Přejít na obsah

Koncesionářské poplatky+ Vodafone klasik


Návštěvník Marien

Doporučené příspěvky

Návštěvník Marien

Dobrý den,

Mám dotaz který nemohu na internetu dohledat, když si předplatím službu Tv klasik od Vodafone pořád platíte zvlášť koncesionářské poplatky nebo ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Platíte poplatek za vlastnictví TV přijímače a je jedno jestli tv máte v obýváku a denně zapnutou, nebo máte ve sklepě 20 let starou tv která posledních 10 let nebyla zapnuta. 

 

 

Jak je to ale s Vodafone tv přes IP protokol pokud ji bude někdo sledovat na pc a nebo s pomocí set top boxu na projektoru? Nebo případně na tabletu. Ani v jednom z těchto případů to není TV přijímač schopný přijímat terestrické nebo satelitní vysílání a tak by se platit nemělo? 

  • Souhlasím 1
  • Děkuji 1
  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, to je zatím nedořešená věc, když člověk nevlastní zařízení technicky způsobilé pro příjem televizního signálu, může se odhlásit od placení. V dnešní době je to samozřejmě nesmysl resp. chybí aktualizace, která by reflektovala vývoj doby a technologií. Alespoň, že ty telefony už dělají většinou bez radiového přijímače 🙂 

Dle mě by bylo lepší poplatek jako takový zrušit a vnořit ho do některé daně, jelikož jsou s tím aktuálně spojené náklady správce daně.

  • Souhlasím 1
  • To se mi líbí 1
  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

(2) Televizní poplatek se platí ze zařízení technicky způsobilého k individuálně volitelné reprodukci televizního vysílání, je-li šířeno prostřednictvím zemských rádiových vysílacích zařízení využívajících rádiové kmitočty vyhrazené pro šíření a přenos rozhlasového nebo televizního vysílání, družic nebo kabelových systémů (dále jen "televizní přijímač"). Toto zařízení se považuje za televizní přijímač i v případě, že si jej poplatník upraví k jinému účelu.


(4) Rozhlasovému nebo televiznímu poplatku nepodléhají
e) rozhlasové nebo televizní přijímače, které jsou neoddělitelnou součástí koncových mobilních telekomunikačních zařízení. Upraveno uživatelem Adolf.Shitler
  • Souhlasím 2
  • To se mi líbí 1
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já jednou volal na českou televizi, kvůli tomuto poplatku, a řekli mi, že stačí aby domácnost, kde mám trvalý pobyt platila tento poplatek a jinde už poplatek platit nemusím

  • Premium, Super DSL
  • Basic, Premium 5G, Red Basic
  • ALLinONE
  • Vodafone Station WiFi 5, Zyxel VMG8623-T50B, Vodafone TV Standard
  • Praha, Nová Ves
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@kautskym Tak to mám třeba já. Mám trvalé bydliště, kde jsou koncesionářské poplatky odváděny, a tak i přes to, že na jiném místě platím elektřinu (databáze plátců elektřiny se sdílí se správci koncesionářských poplatků), tak jsem nebyl k platbě vyzván. A jelikož na TV nekoukám, necítím potřebu/povinnost poplatek platit. 

  • Souhlasím 2
  • To se mi líbí 1
  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...