Přejít na obsah

Nejde připojit smart reproduktor Xiaomi


Návštěvník davijd

Doporučené příspěvky

Návštěvník davijd

Dobrý den, řeším zajímavý problém s připojením smart reproduktoru Xiaomi Mi smart speaker k wifi (modem Compal).

Normálně bych hledal problém přímo v daném repráku, ale ke dvěma jiným wifi sítím (jedna z nich je také od Vodafone s modemem Compal) se připojil bez problému.
Zkusil jsem porovnat nastavení wifi, ale nenarazil jsem na jiný rozdíl než “Detekce skenování portů”. Přiznám se, že v hlubším nastavení se moc nevyznám, takže netuším, jestli to může mít vliv nebo ne, každopádně k mé wifi se stále nechce připojit.

 

Nesetkal se někdo s podobným problémem?

Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jediné co mě napadá že bys měl nějak jinak nastavenou wi-fi, například používáš kanál, který je rušen, nebo vypnutou síť na 2,4 GHz, jiné zabezpečení sítě...

Neuvedl jsi, jestli reproduktor wi-fi síť najde a nemůže se k ní připojit, nebo ji vůbec nevidí.

Můžeš ještě eventuálně zkusit reset do továrního nastavení modemu a celé to znovu nastavit.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník davijd

Porovnával jsem nastavení dvou sítí, z nichž na jednu se reprák připojil. Nenašel jsem rozdíl. 
 

Vysílá samozřejmě na 2.4 GHz, zabezpečení WPA2-PSK. Kanály mám nastaveny na automatiku.

 

Wifi síť najde, ale po zadání hesla vyhodí hlášku, že se nelze připojit.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taková ta věc nastojato co poslední dobou furt svítí umí kanál 14? Mám tady okolo sebe asi 35 sítí které "vidím" (jejich názvy by se daly použít jako dadaistická báseň  😊 ) a jedině kanály 13 a 14 mně Wifi Analyzer nabízí jako lepší než ostatní. Ale nějak jsem je v tom zařízení nenašel, nejdál se dostanu k 11. Jestli dělám něco blbě, poraďte, pls.

  • -
  • -
  • Komplet
  • Takový bílý, nastojato
  • Praha Žižkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj Compal (černý) umí 13 kanálů, takže bych doporučoval vypnout automatiku a nastavit tam ručně nějaký kanál který dle měření okolních wi-fi není obsazený a vynechat dva poslední kanály,

předtím bych ještě doporučoval zjistit který kanál modem aktuálně používá, můžeš na to použít třeba mobilní aplikaci Wifi analyzer, nebo mojí oblíbenou Network analyzer, která toho umí ještě mnohem víc.

@Medvěd fakt netuším proč jich tam máš pouze 11, jestli máš tu starší bílou verzi, tak je možné že se nějak mírně liší hardwarově.

 

Screenshot_20230110-110844.png

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za info, ručně mám vybraný jedenáctý kanál, z těch které vidím je nejméně za(pře)tížený. Apka mi doporučuje 13. a 14., ale ten ručně v menu nastavit nedokážu, nabízí mi to jen 1. - 11. kanál. Snažím se to co jde využívat místo  2,4 Ghz síť 5 Ghz, ale jednak ne vše (zařízení chytré domácnosti, bohužel) se tam dá přesunout a druhak ono to tam začíná být stejně plné jako na 2,4. To je asi prostě dáno místem. 
Jestli v nastavení dělám něco blbě a někdo mě "nakopnete" k cestě pravé, budu jen rád  

(mmch - v celém domě, a okolních také, se tehdejší UPC zavádělo v jeden termín a mnoho lidí skrzevá výhodnost nabídek tam přešlo, také jsem se rád zbavil bezdrátového dodavatele signálu (i když žádná tragédie to nebyla, jen jako stará konzerva se radši držím drátu) a tak předpokládám, že všichni jsme dostali stejné modemy. Že by proto kanály od dvanáctky výše byly ty volné a zbytek zas... ehm ucpaný?)

  • -
  • -
  • Komplet
  • Takový bílý, nastojato
  • Praha Žižkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...