Přejít na obsah

Nové tarify pevného internetu


Kytkato
Přejít na řešení Vyřešil Altinik,

Doporučené příspěvky

Uvidíme, jak to bude s nasazováním Docsis 4.0

 

Já si myslím ,že kabelovka má teď, I do daleké budoucnosti obrovský potenciál.
Myslím si, že se koaxy jen tak vyměňovat nebudou.

Na druhou stranu, kabelovka je náročná na údržbu.
Spousta věcí, jako

Rušení, zesilovače, špatné kabely, útlumy signálu, atd. atd. atd. atd. atd. atd. atd. atd. atd.

To prostě poskytovatelé na Gponu, nebo třeba Netbox na UTP řešit nemusí.

 

Myslím, že následujících 20 let je vklidu zvládnutelných.
Ale tak... Uvidíme...

 

 

  • Souhlasím 1
  • Nesouhlasím 1
  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal CH7465VF, 1x CAM
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud si otevřu web https://www.vodafone.cz/internet/, je u všech produktů zeleně označena sleva a šedě škrtnutá původní cena. 

Pokud však vyplním adresu, o slevě ani původní ceně není ani zmíňka. 

Pokud si otevřu ceník na straně 27, tam jsou taky uvedeny jen aktuální ceny a o slevě/původní ceně jsem zřejmě nic nenašel.

 

Dostal se někdo s aktuální nabídkou rychlostí na lepší ceny?  

Proč jsou tady v bodech 2.1 nebo 2.2b rozdílné ceny v rámci jednotek korun proti těm na webu? 

Upraveno uživatelem Technikus
  • Super
  • -
  • ALLinONE
  • Compal CH7465
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ona je tohle a akce do 31.3.2023 proto v tom ceníku jsou ty vyšší ceny.

U těch procent se to asi nikomu nechtělo zaokrouhlovat 🙂

A ano dostal  např. já 🙂  https://www.techforum.cz/topic/61735-nové-tarify-pevného-internetu/?do=findComment&comment=460426

  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • Compal black, CA modul
  • Praha 10
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ověřoval jsem ožnosti pro svou adresu. Aktuálně mám 500/30, chtěl jsem vyšší upload 500/50. Údajně z technických důvodů nelze, jedině přejít na 1Gb a vyměnit modem. To se zase nehodí mně. Zřejmě místní vedení a obsazenost skutečně nedovolují s Compalem (černým) se dostat na 500/50.

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Revenant

Zdravím, chci se zeptat, před rokem Vodafone vydal zprávu, že chystá přejít na DOCSIS 4.0  a zvýšit tak dosavadní rychlosti pevného internetu až na 10 Gbps, čímž se mají i zlepšit rychlosti uploadu. Jaká je teď po roce situace? Nevšiml jsem si, že by Vodafone zatím tyto rychlosti nabízel, stejně jako nenabízí ani modemy s podporou DOCSIS 4.0. Je to tedy ještě hudba vzdálené budoucnosti nebo už o tom je nějaké oficiální vyjádření přímo od Vodafone? Mají nám totiž za pár dní přijít měnit modem kvůli nějakým změnám na síti, tak mě zajímá, jestli to souvisí s tímhle. 

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jsi koukneš na příspěvek od uživatele quadra2030, který najdeš na této stránce o několik příspěvku nazpět, tak se tam dozvíš že ještě ani nejsou žádné modemy pro DOCSIS 4.0, takže tohle je opravdu zatím hudba budoucnosti až za několik let,

Modem ti mění zřejmě z toho důvodu že máš nějaký technický zastaralý model, letos se pokračuje ve výměně modemů, tak aby na síti zůstaly pouze modely Compal a Arris.

Prozatím můžeme doufat že se v nějaké dohledné budoucnosti dočkáme alespoň zvýšení rychlosti na straně uploadu.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se na nových tarifech nelíbí třeba to, že nejlevnější z nich (po slevě) bude stát 470Kč, což bych řekl že je dost.
Na rychlost v pohodě, ale měli by myslet i na nenáročné uživatele, kterým by stačilo i 20Mbps.
Proto si myslím, že byl například tarif 50Mbps fajn, protože si jej mohli levně pořídit senioři atd...

Těď je síť Vodafone cenově nekonkurenceschopná, protože málokterý konkurent začíná na 470,. spíš třeba Netbox na 290,-.

 

Je to dle mého názoru škoda.

  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal CH7465VF, 1x CAM
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejlevnější internetový tarif přes technologii DOCSIS by nyní měl být tarif Start s rychlostí 100/20 Mbit za 399 Kč (bez slevy a různých lite verzí), tedy aspoň podle těch informací co jsem našel, protože v tom aby se prase vyznalo a tento tarif se na webu zřejmě aktivně neinzeruje a nabízí se tam až rychlejší varianta Basic s rychlostí 250 Mbit.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...