Přejít na obsah

Třetí den nefunguje internet


Návštěvník Antonin
Přejít na řešení Vyřešil Marek-26,

Doporučené příspěvky

Muzu potvrdit absolutni neschopnost komunikace se zakaznikem v pripade problemu s internetem. Neni to tak davno, co stejny problem postihl mne (viz Dejvice down). Nekolikrat nedodrzeny termin opravy, clovek musi sam patrat po tom, co se vlastne deje. Nic nerikajici informace na *77 o vypadku ve vasi lokalite, ale uz ani naznakem co je duvodem a jak asi dlouho bude vypadek trvat. Nakonec problemy se opakovaly asi tyden nez se podarilo zavadu odstranit. Takze trpelivost a chladnou hlavu!

  • Kabel 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • 2x CA modul, Compal black
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Antonin

Je pravda, ze v mem pripade je uz nejaky backup internet ke zvazeni, protoze ho pouzivaji dva lidi k praci. Na druhou stranu to zase nemam tak, ze mam velky problem kdyz bude jednou za pul roku vypadek na hodinu uprostred dne (a planovany udrzby v noci mi take nevadi, pokud nejsou prilis casto). Tohle ale byl uz docela extrem i na osobni pripojku imho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Antonin Byl tam problém s rušením resp. hodnotou Signal to Noise Ratio. Bohužel u takových věcí se nejdříve musí najít, kde je problém. To chvíli trvá a nejednou tu prostě zase zmizí, a to už pak není co hledat. A pak se zase objeví, a tak tam zase někdo po chvíli jede a hledá. V noci hledat moc nejde, nejde prolézat domy, nikdo technika třeba nepustí do sklepa atp. To byl třeba problém, co zmiňoval homberg by způsoben tím, že majitelka domu s klíči odjela na víkend pryč a nikdo jiný klíče neměl. 

Jestli máte i telefon od Vodafone na stejném účtu, dají se aktivovat neomezená data v případě výpadku na celý den. Pak už jen stačí zapnout hot-spot a není třeba si připlácet 69Kč jak píše Ivo2003.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Antonin

@Marek-26 To bych chápal u nějakého bezdrátového připojení, ja mám ale kabel. Jak vám může někdo rušit kabel? To znamená, že na vás někdo útočí s úmyslem poškodit vaše služby?
Jinak problém se vrátil, už to zase nefunguje.

HotSpot ale není řešení. Beru to jako nice to have pro nějaký ten případ plánované odstávky. Ale takhle dlouhodobě to nejde. 1) nechci se vázat Vodafone i s telefonem, až odejdu, nebude to možné 2) přítelkyně Vodafone nemá, tzn. např. zítra jsem chtěl jít do kanceláře, ale nemohu, protože tady musím vyrábět hotspot (ona Vodafone nemá) 3) např. Chromecast nelze takto použít ... potřebuju aby jak můj telefon tak Chromecast byl na stejné WiFi ... a můj telefon není na WiFi, když vyrábí APčko

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zarušit zpětný kanál v kabelovce zase není takový problém, k tomu stačí nějaký home-patlal, co si doma v rámci kutilství odstraní účastnickou zásuvku, strčí tam zesilovač TV signálu z Bauhausu za pětikilo, zapojí ho obráceně a celá ulice je bez netu. Bohužel toto je zásadní slabina Docsis oproti optice nebo xDSL.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Antonin

@Adolf.Shitler Hmm, nedávno byl celý Karlín rozkopaný, včetně našeho baráku a imho se rozváděla optika. Nevíte náhodou, jestli to tu Vodafone poskytuje / jestli za to chce více peněz (větší rychlost nepotřebuju)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...