Přejít na obsah

Hostování ve Vodafone síti


Návštěvník Ondras4620

Doporučené příspěvky

Návštěvník Ondras4620

Hostování ve vodafone síti aneb je vůbec možné u vodafonu hostovat či využít IPV6 na xDSL připojení?

 

Zdravím uiž dlouho pídím po tom proč není možné aby si doma seřídil vlastní herní server a abych si zahrál s kamarády jedná se o minecraft, jak primitivní otevřeš port na routeru a jedete, no ne není to tak jednoduché.

Za prvé existuje něco jako je NAT což v dnešní době se nedá nijak obejít vzhledem k skoro vyčerpání IPV4 adres je to takové schodování sítí aby mohlo být více klientů pod 1 IP to je ta kterou dostanete jako výsledek u vygooglení "co je moje ip" to co vám ten google vrátí je naprostá ptákovina je to IP vašeho poskytovatele internetu pod kterým jste, tato ip vám je k ničemu takto vás nikdo nenajde je to pouze pro vás a to aby ste mohli začít komunikovat ze serverem nikoli ho provozovat pod touto ip je až vaše a to ještě ke všemu dynamická takže ve finále máme 2 problémy:

 

Naše ip se mění pokaždé když nám vyprší "DHCP" u poskytovatele a router bude vypnutý  tak vám přiřadí znovu novou, to by nebyl až tak velký problém vzhelem k tomu že router na noc nevypínáme

druhý problém je ten že jme pod tím cgNAT (to cg značí že to dělá poskytovatel int. připojení nikoli jen nějaký router no ve skutečnosti router ale trochu jiných vlastnotí než ten doma ve skříni) jinak to je NAT pro zjednodušení

 

čili problém nastáva v moment kdy NĚKDO kdokoli se nás bude snaži kontaktovat, neuvidí nás prostě ne uvidí pouze "masku" za kterou je vodafone jakožto poskytovatel

 

mé dotazy:

mám pravdu v ohledu na NAT a Dynamickou IP ?
proč nemám u vodafone doma IPV6 ale ve městě na bytě ano?

jaké mám možnosti v tuto situaci abych mohl jakkoli otevřít cestičku jak by mě mohl kdokoli "kontaktovat" čili zkrátka abych mohl hostovat server a hrát na něm s kamarády?
o rychlost mi nezáleží když na hamachi to funguje v pohodě takhle to bude ještě lepší pokud vůbec, co mě záleží je to jestli to bude stabilní.. ?

jak si zajistím ipv6 adresu? když sem volal do vodafone tak mi řekli: "tam ipv6 možnost není" toť vše konec šmitec nechápu...


moc děkuji všem za odpověď a snahu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

IPv6 na DSL u VF není. Pokud ji chcete, převeďte službu k T-Mobilu nebo dalším ISP, kteří IPv6 podporují.

Pokud chcete hostovat hry, nebudete nejspíš potřebovat IPv6, ale spíš vlastní veřejnou IPv4 adresu. Ta jde i u VF na DSL, ale je za příplatek (cca. 170 Kč/měs.) - pokud ji chcete zdarma, platí první rada (převeďte službu k T-Mobilu nebo dalším ISP, kteří mají veřejnou cenu v ceně služby nebo alespoň levnější než VF).

Veselé Vánoce všem!

  • -
  • -
  • -
  • Compal, 3xCA modul
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při hostování přes ipv6 pokud by to šlo, tak by ji museli mít nejspíše i všichni protihráči. 

Jinak i kdybys měl veřejnou IP, tak ta standardně končí na routeru, musel by sis zařídit směrování portů přímo na daný počítač, ale pokud nemáš veřejnou vůbec, tak to nejde nijak. 

Na minecraft server možná bude lepší zaplatit si VPS server třeba u Wedos za 200 měsíčně a server hodit tam. 

 

S tím NAT máš celkem pravdu až na drobnosti. 

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondras4620

Dobrý večer, děkuji všem za krásné odpovědi jsem moc rád že spousta lidí co takhle radí,

no ano IPV6 by museli mít i ostatní abychom mohli hrát všichni spolu nicméně IPV6 nebude nikdy a hlavně by neměla být nikdy dynamická(neveřejná) vždy jen veřejná takže nic neplatíte a hrajete, no kroucená dvoulinka to jo, od baráku na obě strany optika, ale CETIN no, musím počkat nebo obejít ty důchodce s peticí pro ten CETIN a třeba by něco zmohli a pohnuli s palcem zatím mám co mám, na optiku by to šlo už tahat na pohodku 250mbit protože ústředna je celkem daleko a pochybuju že to sem dobliká Gigabitem, všeobecně pokud vodafone nepodporuje IPV6 atd, tak se asi nezmůžu bo máme smlouvu výhodnější kvůli internetu, konec konců minecraft už na IPV6 frčí a dokud nebude asi ta optika tak zůstanu na hamachi s kamarádama 😄 před ipv4 tunnel 😄

 

dík a s pozdravem,

Ondra

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...