Přejít na obsah

Neuskutečněná změna


Návštěvník neo2fe

Doporučené příspěvky

Návštěvník neo2fe

Dobrý den, před třemi měsíci jsem žádal o navýšení rychlosti internetu na 1000 mbit, po sdělení adresy mi bylo řečeno že navýšení rychlosti lze provést a že mě bude kontaktovat technik.

Po měsíci čekání volám na operátora a opět omluva že sloučení smluv trvá (měl jsem telefon na jinou smlouvu než internet a tv) fakturace je již vyřešená ale i tak internet stále 30mbit přičemž 1000 mbit je dnes již za stejnou cenu. Ve vodafone aplikaci je uvedeno že nemohu změnit nic dokud se nevyřeší má předešlá objednávka která se jaksi neřeší a já strácím trpělivost.

Děkuji a budu čekat na odpověď a doufám že se už pohneme kupředu.

Btw nevěřím že je po koaxialu který je slabý cca 3mm vést 1000mbit který vyžaduje optický kabel i když mi bylo řečeno že to lze v mém bydlišti lze provést. Takže pokud čekáte na to až tu vybudujete optický kabel a je vám hloupé přiznat chybu ocenil bych raději tohle než čekat bez jakékoli zprávy.

děkuji Váš dlouholetý zákazník.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@neo2fe Tady se můžeme bavit jen obecně, konkrétně tu nikdo neodpoví, jelikož neví, o co se jedná a bez ověření a takto veřejně se nedají probírat smluvní věci. Je i divné, že by měl kontaktovat technik. To by mohlo značit nutnost nestandardní instalace. Můžeme se bavit obecně o konkrétní adrese třeba.

PS: Ethernet je ještě slabší a jeho přenosová kapacita jsou desítky Gbps. U koaxu resp. DOCSIS 4.0 budou max rychlosti 10/6Gbps. Není to tolik o té metalice na poslední míli, ale o celém tom řetězci. Také jsem nevěřil před pár lety, že na zvonkových drátech (klasická dvoulinka Telecomu) budeme mít rychlost až 52/16Mbps.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro Gigabit nepotřebujete optiku, na gigabit se běžně používá utp kabel, bezdrátový spoj nebo koaxiální kabel. 

V dvbc jede cca 150 programů, jen toto dává trvalý datový tok okolo 600 Mbps a není s tím žádný problém, kapacita koaxiálního kabelu je ještě o dost vyšší. 

I když chápu, spousta ISP tvrdí, jak je pro gigabit nutná optika a to ideálně právě ta jejich....  A že hodně těchto isp zakončí optiku rádiem, to už se veřejně nepochlubí. 

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@neo2fe  Taky jsem se ptal před časem na gigabit, že prý jo, technik mi zavolá (nutnost výměny modemu), dva týdny nic, volal jsem znovu, prý to někde zamrzlo, tak to zadali znovu, že technik zavolá. Opět nikdo nevolal, tak jsem opět volal já potřetí, že už to nechci. 300Mbit mi nakonec stačí. Alespoň ušetřím, i za elektřinu.
Ale kdybych měl jen 30Mbit, tak bych jim volal každý den. To už stojí za to.

  • Kabel 300 Mb/s
  • Basic
  • Klasik
  • modem
  • OV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám také 300. Stačí to ....... no ale koketoval jsem z navýšením a výměnou toho zázračného modemu (když už to nabízí na úvodní stránce). No ale když jsem si přečetl ten post výše, tak to snad ani nebudu zkoušet.  Oni se ozvou sami, pokud budou chtít (a já budu doma). Já to gigo zas tak životně nepotřebuji.

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • STB Vodafone, modem Compal CH7465
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...