Přejít na obsah

Obecné problémy s internet TV


Návštěvník daweo

Doporučené příspěvky

Jak říká tady Simon 😄 , kvalita DVB-C a OTT je někde jinde. Lze to hodně vidět, např. na vlasech lidí a další objekty složité pro kompresi. DVB-C má vyšší BR.

Mně by se třeba strašně líbilo, kdyby mohl člověk mít aplikaci VTV v televizi, která by brala živé vysílání z CA Modulu, a ostatní funkce z netu. To by mi přišlo jako skvělé řešení.

Vím, že je to asi celkem fantazie, protože by to vyžadovalo spolupráci výrobců a operátorů, ale třeba by to šlo.

Hlavně aby nám nezrušili DVB-C, potom už kabelovka nemá oproti optice moc výhod.

A o RF televizi na optice v česku nic nevím. Používá to někdo ? 

  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal CH7465VF, 1x CAM
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak funguje Skylink např. v TV Panasonic, kde je jak SAT připojení, tak nainstalovaná OTT aplikace. Všechno lineární jede ze SAT a teprve při časově posunutém sledování dojde k přepnutí na net.

Přenos TV signálu v pásmu 48 - 2150 MHz přes optiku není problém, ale komerčně to asi nikdo nenabízí. Každý poskytovatel netu na optice raději svým klientům strčí nějakou netovou TV, kterou má bez práce (pouze ji nakoupí od jiných poskytovatelů, přihodí 100% a prodá zákazníkům), než aby se tentoval s klasickým RF signálem (a případně i jeho kódováním na své straně a dekódováním u zákazníka). Ale technicky to samozřejmě jde a dokonce i některé opto-metalické převodníky mají RF vstup/výstup zabudovaný.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím že jste trošku odbočili od tématu, tady byla řeč hlavně o internetové televizi pro PC a případně další zařízení a tam si nemůžu pomoct ale Vodafone je s kvalitou a podporou aplikací stále pozadu a má na konkurenci pořád co dohánět,

ale třeba to propojení  DVB-C s IPTV přímo v televizoru by bylo fajn, jenže Vodafone spíš tlačí na set-top-boxy než CA moduly, takže takové vychytávky asi nelze moc očekávat.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Daviddvbc Automat. Spustím aplikaci, vyberu program a pokud je to lineární sledování, tak to jede ze SAT a pokud nelineární, tak přes net. Podle mě mnohem lepší řešení, než nějaké vnucování prapodivných jednoúčelových set-top-boxů, které jsou navíc pro spoustu lidí jenom "otravné krabice navíc".
  • Souhlasím 1
  • Děkuji 1
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník daweo

@Marek-26: Nastaveni NOX - velikost okna - jsem zkousel, ale vysledek nenaplnil ocekavani. Pri custom velikosti proste NOX pri prochazeni MENU TV zobrazi dlouhou nudli a nechce se nechat ani pretocit o 90 stupnu. Pri prehravani je jiz OK.
Ohledne te chyby 1817, tak jsem psal, ze prehravani funguje, ale lokaci potrebuji nastavit... Duvod te chyby byl spise zmineni, ze je potreba si na to dat pozor a nastavit 🙂

Telly: Jelikoz maji 10 dni za 1Kc, tak ji vyzkousim. Cenove pak vyjde v podstate +- to, co VTV. 
Muze nekdo z posledni doby dat prime srovnani tech dvou sluzeb?

@Adolf.Shitler: proc to ma byt nejhorsi sluzba na trhu? Mas srovnani s VTV a nebo srovnavas s DVB-C s CA modulem? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A proč prostě nemůže mít iptv větší BR?

Moje přípojka by 20mbps zvládla.

To je takový problém s kapacitou na páteři ?

 

PS. Příjde mi škoda, že se webová verze VTV tolik seká. Zkoušel jsem to na 4 počítačích, 2x exUPC 150, 1x Netbox 100 a 1x T-M Gpon 250, a vzdy se to sekalo.

To tam nemuzou dat treba 20s buffer ?

  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal CH7465VF, 1x CAM
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...