Přejít na obsah

Přechod na nový tarif a vyměnit i modem?


Drejkys

Doporučené příspěvky

V 12. 3. 2023 v 11:54, Drejkys napsal:

1: Jde mi o to, že před několika roky jsem ten modem koupil na doporučení zde na foru s tím že Compal je méně stabilní (Puma apod.) a že na rychlosti do 300 je lepší Technicolor, tak jestli už nyní opravdu je výhodnější jít do toho Compalu? Ten Vodafone station nechci kvůli vyšší spotřebě.

A tehdejší problémy Compalu jsou již zažehnány? Pokud bych zůstal na rychlosti 300 je v něčem výhodnější Compal vs Technicolor? Předpokládám že na tu 500 by to už s Technicolorem ani nešlo.

Kdyby jste si měli vybrat Compal vs Arris? Ten Arris má asi zase ještě vyšší příkon?

  • Kabel 300 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • TC7200
  • Teplice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Technicolor má rychlostní strop někde okolo 350 MBit, takže na pětistovku je nepoužitelný,

s Compalem budeš mít stabilnější internet, protože pro připojení k internetu spojuje dohromady 24 kanálů, zatímco Technicolor jich umí pouze 8 a při té rychlosti 300 Mbit už jede při hranici svých možností, takže stačí aby s jedním z těch osmi kanálů byl nějaký problém a okamžitě to pocítíš, zatímco u modernějšího Compalu je ta zátěž rovnoměrněji rozložená,

To je taky jeden z důvodů proč se všechny staré modemy postupně vyměňují včetně Technicolorů, 

Compal má také lepší WiFi s podporou obou pásem 2,4 a 5 GHz současně.

Já jsem s ním spokojený, nejprve jsem ho používal v režimu bridge a vlastní router a poté co můj router odešel, modem nyní používám v režimu router a vše funguje bez problémů.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, teď trochu odbočím, četl jsem tu už vícekrát že se snad všem co mají staré modemy postupně vymění za nové? To znamená že kdo má vlastní odkoupený modem, tak když mu ho vymění bude muset platit pronájem. Nebo to mají nestaveno tak že je vyměňují jen těm co jsou i na starém v pronájmu a vlastníky nechají na těch starých dokud jim modem neumře?

  • Kabel 300 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • TC7200
  • Teplice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...