Přejít na obsah

Připojení TV set-top boxu přes wifi k vlastnímu AP


Návštěvník pgoc

Doporučené příspěvky

Návštěvník pgoc

Dobrý den, měl bych dotaz. Aktuálně mám připojen TV set-top box přes wifi k modemu Compal CH7465, který pracuje v režimu router. Modem jsem chtěl přepnout do režimu bridge a používat vlastní router. Wifi z routeru má ale u Set-top boxu slabý signál, proto jsem použil pomocné AP od TP-Linku TL-WR810N, které je s routerem propojeno pomocí LAN, je jen pár metrů od set-top boxu a má na něj přímou viditelnost. Signál wifi by tak měl být ok. Set-top box se mi podařilo k AP (TL-WR810N) přes wifi připojit, ale set-top box se chová jako by bylo pomalé spojení. TV program se načte neúplný, pokud dám zpětné přehrání tak se nic nespustí i po minutě čekání ... 
Chtěl jsem se zeptat, jestli musí zařízení ke kterému se set-top box připojuje nějaké spec. parametry. AP od TP-Linku TL-WR810N umí jen síť 2.4 GHz a rychlost max. 300 Mbps je to pro set-top box málo? Nebo je možné, že si set-top box s AP nerozumí? Počítám, že lze připojit set-top box přes wifi i k jinému zařízení, než je modem od Vodafone.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník pgoc

Kabelem samozřejmě AP a TV-STB propojit nejdou 🙂 Jsou sice kousek od sebe, ale propojení je dispozičně složité ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím jednoznačně souhlasit.

 

Já osobně mám z wifi hrůzu. Ne že by jsem se bál ozáření a podobných nesmyslů, ale spíše nestability, snížené rychlosti, rušení...

 

Naprosto nesnáším, když něco, např. INTERNETOVÉ RÁDIO nemá LAN.

 

Bezdrát je hrůza.

  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal CH7465VF, 1x CAM
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník pgoc

Jasně, wifi se také vyhýbám když to jde, ale tady je to složitý 🙂 Spíš je problém, že přes wifi modemu od Vodafone to jede bez problémů, ale s mým AP to má problém. A třeba načtení TV programu z STB mě nepřijde nějak datově náročná operace a stejně se to nepodaří. Přitom když se ze stejného místa připojím k wifi třeba telefonem, tak se zdá vše ok. Tak jsem se chtěl zeptat, jestli s tím má někdo zkušenosti. Pokud pořídím nějaké jiné AP (nechci do toho dávat zase horu peněz), aby se mi to podařilo rozjet ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud by jsi chtěl kupovat nové AP tak bych spíš zvážil, jestli nebude lepší použít powerline, což jsi se taky není moc dobré řešení tahat to přes rozvod elektrické energie, ale je to lepší než přes wi-fi.

Jinak bych tipoval že tam může být nějaký problém s rušením wi-fi na 2,4 GHz, takže třeba zkus změnit vysílací kanál, a také by mě zajímalo na jakém kanále a frekvenci to jelo z Compalu když s tím nebyl problém, neběželo to třeba na 5 GHz ?

A ještě nám napiš jaký používáš router, estli to třeba taky není nějaký zastaralý model.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník pgoc

No na Compalu to běží na 5Ghz, což moje AP neumí. Router mám Synology RT2600, takže asi ok 🙂 Ten Powerline mě taky napadl a dnes jsem ho objednal, takže pak napíšu výsledek 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On totiž modem Compal má na 5 GHz docela výkonný signál, obzvlášť pokud jsou kanály nastavené na ty vyšší než ty první čtyři základní a je tam mnohem menší riziko nějakého rušení od okolních wi-fi routerů.

Tak potom napiš co si objednal a jak to dopadlo, také mě to zajímá, u powerline je důležité aby zásuvky byli na stejné fázi (okruhu), jinak to běží mnohem hůř.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...