Přejít na obsah

Vysoký ping


Návštěvník domesh

Doporučené příspěvky

Návštěvník domesh

Zdravím všechny přítomné diskutující,

mám otázku na technicky znalejší. Mám od Vodafonu pevný internet (exUPC síť), teď nově jsem z původního 500mbit (s modemem Compal) přešel na 1Gbit (s Vodafone Station).

 

Vždycky jsem míval trochu vyšší ping než bych si představoval, ale někde jsem se dočetl, že Compaly s tím měly problém, tak jsem s tím byl smířen. Trošku jsem doufal, že s novým modemem se to třeba aspoň trochu zlepší, ale je to pořád stejné.

Zkoušel jsem různé testy na různé servery, a když to řeknu ve zkratce - skoro nezáleží jak je to daleko (jestli 100km Brno nebo 600km Frankfurt), skoro nezáleží jestli Wifi 5Ghz nebo ethernet, vždycky naměřím něco okolo 30 ms. Což asi není žádná hrůza, ale občas hraju přes cloud gaming a tam se každá ms počítá. 

 

Hlavně mi není jasné, proč to tak je. Když jsem pročítal diskuze zde na fóru a nahlížel na speedtesty diskutujících, viděl jsem často hodnoty jako 5ms, 8ms. To je pro mě úplně scifi. Nejmíň, co se mi kdy podařilo naměřit, bylo 19ms přes ethernet - a to jen v případě Vodafone serveru v Brně.

 

spacer.png

 

Moje otázka tedy zní - je něco, co můžu zkusit udělat, abych dosáhl nižšího pingu, nebo je to prostě dáno faktory které neovlivním (lokace, infrastruktura?) Bydlím v Olomouci.

 

Díky moc za každou reakci!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ping měřím v příkazové řádce, je to přesnější a taky ho mám vyšší, okolo 22ms, ale to je u kabelovky prý standard, na webovém měřáku také mám okolo 30 ms.. 

Pro xcloud taková odezva je použitelná. Důležité spíše je aby byl minimální jitter a nebyly tam v pingu špičky a ztráty paketů, vhodný je třeba packetlosstest co ukáže graf odezvy v čase. Pokud občas odezva vyletí nad 300 ms, tak už to je v obraze poznat a začne se to odshora dolů "refreshovat", 100 ms ještě na obraz nemá vliv. 

U geforce now se nekvalitní připojení na obrazu projeví méně než u xcloudu. 

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bydlím v Šumperku a ping mám také vyšší. Standard je kolem 19ms. Vyskočí i víš, ale ne víc jak 50ms. Dříve jsem byl u místního poskytovatele přes optiku a ping jsem měl 7ms, ale bohužel rychlost pouze 40mbit. Také jsem čekal, že přes kabelovku to bude tak nastejno, ale víc jak dvojnásobek jsem nečekal. Možná to bude něčím v Olomouckém kraji.

  • Super
  • -
  • Základní, Sport
  • Vodafone Station WiFi 5
  • Šumperk
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě normál, záleží také na protějšku, srovnej Vodafonní servery v Praze a v Brně, Měřím ze severu (N), Cesta v LAN je Vodafone Station (modem) > Turris Omia > Switch > Switch > a PC ze kterého je měřeno
obrazek.png.7f0518e36980fe0ba8eadcdeb9a383e0.png

obrazek.png.643200d5dfdcf27ec217a457ec24a1a9.png

Upraveno uživatelem Ritchy
  • 1000 Mb/s
  • -
  • -
  • Vodafone StationDOCSIS 3.1
  • Severočech
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lepší by bylo udělat traceroute třeba přes Ping plotter, ať vidíš jaké odezvy máš na který server, asi nejdůležitější je hned ten první za tvým modemem, což je CMTS, tedy zařízení které komunikuje přímo s tvým modemem.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mimochodem server, kterým u mě testoval přímo technik je poslední dobou fakt k ničemu https://speedtest.dkm.cz/ . Stejná doba měření. To by bylo nadělení 🤣

Download: 694.15 Mbit/s

Upload: 42.52 Mbit/s

Ping: 29.48 ms

Jitter 21.52 ms

Upraveno uživatelem Ritchy
  • 1000 Mb/s
  • -
  • -
  • Vodafone StationDOCSIS 3.1
  • Severočech
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...