Přejít na obsah

UPC opět zrychluje internetové připojení


Návštěvník David R.

Doporučené příspěvky

Návštěvník Peter

Pokud to někomu pomůže sděluji: CISCO 3208 rychlost 300 Mbps bezproblémově zvládá. Kontaktoval jsem technickou podporu, kde mně mimo jiné doporučili zkusit zapojit PC přímo do modemu (trochu se za to stydím že jsem to nezkusil jako prví možnost, což zapříčinila přílišná důvěra v gigabitový router PT Link TL-R600VPN aktualizovaný na poslední verzi firmware - prostě chyba je v routeru)

Router bezproblémově zvládal 240 Mbps potom jsem nějakou dobu přešel na 200 Mbps a teď po změně na 300 Mbps se nedostanu ani na 200 ať zkouším cokoliv. Pokud by někdo dal radu budu vděčen...

Díky

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Peter
před 11 hodinami, Peter napsal:

Pokud to někomu pomůže sděluji: CISCO 3208 rychlost 300 Mbps bezproblémově zvládá. Kontaktoval jsem technickou podporu, kde mně mimo jiné doporučili zkusit zapojit PC přímo do modemu (trochu se za to stydím že jsem to nezkusil jako prví možnost, což zapříčinila přílišná důvěra v gigabitový router PT Link TL-R600VPN aktualizovaný na poslední verzi firmware - prostě chyba je v routeru)

Router bezproblémově zvládal 240 Mbps potom jsem nějakou dobu přešel na 200 Mbps a teď po změně na 300 Mbps se nedostanu ani na 200 ať zkouším cokoliv. Pokud by někdo dal radu budu vděčen...

Díky

 

 

25 minutes ago, Peter napsal:

Zpřehledňuji svůj příspěvek:

  • Jedná se o zvýšení rychlosti z 200 Mbps na 300 Mbps
  • Kabelový modem CISCO EPC 3208 po propojení přímo na PC  rychlost 300 Mbps bezproblémově zvládá
  • Pokud ale zapojím přes gigabitový router TP Link TL-R600 VPN, nedostanu více jak 180 - 200 Mbps
  • Router zvládal bezproblémově 240 Mbps - tento tarif jsem mněl asi před rokem a půl, potom jsem přešel na 200 Mbps i tuto rychlost zvládal spíše do +
  • Pochopitelně jde o kabelové propojení ne o Wi-Fi
  • Nevím v čem může být problém?

Pokud někdo má větší zkušenost budu vděčen za radu

Díky

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Dovolím si Petera doplnit:

  • přímo za modemem mírně nad 300 Mb/s (modem Cisco EPC 3012)
  • za routerem mezi 270 Mb/s a 280 Mb/s

Na grafu jsou asi dvě oblasti měření přímo na modemu, obrovské propady jsou měření z laptopu na stejné IP. Všechna měření směrována na server v Brně příp. ve Vídni (žádné rozdíly). Stupnice v Mega bitech (osa y) na grafu vlevo

Spoiler

SpeedHistory.thumb.PNG.e35f1457bf1d6b8d1833748d4ff8b9e3.PNG

Na dalším grafu je ukázka přenosu binárního souboru velikosti 10 GByte ze síťového disku do pc a zpět. Pro zhruba poloviční rychlost uploadu nemám vysvětlení, jindy bývá téměř stejná, jako download. Propady rychlosti při přenosu jsou zřejmě způsobeny dalšími aktivitami PC a routeru. Router je plně osazen: 4x WD disky, 2xPC,1xTV, aktivita hostů nekontrolována...

Spoiler

10G_U-D.PNG.bf2999622841be0e4058571257dbd414.PNG

  • router WD MyNet N900 (1xWAN+7xLAN 10/100/1000 Gb ethernet, 802.11b/g/n v obou pásmech)

@sodekcz Taky podezřívám router ve wifi oblasti, nemám ale zcela jednoznačné příznaky. Ty grafy slouží k porovnání, lae jsem lempl a smazal jsem jiné nejednoznačné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Peter - kdyby bylo nejhůř a potřeboval bys nějak laborovat, tak pošli SZ. Do Žabin to mám přes kopec, tak bychom se někdy na chvíli odpoledne /v podvečer mohli domluvit, že bych přinesl vlastní router a mohli bychom to zkusit přes kabel porovnat s mým routerem. (myslím tím vyzkoušet router, který mám zapojený za Technicolorem)

Upraveno uživatelem sodekcz
  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Peter

Problém vyřešen - chyba v routeru!

Děkuji za příspěvky

V ‎4‎.‎3‎.‎2018 at 9:36, sodekcz napsal:

V tom případě by  to mohl být hardwareový problém v routeru. Možná už to má za sebou. Vyhřáté součástky, špatné kondenzátory nebo tak něco. Případně slabý zdroj. Asi se nevyhneš odzkoušení s jiným routerem.

Díky, máte pravdu, chyba je v routeru - "má to za sebou".....

Peter

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jak je to teda s tim zrychlovanim?? Mam sluzbu Komplet+ + 200+ + Telefon 30 - indivudualni cena se slevou 20 procent a porad mam tech 200. Zadne zrychleni ani po resetu modemu. Jak to tedy vlastne je, kdo dostane 300 a kdo ne?

  • 1000 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • VF Station, CA modul
  • Praha-Nusle
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...