Přejít na obsah

Internet (data) nefunguje během hovorů


Návštěvník VJ_

Doporučené příspěvky

@Medvěd Zajímavé, že to ukazuje jen 150, ale jak tu někteří píšou, Vodafone pokračuje v tom, v čem UPC a to je aktivní sledování vytíženosti sítě a reálná možnost poskytovat smluvenou rychlost v dnešní době se dá říct nad rámec požadavků ČTÚ. Vnitřně to mělo i UPC postavené výše a Vodafone to ještě posunul, takže i když by mohli spoustu z nás odpálkovat, že poskytované parametry služby jsou dle legislativy v pořádku, snaží se udržovat standard vyšší. Nejvíce to jde vidět na tarifech pro živnostníky a malé podniky (SoHo), kdy člověk na některý tarif co má vedlejší byt či kancelář v dané době nedosáhne. Samozřejmě se to časem mění v závislosti na množství uživatelů na uzlu a prakticky neustále dochází ke zkapacitňování sítě, kdy se jeden uzel rozdělí na dva, tedy dvojnásobná kapacita, navyšování páteřní kapacity, zakruhování linek (nevím český výraz) pro rozložení kapacity a zálohu při výpadku jedné trasy, mnohem vyšší a lepší zálohu elektrické energie na kritických místech, a tak by se dalo pokračovat. Tam, kde někdy stačil jeden uzel pro celou čtvrť / sídliště jsou nyní třeba desítky optických nodů. Někdy jsou ve stejném prostoru vedle sebe, jindy se na jiném místě budují jiné. Vždy je to o nějaké výhodnosti/poměru výkon vs. cena, jelikož je takový NOD aktivní technologie vyžadující napájení, tak jen zřízení nového odběrného místa atd. je náklad "navíc". 

I tak mi přijde, že je 150 málo. Na webu to také ukazuje jen 150? Předem díky za ověření.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 Marek-26
Počkej, teď jsem trochu mimo a úplně nevím co myslíš tím: :na webu to také ukazuje jen 150" Pokusil jsem se tedy podívat na web Vodafone, jestli mi to nenabídne jinou rychlost mež v "můj Vodafone" a jediné k čemu jsem se proklikl je: 
 

Ouha, objevila se nějaká chyba.

Dělali jsme, co se dalo, ale tudy cesta nevede. Naši technici se podívají, co se rozbilo.

Číslo chyby: 16648066477194251365

Datum a čas chyby: Thu Nov 24 2022 23:31:58 GMT+0100 (Středoevropský standardní čas)

Zpět na hlavní stránku nebo do Můj Vodafone

...což je teda fakt, kamarádi, pr*el :-)
Ovšem jsem medvěd vytrvalý, takže opakovaný pokus přinesl výsledek....tramtadadáááá...150 Mb/sec  - jako fakt za 460,- ?   :-)

Ovšem, napadlo mě udělat si "Oukla" test a nevěřím svým očím - down 9.3 Mb/sec, up 9.9 Mb/sec. Hele, to na těch třista fakt nevypadá. Takže ještě test strýčka gůůgla a...to samé, +/-  Takže zlatých 150, kéž by bylo...

Tak to  by šlo, tohleto :-) 
Jsem zvědav, co napíše teta nebo strejda - Vodafone.

 

borivojka.jpg

Upraveno uživatelem Medvěd
  • -
  • -
  • Komplet
  • Takový bílý, nastojato
  • Praha Žižkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vidíte, pane. Můžete mít Gb/sec pouze o 40,- Kč dražší než já zde 150 Mb a dokonce to můžete mít o stovku levnější, než kdybych já si tady objednal 100Mb. Zatím se tím bavím a o nic mi nejde.

Jinak, s ránem se mi vrátila standardní rychlost připojení, na poslední míli se na 300 může ručička omotat o zarážku, jiné testy ukazují realistických 185 - 190 Mb down, což je pro mě v poho.
Jo, marku-26. Jestli fakt jsem měl na webu zjišťovat možnou rychlost připojení, tak jsem to popsal výše a vysloužil si od rána již několik volání z čísla 530512735, kde se nějaká teta na základě mého zájmu o připojení k internetu ze mě snaží vyloudit administrátorské heslo, aby si ověřila, jaké mám služby u Vodafone. Řekl jsem jí, že pokud je Vodafone, tak ať se podle mého jména a adresy podívá na vyúčtování, které mně Vodafone posílá, tam to má. Pokud mi tedy nevěří, že platím a mám tarif 300 Mb/sec a  informace na stránkách Vodafonu jsem nehledal kvůli změně tarifu. Poté to vyřešila zavěšením. Nevím, je-li to, či není linka Vodafonu, každopádně už je ve spamu. To jako varování pro ty, které zajímá, kolik se na jejich adrese nabízí :-) 

Upraveno uživatelem Medvěd
  • -
  • -
  • Komplet
  • Takový bílý, nastojato
  • Praha Žižkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Centrum péče

@Medvěd Vyplnění telefonního čísla pro zjištění nabídky připojení na určité adrese povinné není. Pokud ho však vyplníte, tak platí, co je napsané hned pod tím:

Pokud máte zájem, abychom vás kontaktovali s individuální nabídkou služeb, udělte nám souhlas s kontaktem tím, že vyplníte své telefonní číslo, které budeme zpracovávat pouze pro tento účel. Více o ochraně soukromí a možnostech odvolání souhlasu naleznete zde.

 

  • Super Fibre
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Set-top box Premium
  • Pardubice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 Marek-26:
No, v tomto případě by to bylo fakt zbytečné. Nicméně - myslíš, že by mne mohla paní nabídnout větší rychlost než tu na uvedené adrese v současnosti podle Vodafone možnou?
A to my asi nevyřešíme, ale zajímalo by mne, kolik nových zákazníků tady v centru Prahy v Bořivojce Vodafone získá, když zde má dostupné pouze tyto nabídky... 

  • -
  • -
  • Komplet
  • Takový bílý, nastojato
  • Praha Žižkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím si, že ne, že se jim ukazuje stejná dostupnost resp. to čerpá ze stejných dat. A jak už tu bylo psáno, když je daný uzel vytížen, nenabízí tam Vodafone do navýšení kapacity rychlosti, kterým by nebyla schopna dostát. Bořivojova ulice je docela velká, tak těch optických uzlů bude několik. Klidně tedy naproti v baráku nebo o kus dál půjde objednat i 1Gbps. 

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...