Přejít na obsah

Nové tarify pevného internetu


Kytkato
Přejít na řešení Vyřešil Altinik,

Doporučené příspěvky

Trochu mě zajímá jedna věc ohledně slev. Sestřence se několik let zpět ještě za UPC stalo, že se musela přestěhovat a na nové adrese nešlo UPC připojit a tak musela ukončit smlouvu. Vše vyřídila a myslela si že má hotovo. Pak byla překvapená když jí přes inkaso strhávali ještě několik měsíců údajně doplatek na slevu pro nebo tak něco. Tak doufám že VF podobné praktiky nemá a ten kdo od nich vezme nějaký akční tarif jim to pak nemusí vracet zpětně, třeba při změně tarifu na nižší apod.

  • Kabel 300 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • TC7200
  • Teplice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 1. 4. 2023 v 10:17, homberg napsal:

Vy si nechate polepovat barak letakama?? No, nejste jedini, bohuzel. Vidim i tady u nas v ulici, ze je lidem jedno, ze maji oblepeny vchove dvere, ze ani neni videt skrz sklo. Ja tedy jakekoliv letaky z naseho baraku okamzite strhavam. Holt nejsme inzertni plocha, no...

...a já nejsem uklízeč cizího bordelu. Na to máme úklidovou firmu. Ta vstupní dveře, dveře výtahu a chodby dvakrát do měsíce zbaví reklam prodavačů hrnců a do týdne je to tam znovu. Btw: neřešíš příčinu, ale důsledek...

  • -
  • -
  • Komplet
  • Takový bílý, nastojato
  • Praha Žižkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V současnosti na odkoupeném Technicoloru TC 7200  provozuji Internet 150 MB/s. 
A nemám žádné problémy, žádné restarty - prostě to funguje na jedničku.

 

Dostal jsem nabídku na vyšší tarif - rychlost 250 MB/s za minimální příplatek. 


A moje otázka.

Může přechod na vyšší rychlost zapříčinit nějaké problémy na tomto starém modemu ?
Jsou moje hodnoty na modemu dostatečné ( dobré ) i pro tu vyšší rychlost : 250 MB/s ?

Díky za odpovědi. 

 

image.thumb.png.635a841e31d01c5158c43b4308c5bf57.png

image.thumb.png.ad7f1b20759540a2c5b9347807ebca1f.png

  • 150 Mb/s
  • -
  • Start
  • TC7200 (bridge mod), Router Asus RT-AX55
  • Litoměřice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty hodnotu signálu jsou v pohodě, v normě,

Modem jako takový to zvládne, nicméně je otázka jak se k tomu postaví Vodafone a zda ti ho nebude chtít rovnou vyměnit, protože tyhle starší modemy se postupně kompletně vyměňují kvůli tomu že umí mini jiné pouze 8 kanálů a zatěžují tím síť a tak se nahrazují modernějšími modemy, které umí spojit 24 kanálu a tím zátěž více rozloží.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen mi přišla SMS a email, ve kterém mi nabízejí tento rychlejší tarif jako Odměnu za věrnost. 🙂

Nikam jsem zatím nevolal, nic neaktivoval.

Ale je možné, že máš pravdu, a že je tato nová rychlost podmíněna i pronájmem nového modemu. Viz. obrázek.

Raději tedy zůstanu na staré rychlosti. 🙂

image.png.4393453c806702391b49ca6a9007e008.png

 

  • 150 Mb/s
  • -
  • Start
  • TC7200 (bridge mod), Router Asus RT-AX55
  • Litoměřice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Být Vámi tak si to ověřím na KC, protože Technicolor zvládá rychlost 300 Mbps (sám takovou rychlost mám s Technicolorem) a tedy se může jednat o generický template, který není specificky přizpůsoben. Někdy jsem na fóru četl, že Technicolor zvládne až 350 Mbps, ale takový tarif Vodafone nenabizí. 

Upraveno uživatelem Pepe
  • Kabel 300 Mb/s
  • Super
  • Komplet
  • 3x CA modul, 1x Nokia, 1x Technicolor
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Technicolor zvládne 8 kanálů, jeden je cca 50Mbps. Teoretické maximum je tedy 400 Mbps. Ale to jen za předpokladu, že těch 8 kanálů má člověk pro sebe, což v reálu nemá. I těch 300Mbps, ve chvíli, kdy je využíváno, tak k...azí síť a nebude spokojen nikdo. Stejně nutnost výměny přijde, tak bych si spočetl, o kolik bych s pronájmem platil více a zda je to pro mě akceptovatelné. A spíše než na download bych se podíval na upload o kolik se liší, u těch nižších tarifů ta rychlost stahování až tak moc v reálu poznat není, ale skok z 10Mbps na 25 u uploadu je dost znát.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
V 9. 4. 2023 v 18:48, Jenda napsal:

na posledním řádku nabídky je +70Kč za pronájem, čili dostaneš nový modem a budeš jim cálovat víc

To není úplně pravda, ale jak se říká liná huba, holé neštěstí. Ten text je prostě generický a určený všem. Já jsem si třeba zjistil, že na mé adrese má Vodafone promoakci, kde se cena rychlosti za 300 Mbps (původní tarif, už se nedává) a 500 Mbps lišila pouze o 20 Kč a rychlost 500 Mbps mi nastavili i na Technicoloru.

  •  Rychlosti mi reálně vzrostly o 80 Mbps dl, 5 Mbps up. U toho uploadu je zvláštní, že jsem se nedostal k 30 Mbps
    Každopádně i tohle zrychlení mi dostačuje. :)


@JirkaP zmínil, že má odkoupený Technicolor, takže prostě má ráda je ať si zavolá na KC a zeptá se na své možnosti., protože Vodafone mě upozornil na tuhle stránku s popisem pro Technicolor, kde právě zmiňuje, že je to vhodné pro maximální rychlost 300 Mbps.

  • Kabel 300 Mb/s
  • Super
  • Komplet
  • 3x CA modul, 1x Nokia, 1x Technicolor
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...