Přejít na obsah

Není dostupný internet přes Mobilní hotspot


Návštěvník bilik

Doporučené příspěvky

Návštěvník bilik

Mám Windows 10 připojený k internetu buďto kabelem, nebo přes Vodafone SIM.

Pokud jsem přes kabel, funguje mobilní hotspot skvěle. Pokud jsem připojen přes Vodafon SIM, nemá žádné připojené zařízení přístup k internetu, ale jinak spojení funguje.

Nesetkal se někdo s tím? Díky za nápady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dotaz není moc srozumitelný. 

Kabelem - jakým kabelem? 

Když jste připojen kabelem tak hotspot funguje, přes Vodafone sim nefunguje. 

Jakože kabelem spojený mobil s pc a pak hotspot z mobilu funguje? 

Přes vodafone sim nefunguje- není srozumitelné o co jde, snad i při spojení kabelem jde hotspot přes sim. 

Děkuji 

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník bilik

1. NB jako Hotspot se vysílá vždy přes Wifi.

2. Zdroj internetu může být různý.

----

Tedy pokud je zdrojem internetu pro NB eternetový kabel, tak vše funguje a klienti, připojení přes hotspot NB mohou používat internet.

Pokud ale je zdrojem internetu Vodafon přes SIM vloženou do NB, tak se sice klienti přihlásí, ale internet jim není přístupný. (Na telefonu je to hláška "Není přístup k internetu")

---

Je to jasnější?

Upraveno uživatelem bilik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To spíše vypadá, že aplikace pro hotspot neumí spolupracovat s modemem a nebo naopak. 

Nevypadá to na to, že by chyba byla u Vodafone. Můžete zkusit sim jiného operátora a výsledek bude pravděpodobně stejný. 

Možná zkusit nějak nastavit přemostění modemu a Ethernetu jestli to v nastavení sítě je, pak by se to mohlo chytit - aplikace pro hotspot by to brala jakoby z ethernetu. 

A nebo zkusit zahraniční specializovaná diskuzní fóra, je dost pravděpodobné, že tohle už někdo jiný řešil. 

 

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník bilik

Opět doplním, hotspot je součást Windows 10 tedy rozhodně to není samostatná aplikace.

To jestli se na klienty nepředává validní dns, nebo gateway netuším a pokusím se to zjistit, jinak mě nenapadá, čím by to mohlo být, snad jen nefunkčním NAT na straně Vodafone adapteru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

https://support.microsoft.com/cs-cz/windows/nastaven%C3%AD-mobiln%C3%AD-s%C3%ADt%C4%9B-v-windows-905568ff-7f31-3013-efc7-3f396ac92cd7

Napřed píšeš o SIM a teď najednou už o jakémsi adaptéru od VF. Měl jsem za to, že máš přímo NB se slotem na SIM a nikoliv, že se jedná o nějaký externí (asi USB?) modem se SIM.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník bilik

Adapter je označení používané v  MS Windows, Najdete je v síťových připojeních. Je rozdíl mezi fyzickám adapterem a tímto síťovým.obrazek.png.350fd0bbee64f5a9c98b3d9462c10bc7.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...