Přejít na obsah

Rychlost na DSL mod. VDSL poloviční oproti smlouvě


Návštěvník Ondras4620

Doporučené příspěvky

Návštěvník Ondras4620

Dobrý den,

mám dotaz ohledně toho jestli mám řešit to, že mám 50mbit/s smlouvu(6.25mb/s i 5.9mb/s by se ještě dalo) no a mám tu max 3.5 s tím že nikdo nestauhuje a cokoliv na internetu je vyplné i samotný router má max 40mbit ale to je max nebo jako jestli mám přejít spátky na 30mbit smlouvu protože za míň peněz stejné muziky 😄 protože jestli to je tím že ta linka víc nedá tak proč platit víc...

 

image.png.ee942595b4ca536b6063634dcc413f94.png nevím co je na těch info pravda 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondras4620

image.png.d315555d438718b8384df8ab9c4e228c.png 

no 50 je tu max ale tu smlouvu mám spíš že jestli to mají jako že ta rychlost je AŽ 50 a doopravdická je 30-35 tak jaký je pak rozdíl už ?

Upraveno uživatelem Ondras4620
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Běžně dostupná rychlost je rychlost, jejíž hodnotu může koncový uživatel předpokládat a reálně dosahovat v době, kdy danou službu používá. Hodnota běžně dostupné rychlosti odpovídá alespoň 60 % hodnoty rychlosti inzerované a je dostupná v 95 % času během jednoho kalendářního dne.

Tohle říká ČTÚ. Takže bych zkusil reklamaci, třeba něco pošťourají a bude to lepší. Pokud ne, snížení není špatný nápad.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondras4620

no tady už byl jednou problém s tím že tu byl kabel vadný a musel to přijet technik přepojit o 6 sloupů dál je možné že tam bude něco "narychlo" opravené a může to mít následny na plném rozsahu toho DSL

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

50 Mbit/s je 5,9 MB/s, ne 6,25.

DSL sluzba "50" ma rozsah rychlosti cca 35-55 Mbit/s, podle toho, co zvladnou kabely. V tomhle pripade asi zvladnou jen tech 36 Mbit/s, coz je cca 4,3 MB/s. Mozna s lepsim modemem by zvladly vic.

Downgrade na sluzbu s rychlosti 20 Mbit/s je samozrejme mozny, ale zaroven si tim omezite rychlost nahravani. Ja bych to nesnizoval.

  • -
  • -
  • -
  • Compal, 3xCA modul
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...