Přejít na obsah

Roaming v Německu


Návštěvník Azaleia98
Přejít na řešení Vyřešil Daviddvbc,

Doporučené příspěvky

Návštěvník Azaleia98

Zdravím,

 

chci se zeptat, pracuji v zahraničí (Německo), T-Mobile , u kterého mám tarif,je naprosto neochotný mi změnit tarif. Bohužel česká data nevyužiju a ráda bych navýšila data v zahraničí. Jde mi jen o data v zahraničí,v ČR mi stačí pár MB. Je u Vodafonu tarif přímo takhle pro " cestovatele"?  Děkuji za odpověď. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Centrum péče

@Azaleia98Pěkné ráno, v rámci EU využíváte svého tarifu, jako kdybyste byl v ČR se stejným datovým balíčkem. Jiné je to v případě tarifu s neomezenými daty, kde v této zóně můžete u Vodafonu využít jen 68 GB dat. EU přesně určuje, kolik dat můžete v zahraničí využít bez příplatku. Vodafone vám dává možnost čerpat mnohem více dat, než kolik nám stanovují předpisy EU jako povinnost. Nastavení jiného počtu dat mimo ČR vám nabídnou nemůžeme, v zahraničí nepoužíváte vlastní síť, jde o roaming, který má jiné podmínky.

  • 1000 Mb/s
  • ∞ GB
  • -
  • VF Station
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Azaleia98

Zdravím, potřebovala bych poradit vhodný tarif pro mě. Rychlost mi je jedno, chodím akorát na fb, email , občas ytb. Cena do 900 Kč, data v ČR moc nevyužiji, pracuji v zahraničí. Ocenila bych nějaká data v zahraničí ( ocením přes 60GB). Jiné věci nepotřebuji. 

Děkuji všem za rady a tipy a zkušenosti s tarify.

 

Díky 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den,

jak vám bylo odpovězeno v jiném tématu,

tarif s více než 60GB dat do zahraničí je nesmysl, pokud vím, tak všichni operátoři, kteří mají v ČR i třeba 100GB, tak v zahraničí je objem omezený.

Je to z dobrého důvodu:

Roaming je, byl a bude drahý a nevýhodný.

Český operátor musí platit Německému operátorovi za data která využíváte.

Asi vám nemusím vysvětlovat, že 1GB dat český Vodafone stojí mnohem méně, když ho vyčerpáte v ČR, a ne v DE. Takovýto tarif by byl ztrátový (zvlášť s vaší požadovanou cenou).

Pokud skutečně potřebujete tolik dat v DE, tak si pořiďte místní SIM pro Data.

 

Když píšete, že potřebujete jen data, tak vám vpodstatě německé tel. číslo může být jedno. Pořiďte si místní SIM

Upraveno uživatelem Daviddvbc
  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal CH7465VF, 1x CAM
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Centrum péče

@anuli888Pěkné ráno, doporučím vám některý z tarifů s neomezenými daty, cena se pohybuje od 653 Kč měsíčně se základní rychlostí 2 Mb/s, což je pro sociální sítě a e-maily dostačující.  V EU  využíváte tarifu, jako kdybyste byla v ČR, jen dat máte k dispozici 68 GB, protože v zahraničí nepoužíváte vlastní síť, jde o roaming, který má jiné podmínky. Informace k aktuálně nabízeným tarifů najdete na našich stránkách https://www.vodafone.cz/tarify/

  • 1000 Mb/s
  • ∞ GB
  • -
  • VF Station
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Azaleia98

Já měla dva účty. K jednomu jsem se nedostala a nějak se to vše zamotalo. Možná proto to zmatení. Každopádně od T-Mobile mám kód k převodu čísla. Tarif si vezmu od Vodafone. Jen dotaz, jak to funguje se SIM? Nejsem doma, přijde to normálně do schránky? Díky za odpověď 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...