Přejít na obsah

Nefunguje Discovery Science HD


Pavel m

Doporučené příspěvky

Přesně, kabel zakončit F-kem a redukcí na samce IEC do TV a krabičku se zásuvkami TV/R vynechat - když je připojena jenom TV a není pro jaká další zařízení signál rozbočovat a oddělovat,  tak jí také není potřeba (mám potvrzeno technikem exUPC). Nicméně vynechání zásuvek problém stejně neodstranilo, kvůli návštěvě technika bych to vrátil do původního stavu - nevíte na koho narazíte. A jestli je rušení způsobené blízkou BTS-kou na stejné frekvenci,  stejně bude nutná revize toho letitého UPC boxu na chodbě, nebo jít po kabelu ještě dál, tak bych to nechal na Vodafone ať se stará.

  • -
  • -
  • Klasik
  • 2x CA modul (Lica r2008, UPC r2015)
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a to je to, o co se jedná. Problém může být i mimo byt, že ten MUX 762 už třeba vůbec nejde na té chodbě. Nerad bych, aby mi někdo začal automaticky měnit kabely a pak stejně prd...kvůli tomu jsem zrušil i tu zásuvku, abych vyloučil, že to dělá třeba ten kabel od zásuvky v bytě do TV. Stejně budu muset volat, s tím nic sám neudělám.

  • -
  • -
  • Komplet
  • CA
  • OVA
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Anténní kabel co tu byl vyfocen, tak musím souhlasit, že to je naprostý šmejd. Spíše odpad. Stínění uvnitř je tak nekvalitní, že jej snad stačí zapojit do dvbt set top boxu a samotný kabel může sloužit jako nouzová anténa, protože to stínění neodstíní skoro nic - a v případě použití s dvb-c se tam nutné musí přimíchat signál z terestrického vysílání. 

A uživatel by nijak neměl zasahovat do zásuvky TKR. To bych si netroufl ani já a to mám vzdělání podobného směru. 

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • tomus změnil název na Nefunguje Discovery Science HD

Pokud se do toho kabelu přimíchá signál BTS, DVBT2, tak se tam samozřejmě dostane i rušení ve zpětném směru. Proto je tam potřeba mít tu zásuvku, pokud tedy není filtr v bedně na kabelu k vám.

Pro zajímavost uvádím, že se mi stalo, 6e jsem byl v pátek odpoledne zafiltrován z důvodu rušení ve zpětném směru. Byl to nakonec problém na konektoru u zásuvky (mam zásuvku která má vstup na F konektoru).

Ten konektor byl dělán techniky UPC při instalaci a teď se tam objevil nějaký přechodový odpor a prý PCD rušenoí šumem.

Takže takovéhle zásahy do sítě nejsou nejrozumější, vám mohou pomoci (zvýší se úroveň), ale zároveň múžete zarušit zpětný směr internetu na celém optickém převodníku, kdy "x" lidem spadne internet  ...

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Jak to tedy celé dopadlo? Jelikož mi dlouho trvalo, než jsem se vůbec odhodlal k tomu, abych vytáhnul kabel zpoza těch skříní, vyzkoušel vyměnit tu koncovku a pod., viz. přechozí posty, tak stejně tak dlouho mi trvalo (a trvá dodnes, protože jsem to ještě nikde nenahlásil). Podotýkám, že tedy i ten kabel je stále původní, starý > 20 let a s ničím jsem celou dobu nic nedělal. 

Jelikož mám nějakých 12 kanálu v oblíbených, takže vím, že ten mux 762 měl úplně nulový signál, TV hlásila že není žádný signál  a každý den jsem viděl, že tento mux nejede od toho 26.4. Dnes jsem se probudil o půl jedné ráno, klasicky zapnul TV a co? No mux jede bez nejmenších problému s kvalitou signálu 100%. (až do včerejška bylo permanentně 0%).

Tedy mi z toho vycházejí pouze dvě možné příčiny - buď se někde po 2 měsících a 3 dnech vypnul nějaký mobil. vysílač a nebo byl celou dobu problém v tom, že ten signál už nebyl v tom kabelu od VF a teď to třeba někdo zprovoznil? Jinak si to opravdu nedokážu vysvětlit.

VF_01x.jpg

VF_03x.jpg

Upraveno uživatelem cvancara
  • -
  • -
  • Komplet
  • CA
  • OVA
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě mě zajímá jedna věc - když tedy nešel vůbec naladit ten mux 762 a byl bez signálu, jak se chová v takovém případě EPG?

Ptám se proto, protože EPG na celém muxu normálně fungovalo po celou tu dobu. Viděl jsem, co se tam zrovna vysílá normálně na celý týden dopředu.

Když není signál, jak se tam dostane EPG? Nebo to je nezávislé (i když to nějak nechápu pak).

A jsme zase tam, kde jsme byli. Uz tomu nerozumim. Kvalita signalu opet 0%.

IMG_20230630_231134.jpg

Je 00:43 a signal je opet 100% a jede.

Nedalo mi to a nechal jsem TV puštěnou celou noc a hlídal. Signál byl stále v pořádku na 100%. Už jsem to chtěl vzdát, ale přišla 06:00 hodina a cvak, signál spadnul na 0% a zase hláška Není signál. Takže buď je někde něco naplánováno na 06:00, co se zapne a nebo se něco v 06:00: vypne - třeba nějaký zesilovač signálu?

Spoiler

 

 

Nebo třeba něco jede na noční proud (asi v době 00:30 až 06:00 - nějaký zesilovač?) a ráno se vypne a zase zapne po půlnoci?

  • -
  • -
  • Komplet
  • CA
  • OVA
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vysledováno - signál padne na 0% vždy ráno v 06:00 a trvá to až do 00:15. Pak zase normálně naskočí na 100% - dělá to pouze na muxech 770 a 762.

Mám to i na videu, jak to padne, tak i jak to naběhne. Nic, s tímhle si sám už neporadím. Musím nahlásit. i když netuším, co s tím budou dělat.

  • -
  • -
  • Komplet
  • CA
  • OVA
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To není žádný problém. Na zkoušku stačí pouze dočasně provizorně zapojit nový ant. kabel z té krabice na chodbě do obýváku (cca. 10 m)?

Kdyby to nebylo z té pitomé krabice, tak už jsem si to sám dávno vyzkoušel. Když to pojede, není problém ho pak vyměnit.

Mě spíše zajímá, co když to nepojede a problém bude jinde? Než by se mi tu někdo snažil prvně vyměnit kabel, aby pak třeba zjistil, že to kabelem není, to by mě opravdu na**(štvalo).

Vzhledem k tomu, že přes den to nefunguje, tak snad to jako první ověří v té krabici, že ten signál tam je. Pak se může pokračovat dál.

Tohle je z rána, asi  z 05:59:55 - 06:00:10 hod. Takhle to vypadá - a večer zase naopak.

Upraveno uživatelem cvancara
  • -
  • -
  • Komplet
  • CA
  • OVA
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...