Přejít na obsah

LTE internet stabilita


McVitas

Doporučené příspěvky

Zdravím, chci se zeptat na zkušenosti ohledně LTE neboli 5G internetu od Vodafonu co se týče stability pingu. Jestli to někdo máte a hrajete např hry tak si určitě všimnete lagů pokud by se pakety ztrácely. Když pustíte třeba

ping www.seznam.cz -t

Tak jede to delší dobu bez timeoutu nebo je normální pro tuto technologii že se občas paket ztratí? Mluvím o signálu kolem -30dB s přímou viditelností a vzdáleností 300m k vysílači

  • 500 Mb/s
  • Jiná služba
  • -
  • Compal
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je mi známo, tak Vodafone neposkytuje pevné mobilní připojení na 5G, jen na 4G alias LTE resp. LTE+. Každopádně na hraní online real-time her na vyšší úrovni mobilní síť fakt není (bez pevného připojení si kompetitivní CS:GO nezapnu, to už je lepší studovat teorii či trénovat). Situace se teoreticky zlepší až s příchodem 5G ve vyšších pásmech (3,5GHz) resp. v kombinaci s připojenými dalšími frekvencemi, kdy by se měla latence atd. snížit. 

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím přesně jak se to definuje. V Můj Vodafone vidím Pevný internet 50 MbpsTechnologie připojení 4G LTE, nicméně při objednávání mi bylo nabízeno 5G a v několika dalších místech na webu Vodafone jsem to viděl. Tak se ty pojmy asi zaměňují zdá se. Nicméně ať už se to jmenuje jak chce, zajímaly by mě reálné zkušenosti lidí, co to používají. Zkuste prosím pustit ping a pastněte mi sem statistiku.

  • 500 Mb/s
  • Jiná služba
  • -
  • Compal
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Průměrný ping u LTE je 30-50 milisekund. Při běžném konzumním používání (prohlížení webu včetně video obsahu) je to připojení v některých lokalitách lepší jak xDSL či WiFi. Co se týče pingu, jitteru atd. tak lepší je většinou technologie po drátu. Bezdrátové technologie mají ty parametry vždy horší, což je dáno technologií (nebavíme se teď o B2B rádiových spojích ve vyhrazených pásmech apod.). Zkusil jsem teď 2x několikaminutový test pingu na mobilním LTE a jednou byl průměrný ping 36 ms, podruhé 42 ms. Ztrátovost byla v jednotkách packetů. Skoro rok jsem na Vodafone mobilním internetu (rychlost 10Mbps) fungoval na vesnici, připojené 2 notebooky a jeden až dva mobily. Oba jsme při práci měli puštěný nějakou videoplatformu (já převážně youtube či youtube music, druhá osoba nějaké VOD). Kromě toho, kdy jsem potřeboval tahat x set mega velké soubory a po zpracování je zase nahrávat, tak jsem nezaznamenal jediný problém (problémem bylo delší čekání) a rozhodně to bylo lepší, jak xDSL od O2 s rychlostí až 50/5 (připojení NTB po WiFi), co v domě bylo. 

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za test. Chápu to tedy správně, že za dvě minuty pingání jste měl několik ztracených paketů?? To mi přijde dost špatné upřímně řečeno! Timeout u windows příkazu ping totiž nastane pokud odpověď nedojde do 4 sekund. Při nějakém hraní her už 4sekundový výpadek několikrát za minutu asi dost naštve...

Upraveno uživatelem McVitas
  • 500 Mb/s
  • Jiná služba
  • -
  • Compal
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělal jsem test z mobilu na stránce https://packetlosstest.com/ na německý server a měl nastaveno 200ms jako hranici.

LTE není na profi hraní her. Na non-ranked to stačí, ale spoléhat se na něj v nějakém zápase/turnaji třeba v COD či Fortnight je blbost. A to se tu bavíme o mobilních titulech.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nikdo tady nemluví o PROFI hraní her. Fakt nejsem profi hráč her. To bych asi do připojení investoval jiné peníze 😉
@retron co je prosim bandaska a že jsi měl stabilně ping 26 znamená jak dlouho jsi to sledoval?

@Marek-26ten packetloss.com zkusim, diky. Takže to znamená že za dvě minuty jsi měl několik odezev nad 200ms ano?

  • 500 Mb/s
  • Jiná služba
  • -
  • Compal
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Huhlawei B2368-66. Sledoval jsem to průběžně asi rok, než jsem se toho krámu zbavil. Podle všech měření víceméně stabilních 50/5, ping 26 ms, ale v reálu to prostě nefungovalo, nenačítalo stránky, lagovalo. Po tvrdém nastavení na 1800 MHz se to trochu zlepšilo, ale stejně jsem rád za VDSL.

  • 150 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Compal bridge, 4x CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...