Přejít na obsah

Špatná kvalita obrazu


Návštěvník tomasn

Doporučené příspěvky

Návštěvník tomasn

Jsem uživatel UPC/VODAFONE 10 let a právě jsme se přestěhovali. Ve starém bytě jsme měli CA modul a kvalita obrazu na všech hlavně HD kanálech do TV byla dokonalá, například sportovní přenosy ČT SPORT, nebo ČT24 tedy věci co se zaručeně točí v HD kvalitě. Vše přenášeno z CA modulu do SAMSUNG 4K TV cca 5 let staré.

 

V novém bytě jsme dostali nový prémiový setobox, máme novou Samsung 65" Samsung QE65QN90B tedy 2022 model. Přenos HD kanálu je ale katastrofální, obraz není ostrý, věci co jsou zaručeně v HD kvalitě vypadají jako na analogu, propojeno HDMI 2.0 kabelem, zkouška všech možných re-setů, konektivita kabelů, atd. Nastavení přenosu je 4K do TV. Zároveň jména kanálů, jejich loga jsou rozmazané, stejně tak obrázky v hlavní nabídce. Apple TV rozhraní, Netflix a ostatní filmy na TV mají dokonalý obraz. 

 

Všechny kroky zde jsme udělali: https://www.vodafone.cz/pece/reseni-technickych-problemu/potize-vodafonetv/potize-s-kvalitou-signalu-vodafonetv/

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A není to třeba tím, že máš novější a větší televizor na kterém full HD obraz nevypadá už tak dobře ?

Ještě mě napadá že můžeš projít nastavení obrazu u televizoru a boxu zda není možná nějaká změna nastavení, protože tam probíhá upscall z full HD na 4K, který třeba při stávajícím nastavení nefunguje tak dobře.

Další možností je pronajmout si třeba na měsíc na zkoušku od Vodafone CA modul, abys vyloučil problém s přenosem obrazu z VTV boxu.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Centrum péče

@tomasn Pěkný den, jestli máte tu možnost, zkuste ještě použít HDMI kabel přímo z balení boxu, ať vyloučíme, že to je z nějakého důvodu způsobené kabelem. Já mám zkušenost s 55" televizí se 4K rozlišením a žádné takové potíže nepozoruji, ale je to samozřejmě velikostní rozdíl... Přímo v set-top boxu je jen jedna nabídka, která se týká rozlišení, a to v nabídce Nastavení - Zvuk a obraz - Rozlišení obrazovky. Tak můžete kouknout i sem, jestli tam náhodou není chybné rozlišení.

 

  • Super Fibre
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Set-top box Premium
  • Pardubice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tv vysílání a dokonalá kvalita k sobě moc nejde. 

Rozdíl je nejspíše způsobený tím, že nyní je TV o hodně větší a tak více vyniknou nedostatky v obraze. A taky každá tv umí jinak vylepšit nedostatky v obraze a na některé TV vypadá stejný kanál lépe a na jiné hůře. 

Set top box by nijak kvalitu zhoršovat neměl, protože pracuje s digitálním signálem. 

Když jsem zběžně viděl na televizích 55" a více dvbt2 vysílání, tak to bylo skoro nekoukatelné- nízký bitrate byl znát, v dvbc je ta kvalita o dost vyšší - vyšší bitrate, ale taky nejde čekat zázraky. 

  • Souhlasím 1
  • Děkuji 1
  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to může být. On je prostě rozdíl mezi full HD s bitratem v lepším případě okol 5Mb a tím samým okolo 20 Mb (což je hodnota, ve které jsem televizi HD videa dával na schválení). Prostě jedna věc je velikost obrazu a druhá komprese. A HD je v...
Ostatně je komické, že na prodejnách s elektronikou, kde vás zasypou kdejakou informací o úžasnosti zařízení, prakticky na tom zařízení nevidíte online vysílání, ale pro tu kterou značku a televizi vychytaná videa z jejich smyček. Proč asi?
Teď se blížím do situace, kdy starou (ale úžasnou) HD plasmu Panasonic kvůli spoyřebě budu muset asi vyměnit. Vybral jsem předběžně větší OLED a také se děsím toho, co uvidím.

  • Souhlasím 4
  • Děkuji 1
  • -
  • -
  • Komplet
  • Takový bílý, nastojato
  • Praha Žižkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám 75 lcd vyšší  třídy cca rok a mám vypozorováno, že nejhorší sportovní přenosy (nejhorší kvalita obrazu), a to opravdu dost výrazně, je na čt sport. Když koukám na hokej např. na sport1/sport2 tak je obraz kompaktní, hokej na čt sport katastrofa (např. ms juniorů). U fotbalu je lepší obraz rovněž na všech ostatních sportovních kanálech. Tady je spíš něco špatně na straně ČT. Protože např. ms ve fotbale bylo opětovně horší na čt než na nově, a to museli mít primárně stejný zdroj.

Kabeláž a jiné věci bych v tom nehledal...

  • 500 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komplet
  • HD Mediabox
  • Praha Modřany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...