Přejít na obsah

WiFi kanál 36


petrmet

Doporučené příspěvky

Zjistil jsem že téměř celý dům používá WiFi kanál 36, jen výjimečně někdo kanál 40. Dříve pod UPC to bývalo rovnoměrně rozděleno od k36 až do k112. To je nějaké vylepšení od VF ? Nebo jak tomu mám rozumět ? Díky za vysvětlení.

  • Internet 300
  • -
  • TV Start
  • Wifi Modem Compal
  • Praha 10
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Slamb změnil název na WiFi kanál 36

V praxi je celkem jedno jestli máte kanál 36 nebo 48, protože defaultni šířka pásma se roztáhne přes 4 kanály. 

Modem Compal kromě těchto 4 umí i další 4, které jsou DFS ale moc je nepoužívá a málokdy se na ně naladí i když jsou volné, nejspíše to chytá meteoradar. 

Více wifi na stejném kanále zase tak moc nevadí, a oproti wifi 802.11n je rušení a zpomalování mnohem menší, i proto že dosah je mnohem menší. 

Doporucui na mobil třeba aplikaci Wifiman, přehledně ukazuje kanály a to, jak se jednotlivé sítě roztahují do více kanálů. 

Informace o tom jak na WiFi 5 je mnoho kanálů co se nepřekrývá je spíše dnes jen mýtus, co platil kdysi když se používala menší šířka pásma .

Třeba tplink za tisícovku vůbec dfs neumí a tak nabízí jen 4 kanály, a je úplně jedno co nastavíte, při výchozí šířce pásma se to roztáhne do všech čtyř. A tak to má drtivá většina sítí v domácnostech. 

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za vysvětlení, i když jsem laik a tyto věci mi moc neříkají. Asi 5 let jsem jel na k100 a rychlost WiFi byla kolem 200 - 220 Mb/s. Teď na k36 dosahuji sotva 140 Mb/s. Proto jsem se ptal. Modem mám pořád stejný Compal a do nastavení nevrtám.

  • Internet 300
  • -
  • TV Start
  • Wifi Modem Compal
  • Praha 10
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je úplně jedno jestli to nastavíš manuálně nebo automaticky, jakmile modem detekuje meteorologický radar, tak to přepne na ten nejnižší kanál 36,

z mých zkušeností je lepší to nechat na automatice, pak je větší pravděpodobnost že modem přepne zpět na nějaký vyšší kanál, když to necháš na manuálu, tak to zůstane viset vždycky na tom 36.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...