Přejít na obsah

Pronájem VTV set-top boxu v neoprávněné výši


78ivanek

Doporučené příspěvky

Neříkám, že to neřeším trochu s křížkem po funuse. V době mé migrace ale žádný jiný STB Vodafone stejně nenabízel, takže nebylo s čím to tehdy  srovnávat. Zaráží mě spíše zdůvodnění a navrhovaný postup Vodafonu. 120  kaček  prý platím proto, že jsem to tak měl nastavené u UPC a pokud chci platit méně, musí se provést výměna zařízení za nové. Prostě dělají jako kdyby ten STB, co teď mám, byl  pořád od UPC (včetně jejich tehdejších  cenových podmínek), což je samozřejmě blbost. 

Ladik - díky, myslel jsme si to a vůbec mě to nepřekvapuje. 

  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • VTV set-top box G2_A, Compal 3.0P
  • Praha 10
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z toho co píšeš bych řekl, že tam vznikla chyba při účtování, protože za ten setobox s integrovaným modemem, který jsi měl se platilo 120 kč měsíčně,

po výměně jsi dostal modem a základní Vodafone box, za které bys měl platit 70 Kč + 70 Kč, tedy dohromady 140 Kč měsíčně, nicméně jako už jsem ve svém minulém příspěvku říkal, často se ta cena upravila směrem dolů, aby výsledná cena byla stejná jako ta původní, tedy 120 Kč.

jenže oni ti naúčtovali 70 Kč za modem a k tomu ještě 120 Kč za základní Vodafone box, tedy dohromady 190 Kč měsíčně, což je o 30 - 50 Kč měsíčně víc než bys měl ve skutečnosti platit, pokud je to tedy tak jak říkáš.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak. Od ledna 2021. kdy ještě žádný prémiový STB neexistoval, platím  za STB a modem dohromady 190 Kč (120+70). Když jsem se nyní ozval s požadavkem na snížení ceny a vysvětlení proč mi celou dobu účtují za pronájem tolik, žádné pochybení z jejich strany neuznali ("platil jste  tolik UPC a my pouze převzali jejich služby").  Snížení ceny navíc podmiňují výměnou za nový STB, jinak s tím nehodlají nic dělat. To mně na tom vadí asi nejvíc. Nevím, proč si kvůli tomu mám měnit fungující a ke své potřebě nastavené zařízení za jiné. 

  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • VTV set-top box G2_A, Compal 3.0P
  • Praha 10
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@78ivanek Já nevím jak @Ladik, ale když jsem zkoušel hlasové vyhledávání, tak fungovalo dobře a od ostatních co znám a mají premium box, tak si ho pochvalují. Vyhledává pořady a filmy, není to jen google vyhledavač jako u konkurence, který hodí výsledky z youtube. Opravdu to hledá v EPG a videotéce.

Tím chci říci, že bych zkusil ten premium box. Skoro to vypadá, že Vodafone má pronájem pevně vázaný k zařízení a nejde ho prohodit za jiný, proto změna výše pronájmu rovná se výměna boxu. Podobné je to s tím, že neumí v systému prohodit box pro OTT službu za DVB-C a opačně. Také se mění HW za stejný HW.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypadá to tedy, že pokud to budu chtít vyřešit, výměně se asi nevyhnu. Teď jen který STB si případně vybrat, premium nebo obyč.? Zatím jsem zde zaznamenal dva protichůdné názory.  Má někdo další zkušenost s prémiovým boxem a hlasovým vyhledáváním? Vyplatí se ten dražší model? WIFI připojení nepotřebuju.

  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • VTV set-top box G2_A, Compal 3.0P
  • Praha 10
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten WiFI má navíc bluetooth ovladač, o něco lepší HW. Ve Vašem případě, kdy se musí měnit tak jako tak, bych ho zkusil, přímé porovnání mít budete, přinejhorším objednáte další výměnu zpět za obyčejný, tentokrát s nižším pronájmem 😉 

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já osobně jsem prémiový STB měl, a musím říci, že s hlasovým ovládáním jsem neměl vůbec problémy. Fungovalo to opravdu skvěle.
Navíc je u prémiového STB ovladač používající rádiové spojení, nemusíte tedy "mířit" .
 

Aha 😄 Tak koukám, že jsem zase druhý 😄

 

  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal CH7465VF, 1x CAM
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ten bluetooth ovladač mám nejspíš také. Jsou na něm i tlačítka pro Netflix, HBO a Prime.  Takže to vypadá na ovladač pro současný  premium STB, který ale nevlastním. Samotného by mě teda zajímalo, co za STB  tedy mám. Zřejmě se jedná o nějakého předchůdce toho premiového modelu. To je taky  možná i jeden z důvodů proč trvají na výměně zařízení, pokud chci změnit cenu pronájmu. 

  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • VTV set-top box G2_A, Compal 3.0P
  • Praha 10
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předchůdce to být nemůže.Předchůdcem by byl KAON KCF-SA-700 nebo 900, o což se nejedná
Ovladač BT i IR je skoro stejný.

 

Světýlko napájení vepředu na STB je u základního čárka,u prémiového jen tečka.

 

spacer.png

Upraveno uživatelem Daviddvbc
  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal CH7465VF, 1x CAM
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...