Přejít na obsah

UPC opět zrychluje internetové připojení


Návštěvník David R.

Doporučené příspěvky

Já to ještě rozšířím. Jestli měříte přes Windows, pak je třeba počítat s režijí samotného systému atp. A Cisco 3208 umí "jen" 8 download kanálů a 4 upload kanály. Po výměně za Compal, který umí 16 na 8 by neměl být problém dosahovat deklarovaných hodnot. Pak ještě nezapomínat, že je nutné měřit ve vlastní síti, že Vám solidní operátor většinou nic jiného garantovat nebude ( pro normální služby nikoliv B2B).

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Peter
před 11 hodinami, ludekfilm napsal:

Já místo 300 Mb/s opakovaně měřím cca 260 Mb/s (zkoušen restart, připojení přímo na modem, měření mimo špičku), podle UPC je to v pořádku (prý povolená tolerance - 15% tj jiná než je uvedeno v ceníku). Podivné ovšem je, že před tímto zrychlením jsem měl 240 Mb/s a takovou rychlost jsem mimo špičku prakticky vždy naměřil, proč je ale teď zrychlení tak nepatrné? Jde mi hlavně o to jestli nemám něco špatně nastaveno nebo jestli ten modem 3208 ve skutečném provozu víc neumí?

Mám také modem CISCO 3208 a mám stejné zkušenosti. Při tarifu 240/Mbps jsem tuto rychlost vždy naměřil, potom jsem mněl tarif 200/Mbps a naměřil jsem téměř vždy 200 - 215 a dnes po tarifu 300/Mbps měřím cca. 180 - 190/ Mbps ?!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak abych doplnil zkusennosti uzivatelu. S mym Cisco 3208 a tarifem 240 jsem meril vzdy cca 200-215/Mbps. Ted s tarifem 300 merim nemlich to same (no o par fousu vic). Pokud tedy Cisco 3208 nezvlada rychlosti 240 a vic, jak tvrdi Marek-26, proc tedy UPC pri vnucovani techto rychlosti nenabidne ferove vymenu tohoto modemu za Compal ci neco jineho? Narovinu rikam, ze me to cele zrychlovani pripada jako neumele maskovane zdrazovani.

  • Kabel 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • 2x CA modul, Compal black
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem neříkal, že to nezvladá tyto rychlosti. Ale už se to blíží k hranci, co je schopen zvládat. Na Compalu je jednodužší jich dosahovat, protože má více stahovacích kanálů. Jestli máte v pořádku signál, tak já bych si na vašem místě objednal výměnu modemu za Compal. Jestli signál v pořádku nebude, bude tam nějaká ztrátovost, zavolal bych si o servis. Samozřejmě někdo může mít nějaké své důvody, proč Compal nechce a chce si nechat starý LinkSys (pardon Cisco).

Jestliže někdo má Cisco EPC3925 (tedy ten s WiFI), tak ten neuNATuje víc jak cca 150 Mbps, takže plných rychlostí dosahuje jen v bridge módu.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyuziju Marku vasich zkusennosti a zeptam se. Mam za svym Cisco 3208 router Turris. Predpokladam tedy, ze modem by mel byt v rezimu bridge. Nikdy jsem ho ale nenastavoval. Je mozne, ze neni takto nastaven? Nebo u tohoto modemu neni co nastavovat? Pripadne jak se do jeho administrace dostat? Diky

  • Kabel 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • 2x CA modul, Compal black
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Cisco 3208 je pouze modem, nema v sobe router, tzn. neni co nastavovat.
Do administrace se sice da dostat (navody jsou na netu, ja uz si to z hlavy nepamatuju), ale UPC firmware neumozni vubec nic nastavit, takze je vcelku zbytecne tim ztracet cas ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Nedávno jsem v jiném tématu pátral, jaký přístroj v okolí se hlásí pod SSID UPC123..., výrobce Arris, využívá wifi 802.11 a, n, ac a na čtyřech kanálech v pásmu 5 GHz nabízí maximální rychlost 1300 Mb/s (v pásmu 2,4 GHz jen asi 140 MHz na jednom kanálu). Podle Tomuse se jedná o modem/router Compal, ale podle jiného z mnoha (dvou) názorů jde o HD Media Box (podle Tebou zavedeného a vžitého názvu cihlička). Tak si vyber...

Nicméně, vlastní měření rychlosti přenosu dat je alchymie, která si zaslouží samostatného tématu

Upraveno uživatelem Retiree
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...