Přejít na obsah

10 Gbit domácí sít


Doporučené příspěvky

Natahej kvalitní kabeláž do všech místností a aktivní prvky řeš až bude správný čas.

Modem by dal do bridge, za to kvalitní wifi router s dlouhodobou podporou a nakonec switch.

Herní PC bych dal rovnou do routeru a do switche méně důležitější věci, např, TV, kamery apod.

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Vodafone station
  • Kladno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Router tam klidně dej Archer AX20. A pokud jde o ty switche, tak vzhledem k tomu, že budeš dávat UniFi, tak si sežeň rovnou nějaký model s PoE. Co se týká sítě nad 1 Gbps, tak je to nesmysl, notabene když stejně ve vnitřní síti žádná data v extrémních objemech netaháš a nejspíš ani nemáš zařízení, která by rychlost nad 1 Gbps podporovala. To se hodí tak někam do firmy, ale ne domů.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, flycestmir napsal:

@Jenda Jaký router by jsi dal za ten Compal v bridge?

já mám (pro mé potřeby a stačí mi) Mikrotik RBD53iG-5HacD2HnD, je to poněkud složité nastavování a nutná znalost sítí, ale pro tebe stačí, jak psal výše Áda, třeba ten Archer, umí Wifi6

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Vodafone station
  • Kladno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky by se možná hodilo zmínit, že 10 Gbps ethernet žere o dost víc energie než 1 Gbps.

 

Mně osobně dává smysl ještě 2.5 Gbps, jelikož současné WiFi 6 routery (např. od Asusu) mívají 2.5 Gbps upstream port a rychlost WiFi 6 při použití 160 MHz kanálu se reálně dostává nad hranici 1 Gbps. Čili tam se to dá využít i v režimu access point.

I pro nějaké přenosy dat mezi NAS a PC může být užitečná vyšší rychlost a i kdyby člověk neměl všude SSD, mělo by se to projevit už u rychlejších magnetických disků.

Upraveno uživatelem janmichaelvincent
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

10 Gbps zatím nemá smysl pro domácí uživatele, ani Antik net co nabízí 10 Gbps net to na webu neprezentuje tak, že to využijete na jednom zařízení. A má tam docela zajímavé schéma domácí 10G sítě.

Jinak 10G můžete k pc tahat v optice, optická síťová karta stojí okolo 2500 Kč, sfp modul do ní do tisícovky a můžete mít pak radost z toho, že máte optiku až do pc. 

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...