelitní TV SkyLink a vše probíhalo bez chyby. S pomocí průvodce naladěné kanály byly automaticky seřazeny a zároveň se také aktualizovaly.

Přešel jsem k UPC také na CA modul. Stejným postupem, tedy pomocí průvodce pro naladění kabelové TV, jsem realizoval instalaci a naladění kanálů. Bohužel se však kanály neseřadily tak jak je uvedeno v přehledu. Chtěl jsem se proto zeptat, jestli s tím někdo nemáte zkušenosti, kde by mohl být "zakopaný pes".

Děkuji za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník RadekJ

Asi není o čem více diskutovat. Došlo k automatickému ladění. SkyLink měl pevně nastavené řazení, se kterým není možné manipulovat. I u UPC existuje jaky si seznam televizní seznam stanic a jejich řazení. Media box se jim řídí. Otazkou tedy je, proč u CA+ modulu tomu tak není.  Děkuji 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Protoze zatimco u MediaBoxu si to UPC muze ridit samo ve firmware, u CA modulu tomu tak neni ;-).
CA modul je jen "blba krabicka", zajistujici dekodovani programu. To je vsechno. Nic vic. Ostatni funkcionalita, vcetne razeni kanalu po automatickem scanu, zavisi na firmware TV. Napriklad Samsungy to radi abecedne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník RadekJ

Děkuji za veškerou zpětnou vazbu. Osobně mám zatím zkušenosti s CA+ modulem SkyLink  ready, který u mé TV po využití průvodce pro satelitní TV seřadil programovou nabídku dle seznamu satelitní platformy a uživatel nemá žádnou možnost editovat tyto seřazené kanály. Způsob mi vyhovoval, zvlášť když mám dvě TV a na obou jsem měl pořadí stejné.

Stejný postup jsem očekával také u CA+ modulu UPC. Použil jsem tak obdobně průvodce pro naladění TV pro kabelovou platformu UPC a ejhle, chová se úplně jinak. Žádné automatické řazení a s kanály mohu libovolně manipulovat. Vzhledem k tomu, že mi TV neumožňuje hromadnou úpravu programů, je to uživatelky velmi nepříznivé.

Rád bych proto dostal vyjádření nějakého technika, který mi potvrdí mou domněnku, že UPC v síti nevysílá signál, který by popsanou vlastnost vynutil jako to dělá satelitní platforma. Nebo je problém někde jinde? Nechci žádná "udělátka", která nahrazují UPC popisovanou funkci. Mediabox takový problém nemá. Děkuji

před 1 hodinou, Evzen napsal:

Protoze zatimco u MediaBoxu si to UPC muze ridit samo ve firmware, u CA modulu tomu tak neni ;-).
CA modul je jen "blba krabicka", zajistujici dekodovani programu. To je vsechno. Nic vic. Ostatni funkcionalita, vcetne razeni kanalu po automatickem scanu, zavisi na firmware TV. Napriklad Samsungy to radi abecedne.

S Vaším tvrzením nesouhlasím. I CA+ modul má fimware, který je možné ze strany UPC ovlivňovat. Jasným příkladem jsou satelitní platformy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic v zlom, ale to "udelatko" je podstatne lepsie ako cely paskvil zvany WebOS (v pripade LG) a jeho moznosti, co sa tyka zoradovania kanalov.. a to plati pre vsetkych vyrobcov (Samsung, Panasonic), ktori maju moznost ulozit/nacitat zoznam kanalov na USB kluc a existuje k nim sw na editovanie zoznamu kanalov..

Od TV ocakavam hlavne komfort pri obsluhe a kvalitny obraz, nezaujimaju ma SmartTV kraviny (na to mam ine zariadenia)!

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ritchi

Uplne nepodstatna tema.K dispozicii je soft kde za par minut ulozis stanice dle libosti...bodka.Upc zatial s nicim lepsim ako je CA neprislo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Radekj - už to tady psali přede mnou, ale asi jste to nepostřehl - CA Modul NEMÁ NIC SPOLEČNÉHO S LADĚNÍM, ANI SEŘAZENÍM PROGRAMŮ. Programy naladí tuner v Tv a setřídí je opět Tv podle softwaru výrobce. CA Modul pouze rozšifruje vámi zaplacené programy. Můžete si to lehce ověřit - vyndejte modul z Tv a dejte ji naladit bez něj. Uvidíte, že se naladí stejně. Jen budou všechny zašifrované programy "černé".

Takže UPC nijak neovlivní, jak si vaše Tv setřídí programy.

BTW - Třídění programů u LG je opravdu na palici a nechápu, kdo to mohl vymyslet.

  • 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Modem Compal (černý), CA modul
  • Ústí nad Labem
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník RadekJ
5 minutes ago, beepee napsal:

@Radekj - už to tady psali přede mnou, ale asi jste to nepostřehl - CA Modul NEMÁ NIC SPOLEČNÉHO S LADĚNÍM, ANI SEŘAZENÍM PROGRAMŮ. Programy naladí tuner v Tv a setřídí je opět Tv podle softwaru výrobce. CA Modul pouze rozšifruje vámi zaplacené programy. Můžete si to lehce ověřit - vyndejte modul z Tv a dejte ji naladit bez něj. Uvidíte, že se naladí stejně. Jen budou všechny zašifrované programy "černé".

Takže UPC nijak neovlivní, jak si vaše Tv setřídí programy.

BTW - Třídění programů u LG je opravdu na palici a nechápu, kdo to mohl vymyslet.

Může mi pak někdo vysvětlit, proč u Skylink dochází k plnému ovládání řazení ze strany satelitní platformy? Oboje je digitální přenos. Je tomu tak, že satelitní společnost posílá signál, kterým nabídku seřadí a zafixuje, UPC toto nedělá? Alespoň pro CA+ modul. Jakým způsobem ovládá mediabox? Digitálním signálem, nebo pomocí internetu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...