Přejít na obsah

Přechod na nový tarif a vyměnit i modem?


Drejkys

Doporučené příspěvky

Dobrý den, prosím o radu jestli a jakým způsobem přejít na nový rychlejší tarif a mám nechat vyměnit i modem, nebo zůstat na čem jsem nyní?

Aktuálně mám balíček ještě exUPC: Pevný internet Kabel 300 Mbps (za 503,-) + Vodafone TV - Komfort (za 210,-), vlastní modem TC-7200 + DVB-C moduly do TV, žádný pronájem. Celkem platím 713,- Cena viz. příloha. Mám tam ještě od UPC nastavenou nějakou slevu asi 10% na net a něco tam bylo tehdy i na celý balíček snad.

Nyní web Vodafone nabízí 500/50 za 399,- a TV komfort za 232,- + pronájem modemu 70,- to vychází na 701,- a ještě bych měl rychlejší net. Modem bych každopádně využíval opět v režimu BRIDGE.

Řeším to i proto, že posledních několik měsíců nám internet vždy v odpoledních a večerních hodinách nějak lagoval, nakonec jsem částečně vyřešil přenastavením DNS, ale stejně podezřívám i modem že už má málo těch kanálů na současné poměry?

1: Jde mi o to, že před několika roky jsem ten modem koupil na doporučení zde na foru s tím že Compal je méně stabilní (Puma apod.) a že na rychlosti do 300 je lepší Technicolor, tak jestli už nyní opravdu je výhodnější jít do toho Compalu? Ten Vodafone station nechci kvůli vyšší spotřebě.

2: Přistoupí na to Vodafone, když ve finále budu platit o něco méně?

3. Když objednám 500/50, dostanu na 100% Compal, nebo hrozí že dají ten Vodafone Station, a dávají se už všem nově ty černé modemy?

 

Předem děkuji.

vyučtování.pdf

  • Kabel 300 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • TC7200
  • Teplice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne nepůjde to, protože tvá současná cena internetu je větší než budoucí a to nedovolují podmínky akce 😭. Už sem si stim také prošel, mám podobné ceny i parametry služeb a k řešení jsem se nedopracovali. Zůstal sem dal na stejných službách dokud mi nedonutí odstranit moje Cisco. A to sem byl ochotný si pronajmout modem... Prostě nejde....

 

Upraveno uživatelem gallibob
  • Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • Cisco epc3208, Ca modul
  • Praha 3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud by ti ta změna tarifu prošla, tak dostaneš černý Compal (eventuálně bílý), modem Vodafone station se dává pouze k 1 gigabitovému internetu, i když na požádání by ti ho možná také dali, na pětistovkový internet Compal s velkou rezervou bohatě stačí a jestli se bojíš zvýšené spotřeby el. energie, tak modem používej i jako svůj hlavní router, jestli nevyžaduješ nějaké extra, funkce tak docela dobře obstojí.

 

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, rozhodně to jde, a doporučil bych ti tuto změnu udělat.

Já osobně jsem na retenční šel s tím, že mě vadí nabídka novím zákazníkům, a že bych ji chtěl taky, a že je u mě poda (což není pravda). A hned to šlo 😄

Udělej to ale co nejdřív, 31.3. se blíží.

Upraveno uživatelem Daviddvbc
  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal CH7465VF, 1x CAM
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@tomus Bílý Compal se již nedává, přestal se dávat prakticky po převzetí. A Arris už si jde doobjednat/vyžádat i k nižším tarifům, to také dříve nešlo. 

@Drejkys Jelikož ty nové modemy umí více kanálů, potřebují silnější HW a tím pádem mají vyšší spotřebu. 

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Marek-26 napsal:

Bílý Compal se již nedává, přestal se dávat prakticky po převzetí.

Já měl na mysli že by mohl dostat nějaký použitý kus, ale netuším jak je to s recyklací, zda se ta bílá varianta ještě vrací do oběhu.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...