Přejít na obsah

Nový router a nefunkční steam dedicated server


Návštěvník Vojta Kelghor Růžička

Doporučené příspěvky

Návštěvník Vojta Kelghor Růžička

Ahoj, od příchodu k vodafone řeším lapálie s internetem, momentálně mi změnili internet ze 300 na 1G. S tím mi vyměnili modem a snad vyřešili výpadky internetu.

Nastal ale nový problém. Od té doby se nemohu připojit přes internet ke svému hernímu serveru (který mám taktéž ve stejné síti).
Lokálně se připojím.
Předtím když se mi měnil jen 300MB modem stejný typ (kus za kus), stačilo jen nastavit port forwarding a vše fungovalo.
Momentálně jsem nastavil port forwarding a vypnul firewall modemu. Výsledek je, že Steam stále nevidí můj založený server ikdyž by měl. (Zbytek je pořád stejný, IP adresu pouzžívám také novou...)

Modem:

Firmware version:          01.04.046.17.EURO.SIP

Product name:                 Vodafone Docsis 3.1


Hra:
Valheim ze Steamu.

Server:
Linux Ubuntu 22 - steamcmd installed Valheim.
Linux porty povoleny (jinak bymi nefungoval ani lokálně, ani před změnou modemu)
(Server je stoprocentně dobře připojen k internetu, protože jsem z něho pingoval jak router, tak svůj ntb, tak google, tak z notebooku  se mi podařilo pingnout )

Otázka je: V čem by mohl být problém kvůli změně modemu.
1) Port forwarding (s tímhle jsme se trápil dost dlouho a pořád nic)
2) IP4 vs IPV6 (tohlej sem si nechal měnit už u předchozího modemu)
3) Firewall (vypnutý)

Mohl by mi pomoci nějaké nastvení  "Static DHCP - Home Network"
Nebo "Port Triggering" ?

Já fakt nevím, a zas takovej expert nejsem... =/

Tak, ještě jsem zkousel pingovat  svou adresu bez portu (true) a s portem (false).

Přikládám nějaké screeny, že jsem testoval připojení. A nastavení modemu...


 

obrazek.png

318356331_5624041924374860_3444492867430351801_n.png

317261484_1297184587789266_6009970554435328522_n.png

318082321_1109863206367507_606347103437153543_n.png

z jiného ntb v síti:


 

obrazek.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zda se, ze Vodafone station neumi hairpinning. Tj. server by mel byt dostupny zvenku (zkuste treba pres mobilni pripojeni), ale nebude dostupny zevnitr site na verejne IP adrese. Zevnitr site by mel byt dostupny na privatni IP adrese.

 

Resenim by bylo prepnout Station do bridge mode a pouzit router, ktery hairpinning umi, nebo pouzivat privatni IP adresu serveru.

 

https://www.reddit.com/r/mikrotik/comments/m19te9/port_forwarding_through_vodafone_modem_to/

  • -
  • -
  • -
  • Compal, 3xCA modul
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Vojta Kelghor Růžička
V 8. 12. 2022 v 18:39, Jenda napsal:

zkus port forwarding protokol TCP/UDP

To jsem zkoušel. všechny tři nastavení (TCP, UDP, TCP/UDP), zkoušel jsem k tomu přidat i port triggering. Ale žádná kombinace nefungovala.


Zajdee:

Harpinning to asi nebude, protože jsem to zkoušel z jiné sítě a nebylo k nalezení.


Takžemi asi nezbývá nežten bridge.

 

před 3 hodinami, Jenda napsal:

Ale kolega psal, že mu to lokálně funguje a zvenčí se neproboxuje na lokální server.

Otázka je, jestli to zkoušel opravdu mimo lokální síť, třeba z mobilu.

Dnes to zkoušel kamarád odjinud a nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je fakt divný, když jsem jel v režimu modem a nastavil jsem přesně port forwarding jako ty (TCP/UDP), tak mi vše šlapalo.

Protože jsem chtěl něco stabilnějšího než modem VF (hodně zlobila wifi), přepnul jsem do bridge a pořídil mikrotik, jsem v tom sice začátečník, ale internet je plný návodů.

Zkusil bych přepnout do bridge a na jiném routeru rozchodit port forwarding, jestli to pomůže.

Obecně jsou VF modemy pitomé. Pokud doma provozuješ herní servery, web servery, cloud, NAS, FTP a další, jdi do bridge a kvalitní router za to, vyplatí se to.

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Vodafone station
  • Kladno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Prexik258

Jak psal kolega Jenda. Určitě pokud provozuješ jako já NAS server na který potřebuješ přistupovat z venku pořešil bych nějaký gigabit router a VF modem přepnul do režimu bridge a nastavil si v něm DDNS a pomocí nějaké domény si nastavil CNAME na server a nebo jen používal doménu od DDNS. Já to tak taky musel udělat. Provozoval jsem jednu chvíli WoW Test server u sebe doma na který se připojovali kolegové co mi pomáhali a často VF modem zlobil. Po přepnutí do režimu bridge a nastavení domény mám klid.

Upraveno uživatelem Prexik258
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...