Přejít na obsah

Kostičkování a rozpadání obrazu


ondra89

Doporučené příspěvky

Dobrý den, poslední týden nebo dva jsem zaznamenal časté kostičkování a rozpadání obrazu, příp. záseky zvuku (takové písknutí). Zaznamenali jste tyto problémy se signálem také?

Nemám set-top-box, ale koaxiál přímo do TV s DVB-C tunerem a CA modulem. Dříve se to nedělo. Lokalita Příbram.

  • Optical 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Modem Compal, vlastní CA modul
  • Příbram
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi tam máš nějaký problém se špatným signálem, blbne to na všech kanálech,nebo jenom na některých ?

Začni třeba tím že zkontroluješ kabel mezi televizorem a zásuvkou Vodafone, jestli není někde zlomený poškozené nebo uvolněné konektory.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naprosto shodný problém a to ve večerních hodinách, nahodilé zadrhnutí zvuku, někdy i kostičkování. Jednalo se o programy z MUXU frekvence 562 MHz. Problém opravdu nahodilý někdy po 10 až 20 minutách jindy jsem nic nezaznamenal, záleží ale na tom zda tyto programy a jak často večer poslouchám.  

  • Super
  • -
  • -
  • Compal CH7465, Vodafone TV Standard
  • Praha 10
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Centrum péče

Hezké ráno, v případě takových potíží j vždy dobré zkontrolovat kabel a jeho zapojení do zařízení. Pokud tady neshledáte žádnou chybu, je nejlepší nás kontaktovat telefonicky na čísle 800 77 77 31, kde se můžete spojit přímo s našimi techniky, aby se na to  vámi podívali a případně objednali servis přímo k vám, pokud to bude potřeba. Kontaktovat nás také můžete on-line přes https://tam.je/forum/ - do textu ideálně napište i konkrétní příklady (kdy a na jakých stanicích se závada naposledy projevila apod.) 🙂 

  • -
  • Premium 5G
  • Komplet
  • VTV box
  • Chrudim
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste je jeden mozny duvod - nektere televizory Sony 2021 maji vyrobni vadu, ktera zpusobuje tuhle pixelaci a vypadavani zvuku. Nejprve to Sony opravilo updatem firmwaru TV, ale dalsi aktualizace to opet rozbily a do dnes je to neopravene. Bohuzel sam jsem byl takto postizen. Vyresil to az servis vymenou zakladni desky (v zarucni dobe).

https://forum.avmania.zive.cz/viewtopic.php?f=1703&t=1318547&st=0&sk=t&sd=a

  • Kabel 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • 2x CA modul, Compal black
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V drtivé většině případů je problém s kostičkováním kanálů způsobem nějakým lokálním problémem, ať už přímo u uživatele například nekvalitním propojovacím kabelem a třeba následným rušením tohoto multiplexu nějakým okolním zdrojem, nebo někde v blízkosti po cestě do bytu, či domu.

Takže je potřeba vždycky začít hledat příčinu doma v bytě a pak případně kontaktovat Vodafone a objednat návštěvu technika.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mě to tedy možná vypadá na výše uvedený problém se Sony TV, mám totiž modelový rok 2021 - XR-50X93J, který se v odkazu zmiňuje.

Nainstaloval jsem nejnovější software, který by ten problém měl odstraňovat, ale nepomohlo, tak jsem zkusil napsat na podporu Sony, a uvidím.

Televize jinak ukazuje úroveň signálu v zeleném poli 86/100 a kvalitu signálu 100/100. Kabel se zdá být v pořádku.

  • Optical 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Modem Compal, vlastní CA modul
  • Příbram
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...