Přejít na obsah

Nefunguje Discovery Science HD


Pavel m

Doporučené příspěvky

Úplně normální ant. kabel. Jak jsem ho před 10 - 15ti lety do TV zapojil , tak je tam dodnes...kabel jde z chodby z UPC krabice provrtanou zdí po zemi podél chodby do obýváku, kde je zakončen v normální radio + TV krabici. A z ní ant. kabelem do TV. Žádná rozdvojka, prostě nic.do 26.4. všechno hrálo, tak jsem neměl důvod s tím něco dělat.

image.png.700c20d503d49b8af20af96a85eaebcd.png

image.png.5de6886f9e0af69dce2a31830f5d1f3e.png

Upraveno uživatelem cvancara
  • -
  • -
  • Komplet
  • CA
  • OVA
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak přesně tento kabel je ten největší šmejd šmejdů 🙂

Vyměň ho !

Cituji z post z diskuze na telekomunikace.cz

https://telekomunikace.cz/d/26637-500Mbs-u-UPC

Jeden z největších pr*serů je 'známý' koax s označením 3C2V který se pouužívá u prakticky všech kabelů co se koupí hotové s IEC koncovkama v různých délkách k televizi. Ten kabel má tak strašně mizerné vlastnosti, že by se to na kabelopvce ani raději nemělo používat. Když pominu útlum na konci pásma kdy je cca 1dB na metru, což by se ještě dalo kompenzovat, tak stínění má maximálně 505 pokrytí, ale spíše to bývají jen jednotky procent, tak skrz tenhle kabel se nachytá opravdu hodně rušení.

 

 

😄 😄 😄

 

A máme důvod 😄 😄

 

PS.

A Pavle M, jaký máš ty kabel, jestli se mohu zeptat ?

Jestli máš podobný, tak můžeš nadávat leda sám sobě.

  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal CH7465VF, 1x CAM
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dopadlo to následovně - dneska jsem vytáhnul kabel aj s krabicou, zrušil jsem celou krabicu, (stejně zásuvka rádio je již na bzum, když rádia magoři zrušili), a místo krabice jsem dal přímo TV koncovku.

Již naskočil na 100% i ten MUX 770, který po 26.4. taky začal blbnout, nicméně MUX 762 nadále 0%. Ani ruční vyhledání, prostě zhola nic. Teď je problém, že vlastně nevím, jestli je něco s tím přívodním kabelem z chodby a nebo tam ten signál třeba již vůbec nejde ani do baráku. Tohle nemám jak zjistit. Mám pocit, že v baráku jsem s plnou nabídkou asi jediný. A ještě si ríkám, když VF ví o tomto problému s rušením, proč třeba nezruší vysílání na tom MUXu 762 a místo něj nepoužijí jiný..?

  • -
  • -
  • Komplet
  • CA
  • OVA
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Si normálně objednej technika na servis, ty muxy chodí, jen je třeba pořádné kabely, které nemají problém se s stíněním, pak se ti tam žádné rušení od 5G/LTE nedostane.

Až spustí mobilní sítě na 700MHz další operátoři, tak to bude stejná pohádka akorát další kanály.

Příděly lze nalézt např. zde https://gsmweb.cz/clanky/freq2.htm 770MHz bude problém až spustí T-Mobile atp.

  • Kabel 300 Mb/s
  • -
  • -
  • TC7200
  • Ostrava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, určitě si objednej technika Vodafone, který přijde s měřákem a snadno zjistí kde to funguje a kde už ne a podle toho se bude hledat problém.

A proč Vodafone nevynechá některé problémové frekvence ? Protože takových kolizních frekvencí je spousta, nejen v pásmu 5G, ale i v 4G LTE kde to zase ruší internet, nebo DVB-T2 zase ruší kabelovou televizi, takže prostě není kam uhýbat a musí se to řešit individuálně.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No budu muset, co už. Jenom mě děsí, že to tady budu muset zase předělat, protože je to vrtnuté z chodby do obýváku a natažené kolem chodby. Celkem mě zaráží, že tam třeba nejsou vůbec zádné chybové stavy, ani třeba nějaké kolísání/výpadky toho MUXu. Prostě ani ťuk. Původní krabice.

image.png.44c511bb66abbf1a31734dd7c5183773.png

image.png.768c0fed9082364453c066bce6928e64.png

image.png

Upraveno uživatelem cvancara
  • -
  • -
  • Komplet
  • CA
  • OVA
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...