Přejít na obsah

TP Link one mesh nízká rychlost


Lowmick

Doporučené příspěvky

Ahoj,

Před přechodem na Vodafone jsem používal router s one mesh od TP link s zařízením Archer C6 a extender RE200. Po instalaci modemu Compal jsem chtěl původní mesh zachovat, proto jsem Archer C6 zapojil s Compalem přes LAN kabel (wifi na modemu vypnutá), nicméně rychlost internetu je nyní pouze 100 Mb/s.

Pokud dobře koukám do návodu všech zařízení, pak Compal má mít LAN gigabit, Archer C6 stejně tak (vč. wifi 876 Mb/s) a extender RE200 wifi 433 Mb/s.

Netušíte, které zařízení může tedy brzdit internet do 100 Mb/s? Pokud Archer odpojím a jedu na wifi Compalu, pak dosahuji deklarovaných 250 Mb/s.

  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • -
  • CH7465
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Píše, že má propojeno lan lan, tedy tplink už neroutuje. Stejně i tak bych asi tplink nastavil na režim AP pokud to půjde skloubit s funkcí mesh. 

Jste si jist, že cestou nemáte žádný 100M prvek? Co hlásí management tplinku za připojení v daném portu? Fast Ethernet nebo gigabit? 

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Omlouvám se v první řadě za neaktivitu - nechodily mi notifikace o odpovědích. Zdá se, že internet tak výrazně brzdil opravdu extender RE200. A to bohužel i v případě, že byl použit přes LAN kabel jako AP. Nakonec jsem po dlouhém testování šel do varianty Compal jako modem/router, powerline na druhou stranu bytu a tam Archer C6 jako AP se stejným SSID. Na rychlosti ztráta není vůbec, ping taky ne (cca 12-14 ms mám s Vodafone už přímo na Compalu).

  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • -
  • CH7465
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...