Přejít na obsah

Nic mi nefunguje a všechno mě štve


Ivo Mašek

Doporučené příspěvky

Vodafone má v podmínkách poskytování služeb, že účastník do toho nesmí zasahovat, že v případě neodborných zásahů neručí za kvalitu služeb a že je Vodafone oprávněn ukončit poskytování služeb, protože to je vážné porušení smlouvy. 

Ještě v dobách místní kabelovky jsme doma měli upraven rozvod TKR a o pár let později při zapojování služeb UPC to byl potom problém, a UPC odmítlo zřídit služby dokud nám technik od něj nenatáhne ze skříňky nový kabel. 

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

tak nevím co mám dělat s Vodafone.Nepravidelné výpadky internetu stráta paketu  podle technika.Technik výměnil zásuvku za novou ,ještě podle něho horší  internet ale televize lepší obraz.V rozvodné stkříni ve sklepě 1 hodinu něco nastavoval.Pak se vrátil do bytu ,a usoudil že tam vrátí starou zásuku podle něho je lepší než nová.Nechápu jak může být lepší .Ted zase nejde pořádně televize dost rozmazaný obraz a internet uvidíme. Podle technika výměna za Compal .To by byl blázen platit více za něco menšího.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je tohle normální?
Manželka si myslela, že se bude včera večer koukat na nějaký český detektivní seriál na ČT1. Zapla televizi, zapla krabičku VF. Ještě jsem slyšel "uvítací melodii" a potom černo a ticho. Byl jsem povolán "abych s tím krámem něco udělal, už zase nefunguje". No, dělat se s tím nic nedalo, takže došlo po nějaké době na obligátní vyškubnutí napájení. Po znovuzapnutí znělka a tma. Žena si na noťasu zapla O2 TV a koukala tam, mě to začalo zajímat. No, zajímat, stejně šel udělat jen zase pokus o vyškubnutí napájení. A ejhle teď už po znělce naběhlo menu aktualizace. Ta probíhala asi tři minuty, doběhla - zařízení se vyplo. No, po opětovném nastartování už si dalo říci a poté, co z mého superrychlého připojení 300Mb nasosalo za několik minut info o programech, tak začalo i fungovat. 
Co to jako je? I ta wokna se aktualizují když jim to povolím - alespoň mám takovou možnost nastavení. Potom, proč se aktualizace (když už musí proběhnout, sakra, hned když si to VF usmyslí) projevuje jako chyba? Celá ta sranda trvala čtvrthoďky. Kdybych chtěl něco sledovat online a záleželo mi na tom, tak jsem v řiti.
Žena má pravdu. Je to krám. Nevím, proč bych jí měl tvrdit že ne. K tomu tady máme modem u kterého technici Vodafonu (poté, co je modem asi pět let mezi uživateli), začali zkoumat jak je to s kanály 12 a 13 na wifi 2,4.... Taky krám. Oba ty krámy platím v měsíčním pronájmu už tak dlouho, že jsem je solidně přeplatil.
Je to fakt nutné? Neumíte to Vodafon fakt jinak?

Btw: kdyby se tohle vlákno dalo doplnit boxovacím pytlem a plivátkem, tak by bylo úplně úžasné 😃

  • -
  • -
  • Komplet
  • Takový bílý, nastojato
  • Praha Žižkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, teď jsem si to přečetl. Můžu si pustit teletext. A změní se funkce barevných tlačítek na ovladači. Inu, pokrok se nedá zastavit! Kam až to jenom půjde!
Mimochodem, ať jsou aktualizace třeba každý týden, ale ať ta věc funguje korektně a neotravuje tím uživatele.

  • -
  • -
  • Komplet
  • Takový bílý, nastojato
  • Praha Žižkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, Adolf.Shitler napsal:

Můžeš být v klidu, protože třeba O2 STB se taky aktualizuje po zapnutí, což může být v úplně stejnou dobu jako u tebe. Prostě tyto krámy jsou takto nastaveny a jediná "obrana" proti nim je, je nepoužívat 🙂

"Nepoužívat" lze aplikovat pro TV krabičky. Co to tak sleduji, nemám vůbec pomyšlení si nějakou VF televizi objednávat. A to se bavíme jen o problematické technice. Pak jsou tady ještě poplatky.

V případě internetu ale nemůžeš nepoužívat VF zařízení, když nemáš jinou volbu ohledně modemu. Nepružnost při úpravě FW je až zarážející, pokud zařízení nemá být pouhou hračkou. Vem si třeba, jak dlouho trvalo, než do VF Station uvolnili bridge mode. Nemožnost překlopit adresování vnitřní sítě a opustit 192.168.x.x. Nebo teď aktuálně u Compalu zmiňovaný problém s nedostupnými vyššími kanály na WiFi v pásmu 2,4GHz. Uznávám, ne každý se potřebuje hrabat v modemu nebo přecházet na bridge.

Má-li být VF modem tím jediným zařízením v domě, kdy se třeba dočkáme zařízení s WiFi 6? Ne že by nebylo neustále co zlepšovat, případně uživatel nemusel kvůli technickým limitům dodaných zařízení hledat jiná/kombinovaná řešení.

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...