Přejít na obsah

Pronájem VTV set-top boxu v neoprávněné výši


78ivanek

Doporučené příspěvky

Zdravím, jsem bývalý zákazník UPC, přechod k Vodafone proběhl v lednu 2021. Současně jsem si samozřejmě musel nechat vyměnit původní Mediabox od UPC za jejich VTV STB za měsíční pronájem ve výši 120 Kč. Teprve teď jsem zjistil, že zhruba dva měsíce poté (březen 2021) začal Vodafone oficiálně nabízet dva druhy STB  - obyčejný za měsíční pronájem 70 Kč a prémiový za 120 Kč. Žádná oficiální informace o této změně ze strany Vodafone mi nikdy sdělena nebyla a jejich stránky podrobně neprolézám (možná moje chyba). 

Minulý týden jsem řešil s jejich technikem stabilitu připojení internetu a technik se mi při té příležitosti podíval do papírů a potvrdil, že mám od nich celou dobu pronajatý obyčejný STB (konkrétně VTV set-top box 2G_A) a nechápal, jak je možné, že mi pořád účtují 120 Kč/měsíc odpovídající pronájmu jejich prémiového STB. Při následné telefonické komunikaci s operátorkou, kdy jsem požadoval vysvětlení  proč mi nikdy nenabídli výměnu STB za prémiový nebo automaticky nesnížili cenu za pronájem  a na otázku na návrh řešení této situace včetně případné kompenzace, mi bylo řečeno, že tenkrát pouze přejali mé platby za pronájmy zařízení z dob UPC a dál se o to již nestarali (???) a pokud chci platit méně, musí nejprve dojít k výměně mého současného STB v podstatě za ten úplně samý (???), jinak mi budou i nadále účtovat cenu prémiového zařízení. Nárok na kompenzaci takto neoprávněně účtovaných poplatků za pronájem mám prý jenom za dobu posledních dvou měsíců. Delší reklamace prý neuznávají. Chápete někdo vůbec tento postup, když chci pouze, aby mi konečně začali účtovat správnou cenu za pronájem jako to už několik let udělat měli a samozřejmě bez nutnosti výměny zařízení, která nedává smysl a zároveň se k tomu postavili pokud možno čelem a nabídli nějakou adekvátní kompenzaci (napadá mě třeba nabídka neúčtování služeb po nějakou přechodnou dobu, nebo cokoliv jiného, když už jsem jejich letitý zákazník)? Předpokládám, že ceny za pronájmy jejich zařízení jsou fixní a pro všechny stejné a nejsou předmětem individuálních dohod jako u jejich služeb.

Ještě bych se chtěl zeptat, zda má vůbec cenu pořizovat ten jejich prémiový set-top-box, pokud připojení STB s TV přes WIFI spíše nevyužiji? Jako jeho jediná přidaná hodnota už zbývá pouze to inzerované hlasové ovládání. Je tato funkce vůbec k něčemu dobrá, resp. je spolehlivá tak, jak ukazovali ve svém propagačním videu? Nikde jsem se o této funkci, co se týče praktických zkušeností nedočetl.

Moc děkuji za radu, jak mám v tomto případě postupovat. Nejde mi tak ani o ty peníze (i když za dva roky jsem již takto přeplatil 1200 Kč), ale o princip jejich přístupu k takto neoprávněnému účtování vyšších částek za nadstandard, který jsem nemohl nikdy využívat a ani mi nikdy nebyl nabídnut.

  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • VTV set-top box G2_A, Compal 3.0P
  • Praha 10
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestliže VF v lednu 2021 pronajímal STB za 120 Kč, pak nelze argumentovat tím, že o 2 měsíce později přišla jiná nabídka a jiné ceny. Prostě v tom lednu 2021 to bylo takto a chce-li člověk změnu, pak se musí řídit tím, co mu řekli na zákaznické lince, byť se ten postup opravdu jeví jako značně krkolomný.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud si dobře pamatuji tak jako první se začal nabízet ten základní setobox za 70 Kč, až o něco později přišel ten prémiový,

klienti kteří při migraci služeb od UPC k Vodafone měli velký mediabox s nahráváním, primárně dostávali ten prémiový box a někdy se i mírně upravila cena za jeho pronájem směrem dolů, tak aby výsledná cena za televizní služby byla stejná jako před migrací,

kdo měl ten základní Kaon mediabox, tak dostal základní Vodafone box,

Samozřejmě pokud měl klient zájem, mohl si to libovolně změnit.

Čili pokud ti pronajmuli základní Vodafone box a účtovali za prémiový, tak je to určitě chyba, protože ten základní stál vždycky 70 Kč a ne víc jak tady třeba argumentuje Adolf.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V té době, kdy si dotyčný STB pronajal, žádný obyč. a prémiový nebyl - byl jenom jeden a ten dostal za cenu 120 Kč. A jestli pak stál méně, tak o tom debata až tak není. Asi totéž, jako když si dneska koupím v Albertu jogurt za 20 Kč a zítra budou ten stejný prodávat za 15 Kč - také neuspěji s tvrzením, aby mně někdo vrátil pětikačku.
Když se na to podívám opačně, tak já třeba za Compal platím jenom 50 Kč, zatímco většina ostatních userů platí 70 Kč. A je to proto, že jsem v určitém okamžiku takovou cenu dostal, zatímco ti ostatní zase dostali cenu jinou. Ale stěžovat si pochopitelně nebudu :-)
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, jde o dlouhodobý pronájem ne o koupi. Navíc mně by pro začátek stačilo, kdyby mi začali alespoň účtovat cenu, kterou nyní za pronájem obyčejného set-top boxu účtují a nepodmiňovat to výměnou za jiný. 

Ještě bych se chtěl znovu zeptat, jak dobře funguje to hlasové ovládání a jestli to za těch 50 kaček/měs. navíc stojí?

  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • VTV set-top box G2_A, Compal 3.0P
  • Praha 10
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...