Přejít na obsah

Změny, výpadky, kanály, SNR


MartinW
Přejít na řešení Vyřešil Marek-26,

Doporučené příspěvky

Ahoj, ve čtvtek a dnes v sobotu dopoledne jsem měl na vodafone internetu (kabelovka, ex upc, Praha, Modřany, Plevenská ulice) docela dlouhý výpadek, ve čtvrtek asi hodinu, dnes dvě. Výpadek kompletní že i modem svítil červeně a v docsis status bylo na všech kanálech modulation unknown. Dneska nešla dokonce ani TV. Výpadky byly dohledatelný na webu vodafone, takže to bylo něco většího o čem se vědělo a tudíž na podporu jsem nic nehlásil.

Co jsem si ale všiml, že už po tom čtvrtečním výpadku se mi snížila (už i předtím dlouhodobě stejná a ne moc skvělá, i po výměně modemu Vodafone station, protože kompletně "odešel") hodnota SNR z cca 32db na <30db a část kanálů nebyla vůbec navázaná (viz příloha). Po dnešním výpadku stav přetrvával, tak jsem restartoval modem, po restartu se opět navázalo vše a hodnota SNR je kolem 37-38db a takhle vysoká čísla jsem tam v životě neviděl 🙂 

Protože tu vídám někoho kdo vypadá že má docela vhled do toho, co se technicky ve Vodafonu děje (pardon, jméno si nepamatuju), tak mě zajímalo, co se děje, zda se někde kolem Plevenské něco měnilo, vylepšovalo, nebo co se vlastně dělo, protože zvednutí SNR o 6db nebude asi dílem náhody 🙂
ps. firmware modemu se od řijna 2022 nezměnil (AR01.04.046.17_060822_7244.SIP.10.X1)
Díky

druhy vypadek a restart.png

pred.png

prvni vypadek.png

Koukám že se to vložilo do textu a je to přeházené, takže první obrázek 37-38db je finální stav, pod tím 31-32db je původní stav, a úplně dole 29-30db je po těch výpadcích dokud nebyl restartován modem 🙂

  • 1000 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Vodafone station
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Slamb změnil název na Změny, výpadky, kanály, SNR

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...