Přejít na obsah

Podvodníci znají naše osobní údaje ?


Návštěvník Daniela Bartyzalová

Doporučené příspěvky

Návštěvník Daniela Bartyzalová

Dnešního dne mně volala nějaká paní na moje mob. číslo ( Vodafone ) a ptala se po mé ženě - příjmením, znala je. Moje tel. číslo je u Vodafone uveden jako kontaktní. Když jsem se ptal, co potřebuje, tak že chce manželce udělat nabídku srovnání cen od jiných operátorů. Nechápal jsem co nabízí. Manželka je také u Vodafone. Na můj dotaz, zda volající pracuje na své IČO pro Vodafone odpověděla, že ano. Ptal jsem se dál, kde vzala mé telefonní číslo a odkud zná jméno mé manželky. Odpověď : procuji pro Vodafone. Nechápal jsem jaké srovnání chce nabídnout. Po dalších dotazech volající zavěsila. Hovor šel z čísla 778 143 045. Na mé volání zpět - volající hovor nepřijímá.  Vola jsem na Vodafone  - poskytnutá informace od operátorky : volala vám podvodnice !   K tomu mám tedy dotaz : Jak ona podvodnice získala kontaktní telefon a jméno mé manželky ?  Poskytl jí ony údaje někdo od Vodafone ?  Nebo má přístup do systému  Vodafone ?  Dost divné !!! NEPŘEJI SI, ABY VODAFONE POSKYTOVAL MÉ ÚDAJE TŘETÍM OSOBÁM.  Dokáže to respektovat ? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den,

 

Vodafone určitě ctí všechny platné zákony, hlavně ty, týkající se GDPR, nejen pro to, že si dávají záležet na svém jméně, ale i proto, že jsou za porušení skoro likvidační postihy. Respektují to, co máte dohodnuté, dá se to lehce ověřit na například v Můj Vodafone, jaké souhlasy jste udělili.

Většinou podvodníci sbírají veřejně dostupná data ať už legálně či z nějakých úniků (například Facebooku unikly údaje jako jméno, telefon, email). 

Toto telefonní číslo nefiguruje v těch, které Vodafone uvádí jako "jejich" https://www.vodafone.cz/kontakty/partnerska-prodejni-call-centra/

 

Doporučuji ověřit, zda telefonní číslo nefiguruje ve veřejném telefonním seznamu na 1188.cz a pokud ne, tak se obrátit na ČTÚ. 

https://www.ctu.cz/nevyzadane-marketingove-hovory-navod

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Daniela Bartyzalová napsal:

K tomu mám tedy dotaz : Jak ona podvodnice získala kontaktní telefon a jméno mé manželky ?  Poskytl jí ony údaje někdo od Vodafone ?  Nebo má přístup do systému  Vodafone ?

A jste si jistý, že uvedené číslo jste nikdy nikde neuváděl? Že jediný, kdo ho zná, jste vy a Vodafone?

  • 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Modem Compal (černý), CA modul
  • Ústí nad Labem
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Může to znát odkudkoliv. Třeba z databáze nějakého eshopu, nebo nějakého podomního prodejce levné elektřiny. 

Někdy okolo roku 2010 byly docela rozšířené stánky v obchodním centru, kde byla soutěž o nový mobil, stačilo jen vyplnit lístek. Ve výsledku jediné co jste vyhráli bylo to, že dalšího půl roku vám volali různí agenti s teplou vodou a nabízeli své produkty. 

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Centrum péče

@Daniela Bartyzalová Pěkný den, už tu bylo hodně napsáno, jen bych dodal, že je určitě vhodné si v případě jakýchkoliv podrobností ověřit, že vám skutečně volá zástupce dané společnosti. Takže to jste udělali dobře. Jak poznat podvodné hovory a jak se bránit popisujeme na https://www.vodafone.cz/pece/muj-ucet-cislo/bezpecnost/vishing-podvodne-hovory/.

A určitě můžu potvrdit to, co psal Marek, Vodafone údaje svých zákazníků nikomu cizímu nepředává, to bychom byli i sami proti sobě. O nakládání s osobními údaji píšeme také na našem webu.

  • Super Fibre
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Set-top box Premium
  • Pardubice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dříve od UPC určitě "utekly" nějaké kontakty. Moje telefonní číslo bylo jako kontaktní uvedeno na smlouvě osoby z rodiny (starší, vyřizuji já) a to jen u UPC. Volali nějací šmejdi s nabídkou elektřiny a na mém čísle sháněli tuto osobu. Nikde jinde tahle kombinace jména a čísla nebyla, takže bylo jasné, odkud mají kontaktní data.

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • CH7465LG , CA modul, HD PVR, STB zmetek
  • Bílina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...