Přejít na obsah

Internet 1Gb - hodnoty Docsis


Návštěvník Roman Tlacitko

Doporučené příspěvky

Návštěvník Roman Tlacitko

Zdravim, mam dotaz ohledne techto hodnot, prijdou vam ze jsou ok?

Modem blikamjak vanocni stromecek,rychlost internetu taky neni 1Gbn a na podpore mi rekli ze mame v baraku celkove slabej signala ze to budou resit... za 2 mesice ani carka  infovyreseno  nebo cokoli.. ale nic. Dik za odpovedimage.thumb.png.c6d072155f54ca5dfc5984ffdf4e90ee.png

image.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Romane Máš tam nižší úroveň signálu a s tím je spojená jeho nízká kvalita, na mnoha kanálech už pod úrovní použitelnosti,

Ani na upstreamu to nevypadá o moc líp, je vidět že modem musí pálit plným výkonem do sítě aby to nějak fungovalo.

A nikde tam v tom seznamu nevidím OFDM kanál, pouze QAM kanály.

Tady je to opravdu zralé na servis, divím se že to vůbec funguje.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tady to vypadá, že tomu rozumíte 🙂 Můžete se prosím podívat na moje hodnoty snr? Nejsem na tom tak zle jako Roman, ale moje hodnoty snr v rozsahu 31-33 dB asi taky nejsou optimální, když to má být kolem 37.

Long story: Internet se mi chová čas od času divně, jakoby na pár vteřin neběžel, pak zas ano, ale pomalu, jindy zase běží krásně přes 900 mbps. Ze začátku od navýšení na 1gbit (léto 2021) to byla hrůza, některé dny internet běžel tak 50% času, byly třeba 20 minutové úseky kdy sice procházel ping, ale to bylo všechno, protože rychlost internetu byla tak 10kbps takže na ping to sice stačilo, ale web se tímhle tempem prostě žádný nenačetl 🙂 Poprvé když tu byl technik, utáhl šroub od uzemnění (?) v zásuvce ve zdi, prý když je povolený, tak se na to indukuje třeba mobilní signál a ruší to. Tím se to trochu zlepšilo. Nedávno mi úplně odešel modem (vodafone station) a další technik ho vyměnil, od té doby bych řekl že to je ještě lepší, nějaké velké výpadky jsem už nezaznamenal. Podle technika je tu horší signál, protože když se na panelák dodělávaly balkony, tak během toho museli ty koaxy prodlužovat, takže tam je nějaká spojka navíc. Prý nejsem jediný kdo má v tomhle paneláku problém se stabilitou ex upc internetu. No a před dalšíma X lety se na to celý ještě hodilo zateplení, takže s tím už asi nikdy nikdo nehne 😄 Má cenu se z mojí strany snažit o nějaké zlepšení, napřklad výměnou zásuvky, nebo se mám smířit se současnými řekněme 95% ideálního stavu?

Díky

snr.png

  • 1000 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Vodafone station
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Úroveň signálu na downstreamu i upstreamu máš dobrou, ale SNR, tedy kvalita signálu je opravdu na hranici použitelnosti, mělo by tam být aspoň 34 dB a víc, modem VS neukazuje chybovost narozdíl od Compalu, tam by to asi vypadalo dost špatně,

Zkus to sledovat ještě v čase jestli se ty hodnoty SNR budou třeba nějak hýbat k lepšímu, pokud ne, tak by to asi bylo spíš  na servis a prověřit celou linku k tobě od rozvaděče.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...