Přejít na obsah

Modem CH7465VF v bridge módu


Návštěvník hor410

Doporučené příspěvky

Návštěvník hor410

Dobrý den,

mám krátký dotaz. Protože mi nechodí L2TP/IPsec přes tento modem (který je teď v režimu router), chystám se jej přepnout do režimu bridge/modem (za tímto zařízením je MikroTik, tam si nastavím vše). Jak se to bude chovat? Dostanu na WANu MikroTiku veřejnou IP adresu, co byla před tím na WANu tohoto zařízení? Toto jsem bohužel vždy řešil pouze u *DSL (a optiky od Cetinu), kde se musí nastavit VLAN s ID 848 a na ní vytočit PPPoE. Tak jenom, zda je u připojení "UPC" nutné dělat nějaké specifické kroky a nebo mi zařízení "prostě předá" veřejnou IP na WAN a už nemusím nic víc dělat. Díky za případné info.

Radim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@hor410 Jak píše Marek - v každém případě bude na WAN Mikrotiku jiná veřejná IP, než byla na WAN Compalu.

Další věc je, že na kabelu se Mikrotikem nevytáčí PPPoE. O spojení se ti postará Compal a Mikrotik je za ním v klasickém routovacím režimu, kdy na WAN rovnou obdrží veřejnou IP. 

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • tomus změnil název na Modem CH7465VF v bridge módu

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...